Kongeveien Borettslag, Moss
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 3 349 000 | 3 007 000 | 2 744 000 | 2 686 000 | 2 879 000 | 2 767 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 349 000 | 3 007 000 | 2 744 000 | 2 686 000 | 2 879 000 | 2 767 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 57 000 | 47 000 | 47 000 | 46 000 | 46 000 | 46 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | -97 000 | -98 000 | -113 000 | -116 000 | -62 000 | -44 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 1 121 000 | 1 381 000 | 928 000 | 799 000 | 725 000 | 845 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 081 000 | 1 330 000 | 862 000 | 729 000 | 709 000 | 847 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 268 000 | 1 677 000 | 1 882 000 | 1 957 000 | 2 170 000 | 1 920 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 12 000 | 17 000 | 6 000 | 0 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 12 000 | 17 000 | 6 000 | 0 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 094 000 | 793 000 | 329 000 | 235 000 | 486 000 | 714 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 094 000 | 793 000 | 329 000 | 235 000 | 486 000 | 714 000 |
|
|
| Netto finans | -1 082 000 | -776 000 | -323 000 | -235 000 | -485 000 | -711 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 185 000 | 901 000 | 1 559 000 | 1 721 000 | 1 684 000 | 1 210 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 1 185 000 | 901 000 | 1 559 000 | 1 721 000 | 1 684 000 | 1 210 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 185 000 | 901 000 | 1 559 000 | 1 721 000 | 1 684 000 | 1 210 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 185 000 | 901 000 | 1 559 000 | 1 721 000 | 1 684 000 | 1 210 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 43 487 000 | 43 487 000 | 43 487 000 | 43 487 000 | 43 487 000 | 43 487 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 43 487 000 | 43 487 000 | 43 487 000 | 43 487 000 | 43 487 000 | 43 487 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 43 487 000 | 43 487 000 | 43 487 000 | 43 487 000 | 43 487 000 | 43 487 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 13 000 | 12 000 | 4 000 | 8 000 | 9 000 | 2 000 |
|
|
| Andre fordringer | 67 000 | 223 000 | 312 000 | 217 000 | 155 000 | 118 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 80 000 | 235 000 | 316 000 | 226 000 | 164 000 | 119 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 248 000 | 158 000 | 555 000 | 591 000 | 491 000 | 262 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 328 000 | 393 000 | 872 000 | 817 000 | 654 000 | 381 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 43 814 000 | 43 880 000 | 44 358 000 | 44 304 000 | 44 141 000 | 43 868 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 389 000 | 8 204 000 | 7 303 000 | 5 744 000 | 4 022 000 | 2 338 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 9 389 000 | 8 204 000 | 7 303 000 | 5 744 000 | 4 022 000 | 2 338 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 9 509 000 | 8 324 000 | 7 423 000 | 5 864 000 | 4 142 000 | 2 458 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 34 205 000 | 35 428 000 | 36 741 000 | 38 257 000 | 39 829 000 | 41 293 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 34 205 000 | 35 428 000 | 36 741 000 | 38 257 000 | 39 829 000 | 41 293 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 22 574 000 | 24 299 000 | 25 515 000 | 26 919 000 | 28 374 000 | 31 110 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 84 000 | 113 000 | 181 000 | 172 000 | 156 000 | 103 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 16 000 | 15 000 | 14 000 | 11 000 | 14 000 | 15 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 100 000 | 128 000 | 195 000 | 183 000 | 170 000 | 118 000 |
|
|
| Sum gjeld | 34 305 000 | 35 556 000 | 36 936 000 | 38 440 000 | 39 999 000 | 41 411 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 43 814 000 | 43 880 000 | 44 358 000 | 44 304 000 | 44 141 000 | 43 868 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,2% | 3,8% | 4,3% | 4,4% | 4,9% | |||
| Resultat av driften i % | 67,7% | 55,8% | 68,6% | 72,9% | 75,4% | 69,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 68,1% | 56,3% | 68,8% | 72,9% | 75,4% | 69,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,3% | 11,4% | 23,5% | 34,4% | 51,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,3% | 11,4% | 23,5% | 34,4% | 51,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 58,8 | 64,0 | 58,4 | 58,4 | 62,6 | 60,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,3 | 3,1 | 4,5 | 4,5 | 3,8 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,3 | 3,1 | 4,5 | 4,5 | 3,8 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,5 | 1,2 | 2,8 | 3,2 | 2,9 | 2,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 21,7% | 19,0% | 16,7% | 13,2% | 9,4% | 5,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 283,9% | 276,8% | 270,5% | 218,3% | 143,9% | 88,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 3,6 | 4,3 | 5,0 | 6,6 | 9,7 | 16,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 0,3% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 78,1% | 80,7% | 82,8% | 86,4% | 90,2% | 94,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
