Kolås Boligsameie
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 7 330 000 | 5 975 000 | 5 962 000 | 5 947 000 | 6 658 000 | 6 039 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 330 000 | 5 975 000 | 5 962 000 | 5 947 000 | 6 658 000 | 6 039 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 965 000 | 602 000 | 712 000 | 869 000 | 812 000 | 775 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 24 000 | 13 000 | 7 000 | 7 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 740 000 | 5 687 000 | 4 616 000 | 3 154 000 | 3 390 000 | 2 619 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 729 000 | 6 302 000 | 5 335 000 | 4 030 000 | 4 202 000 | 3 394 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 601 000 | -327 000 | 627 000 | 1 917 000 | 2 456 000 | 2 645 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 79 000 | 79 000 | 29 000 | 3 000 | 3 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 79 000 | 79 000 | 29 000 | 3 000 | 3 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 557 000 | 1 185 000 | 1 177 000 | 1 407 000 | 1 436 000 | 1 514 000 |
|
|
| Netto finans | -1 478 000 | -1 106 000 | -1 148 000 | -1 404 000 | -1 433 000 | -1 509 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 123 000 | -1 433 000 | -522 000 | 512 000 | 1 022 000 | 1 135 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 123 000 | -1 433 000 | -522 000 | 512 000 | 1 022 000 | 1 135 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 123 000 | -1 433 000 | -522 000 | 512 000 | 1 022 000 | 1 135 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 123 000 | -1 433 000 | -522 000 | 512 000 | 1 022 000 | 1 135 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 68 000 | 91 000 | 21 000 | 28 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 68 000 | 91 000 | 21 000 | 28 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 68 000 | 91 000 | 21 000 | 28 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 71 000 | 55 000 | 46 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 179 000 | 236 000 | 465 000 | 159 000 | 208 000 | 190 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 250 000 | 291 000 | 511 000 | 159 000 | 208 000 | 190 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 262 000 | 2 885 000 | 5 965 000 | 1 140 000 | 1 326 000 | 1 135 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 511 000 | 3 176 000 | 6 475 000 | 1 300 000 | 1 534 000 | 1 325 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 579 000 | 3 267 000 | 6 496 000 | 1 327 000 | 1 534 000 | 1 325 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -21 791 000 | -21 914 000 | -20 481 000 | -19 960 000 | -20 472 000 | -21 494 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -21 791 000 | -21 914 000 | -20 481 000 | -19 960 000 | -20 472 000 | -21 494 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -21 791 000 | -21 914 000 | -20 481 000 | -19 960 000 | -20 472 000 | -21 494 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 263 000 | 249 000 | 168 000 | 142 000 | 244 000 | 342 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 24 554 000 | 24 751 000 | 25 554 000 | 20 665 000 | 21 462 000 | 22 251 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 24 554 000 | 24 751 000 | 25 554 000 | 20 665 000 | 21 462 000 | 22 251 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 24 757 000 | 24 940 000 | 25 662 000 | 20 747 000 | 21 646 000 | 22 533 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 265 000 | 54 000 | 1 034 000 | 189 000 | 110 000 | 64 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 47 000 | 14 000 | 47 000 | 69 000 | 44 000 | 42 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 241 000 | 113 000 | 174 000 | 222 000 | 147 000 | 120 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 816 000 | 430 000 | 1 423 000 | 622 000 | 545 000 | 568 000 |
|
|
| Sum gjeld | 25 370 000 | 25 181 000 | 26 977 000 | 21 287 000 | 22 007 000 | 22 819 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 579 000 | 3 267 000 | 6 496 000 | 1 327 000 | 1 534 000 | 1 325 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 49,1% | -5,1% | 16,7% | 134,1% | 171,9% | |||
| Resultat av driften i % | 21,8% | -5,5% | 10,5% | 32,2% | 36,9% | 43,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 1,2 | 1,5 | 4,2 | 4,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 22,9% | -4,2% | 11,0% | 32,3% | 36,9% | 43,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,6% | 6,8% | 2,6% | -2,5% | -4,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,6% | 6,8% | 2,6% | -2,5% | -4,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,6 | 9,9 | 8,4 | 6,8 | 8,2 | 7,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,3 | 7,4 | 4,6 | 2,1 | 2,8 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,3 | 7,4 | 4,6 | 2,1 | 2,8 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,0 | 6,7 | 4,2 | 1,8 | 2,4 | 2,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -608,9% | -670,8% | -315,3% | -1504,1% | -1334,6% | -1622,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -297,3% | -366,8% | -343,5% | -335,6% | -307,5% | -355,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,2 | -1,1 | -1,3 | -1,1 | -1,1 | -1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 22,8% | 13,2% | 21,9% | 46,9% | 35,5% | 42,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 686,1% | 757,6% | 393,4% | 1557,3% | 1399,1% | 1679,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
