Kniksen Sportsbar Oasen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 13 259 000 | 12 581 000 | 9 360 000 | 5 529 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 327 000 | 878 000 | 207 000 | 248 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 13 586 000 | 13 460 000 | 9 567 000 | 5 777 000 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 3 985 000 | 4 114 000 | 2 388 000 | 1 463 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | -49 000 | 19 000 | -14 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 4 026 000 | 3 934 000 | 3 330 000 | 1 712 000 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 651 000 | 661 000 | 672 000 | 404 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 854 000 | 4 407 000 | 3 421 000 | 2 189 000 | 17 000 | 5 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 13 467 000 | 13 135 000 | 9 797 000 | 5 768 000 | 17 000 | 5 000 |
|
|
| Driftsresultat | 119 000 | 325 000 | -230 000 | 9 000 | -17 000 | -5 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 15 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 16 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 169 000 | 173 000 | 177 000 | 125 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 172 000 | 174 000 | 177 000 | 135 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -156 000 | -174 000 | -177 000 | -135 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -37 000 | 150 000 | -407 000 | -126 000 | -17 000 | -5 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 22 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -37 000 | 150 000 | -407 000 | -148 000 | -17 000 | -5 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -37 000 | 150 000 | -407 000 | -148 000 | -17 000 | -5 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -37 000 | 150 000 | -407 000 | -148 000 | -17 000 | -5 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 098 000 | 2 749 000 | 3 247 000 | 3 920 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 098 000 | 2 749 000 | 3 247 000 | 3 920 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 100 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 425 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 100 000 | 425 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 198 000 | 3 174 000 | 3 247 000 | 3 920 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 253 000 | 204 000 | 217 000 | 203 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 253 000 | 204 000 | 217 000 | 203 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 72 000 | 183 000 | 167 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 570 000 | 606 000 | 175 000 | 26 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 150 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 642 000 | 789 000 | 491 000 | 26 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 500 000 | 206 000 | 184 000 | 187 000 | 169 000 | 187 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 395 000 | 1 199 000 | 893 000 | 416 000 | 169 000 | 187 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 594 000 | 4 373 000 | 4 140 000 | 4 336 000 | 169 000 | 187 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 191 000 | 191 000 | 191 000 | 191 000 | 191 000 | 191 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -463 000 | -426 000 | -577 000 | -170 000 | -22 000 | -5 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -463 000 | -426 000 | -577 000 | -170 000 | -22 000 | -5 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -273 000 | -235 000 | -386 000 | 21 000 | 169 000 | 186 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 400 000 | 125 000 | 250 000 | 375 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 400 000 | 125 000 | 250 000 | 375 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 150 000 | 2 025 000 | 2 200 000 | 2 700 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 550 000 | 2 150 000 | 2 450 000 | 3 075 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 150 000 | 1 600 000 | 2 200 000 | 2 700 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 367 000 | 1 010 000 | 768 000 | 160 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 22 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 576 000 | 369 000 | 529 000 | 254 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 373 000 | 1 080 000 | 779 000 | 804 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 316 000 | 2 459 000 | 2 076 000 | 1 240 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 866 000 | 4 609 000 | 4 526 000 | 4 315 000 | 1 000 |
|
||
| Sum egenkapital og gjeld | 3 594 000 | 4 373 000 | 4 140 000 | 4 336 000 | 169 000 | 187 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,4% | 7,6% | -5,4% | 0,4% | -9,6% | |||
| Resultat av driften i % | 0,9% | 2,4% | -2,4% | 0,2% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,4 | 3,2 | 2,3 | 2,6 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 69,9% | 67,3% | 74,5% | 73,5% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 1,0% | 2,4% | -2,4% | 0,2% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,6% | -48,3% | 223,0% | -132,6% | -9,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 14,6% | -48,3% | 223,0% | -155,8% | -9,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,4 | 3,4 | 2,9 | 3,4 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 187,0 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 187,0 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 187,0 | |||
| Varelagerets omløpshastighet | 15,8 | 20,2 | 11,0 | 7,2 | ||||
| Lagertid i antall dager | 20,6 | 18,4 | 31,7 | 25,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -7,6% | -5,4% | -9,3% | 0,5% | 100,0% | 99,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -2,0% | -1,7% | -4,0% | 0,4% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 2,5% | 2,1% | 1,9% | 1,4% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,7% | 1,7% | 1,6% | 1,3% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -364,0% | -617,2% | -545,2% | -405,9% | ||||
| Gjeldsgrad | -14,2 | -19,6 | -11,7 | 205,5 | 100,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 64,4% | 56,2% | 50,1% | 28,6% | 0,0% | 0,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 43,1% | 49,2% | 59,2% | 70,9% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 571 000 | 353 000 | 303 000 | 140 000 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
