Kobber- og Blikkenslagerverksted Torbjørn Lemtun AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 38 505 000 | 39 661 000 | 35 244 000 | 37 324 000 | 31 286 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 30 000 | 269 000 | 1 589 000 | 171 000 | 848 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 38 535 000 | 39 930 000 | 36 834 000 | 37 494 000 | 32 133 000 |
|
|
| Varekostnad | 13 778 000 | 13 276 000 | 10 174 000 | 12 406 000 | 10 534 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 15 187 000 | 14 547 000 | 13 752 000 | 13 147 000 | 12 319 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 349 000 | 436 000 | 807 000 | 775 000 | 832 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 688 000 | 6 658 000 | 4 572 000 | 3 956 000 | 3 358 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 36 002 000 | 34 917 000 | 29 305 000 | 30 284 000 | 27 043 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 533 000 | 5 013 000 | 7 529 000 | 7 210 000 | 5 090 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 30 000 | 51 000 | 45 000 | 10 000 | 26 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 30 000 | 51 000 | 45 000 | 10 000 | 26 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 44 000 | 62 000 | 114 000 | 135 000 | 80 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 2 960 000 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 44 000 | 64 000 | 115 000 | 3 097 000 | 483 000 |
|
|
| Netto finans | -14 000 | -13 000 | -70 000 | -3 087 000 | -457 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 520 000 | 5 000 000 | 7 459 000 | 4 122 000 | 4 633 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 555 000 | 1 102 000 | 1 643 000 | 1 562 000 | 1 026 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 964 000 | 3 898 000 | 5 817 000 | 2 560 000 | 3 607 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 964 000 | 3 898 000 | 5 817 000 | 2 560 000 | 3 607 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 2 500 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 148 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | -88 000 | 3 607 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 53 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 53 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 987 000 | 1 044 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 213 000 | 306 000 | 406 000 | 26 000 | 12 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 513 000 | 550 000 | 731 000 | 2 345 000 | 2 408 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 726 000 | 856 000 | 1 137 000 | 3 358 000 | 3 464 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 1 000 000 | 3 050 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 94 000 | 0 | 0 | 7 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 94 000 | 0 | 1 000 000 | 3 057 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 779 000 | 951 000 | 1 137 000 | 4 358 000 | 6 521 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 226 000 | 3 696 000 | 3 741 000 | 3 335 000 | 2 573 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 226 000 | 3 696 000 | 3 741 000 | 3 335 000 | 2 573 000 |
|
|
| Kundefordringer | 7 865 000 | 6 270 000 | 4 829 000 | 5 343 000 | 3 510 000 |
|
|
| Andre fordringer | 514 000 | 478 000 | 505 000 | 976 000 | 943 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 8 380 000 | 6 748 000 | 5 333 000 | 6 319 000 | 4 453 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 990 000 | 3 662 000 | 4 306 000 | 6 923 000 | 5 278 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 14 595 000 | 14 106 000 | 13 380 000 | 16 577 000 | 12 304 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 15 374 000 | 15 057 000 | 14 517 000 | 20 934 000 | 18 824 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 6 292 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 6 592 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 7 360 000 | 6 176 000 | 3 838 000 | 1 069 000 | 1 157 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 7 360 000 | 6 176 000 | 3 838 000 | 1 069 000 | 1 157 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 7 660 000 | 6 476 000 | 4 138 000 | 7 661 000 | 1 187 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 55 000 | 219 000 | 32 000 | 102 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 55 000 | 219 000 | 32 000 | 102 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 18 000 | 1 538 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 217 000 | 415 000 | 872 000 | 1 916 000 | 2 235 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 217 000 | 470 000 | 1 091 000 | 1 948 000 | 2 337 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 217 000 | 415 000 | 872 000 | 1 934 000 | 3 773 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 684 000 | 1 079 000 | 1 209 000 | 1 911 000 | 1 433 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 443 000 | 826 000 | 795 000 | 1 590 000 | 924 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 789 000 | 1 578 000 | 1 680 000 | 1 785 000 | 1 407 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 2 500 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 1 000 000 | 2 000 000 | 3 000 000 | 190 000 | 6 562 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 581 000 | 2 628 000 | 2 604 000 | 3 331 000 | 3 437 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 7 497 000 | 8 111 000 | 9 288 000 | 11 325 000 | 15 301 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 714 000 | 8 581 000 | 10 379 000 | 13 273 000 | 17 638 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 15 374 000 | 15 057 000 | 14 517 000 | 20 934 000 | 18 824 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,9% | 34,2% | 42,7% | 36,3% | |||
| Resultat av driften i % | 6,6% | 12,6% | 20,4% | 19,2% | 15,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 2,7 | 2,1 | 1,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 64,2% | 66,5% | 71,1% | 66,8% | 66,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,7% | 12,7% | 20,6% | 19,3% | 15,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 35,7% | 94,2% | 126,4% | 93,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 27,8% | 73,5% | 98,6% | 57,9% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 2,7 | 2,7 | 2,9 | 2,6 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 1,7 | 1,4 | 1,5 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,3 | 1,0 | 1,2 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 6,2 | 3,6 | 2,7 | 3,7 | 4,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 77,4 | 100,8 | 125,2 | 85,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 49,8% | 43,0% | 28,5% | 36,6% | 6,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 19,9% | 16,2% | 11,2% | 20,4% | 3,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 35,6% | 18,3% | 9,5% | 6,8% | 7,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,5% | 1,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 318,9% | 162,2% | 109,4% | 157,5% | -116,5% | ||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,3 | 2,5 | 1,7 | 14,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 48,8% | 53,9% | 64,0% | 54,1% | 81,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,4% | 3,1% | 7,5% | 9,3% | 12,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 649 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
