Kløverveien 12 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 678 000 | 648 000 | 605 000 | 586 000 | 572 000 | 561 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 678 000 | 648 000 | 605 000 | 586 000 | 572 000 | 561 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 124 000 | 124 000 | 124 000 | 124 000 | 124 000 | 124 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 106 000 | 88 000 | 78 000 | 83 000 | 59 000 | 74 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 230 000 | 212 000 | 202 000 | 207 000 | 183 000 | 198 000 |
|
|
| Driftsresultat | 448 000 | 436 000 | 403 000 | 379 000 | 389 000 | 363 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 116 000 | 119 000 | 89 000 | 68 000 | 87 000 | 111 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 158 000 | 159 000 | 107 000 | 72 000 | 91 000 | 122 000 |
|
|
| Netto finans | -158 000 | -158 000 | -107 000 | -72 000 | -91 000 | -121 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 290 000 | 278 000 | 296 000 | 307 000 | 298 000 | 242 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 64 000 | 61 000 | 65 000 | 68 000 | 66 000 | 53 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 226 000 | 217 000 | 231 000 | 240 000 | 233 000 | 189 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 226 000 | 217 000 | 231 000 | 240 000 | 233 000 | 189 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 267 000 | 254 000 | 266 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -41 000 | -37 000 | -35 000 | 240 000 | 233 000 | 189 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 78 000 | 66 000 | 55 000 | 45 000 | 36 000 | 28 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 78 000 | 66 000 | 55 000 | 45 000 | 36 000 | 28 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 704 000 | 3 828 000 | 3 951 000 | 4 075 000 | 4 199 000 | 4 323 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 3 704 000 | 3 828 000 | 3 951 000 | 4 075 000 | 4 199 000 | 4 323 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 781 000 | 3 894 000 | 4 007 000 | 4 121 000 | 4 236 000 | 4 351 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 3 000 | 74 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 1 484 000 | 1 031 000 | 583 000 | 112 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 000 | 74 000 | 1 484 000 | 1 031 000 | 583 000 | 112 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 964 000 | 1 472 000 | 181 000 | 497 000 | 816 000 | 1 162 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 966 000 | 1 545 000 | 1 665 000 | 1 528 000 | 1 399 000 | 1 274 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 747 000 | 5 439 000 | 5 672 000 | 5 649 000 | 5 635 000 | 5 625 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 859 000 | 859 000 | 859 000 | 859 000 | 859 000 | 859 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 471 000 | 1 512 000 | 1 549 000 | 1 584 000 | 1 344 000 | 1 112 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 471 000 | 1 512 000 | 1 549 000 | 1 584 000 | 1 344 000 | 1 112 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 330 000 | 2 371 000 | 2 408 000 | 2 443 000 | 2 203 000 | 1 971 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 1 430 000 | 862 000 | 822 000 | 804 000 | 800 000 | 796 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 899 000 | 2 566 000 | 2 761 000 | 2 978 000 | 3 209 000 | 3 440 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 899 000 | 2 566 000 | 2 761 000 | 2 978 000 | 3 209 000 | 3 440 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 469 000 | 1 704 000 | 1 939 000 | 2 174 000 | 2 409 000 | 2 644 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 77 000 | 74 000 | 60 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 155 000 | 152 000 | 139 000 | 137 000 | 135 000 | 131 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 342 000 | 326 000 | 341 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 22 000 | 25 000 | 24 000 | 14 000 | 14 000 | 24 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 519 000 | 503 000 | 504 000 | 228 000 | 223 000 | 215 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 418 000 | 3 069 000 | 3 265 000 | 3 206 000 | 3 432 000 | 3 655 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 747 000 | 5 439 000 | 5 672 000 | 5 649 000 | 5 635 000 | 5 625 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,0% | 7,9% | 7,1% | 6,7% | 6,9% | |||
| Resultat av driften i % | 66,1% | 67,3% | 66,6% | 64,7% | 68,0% | 64,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 66,1% | 67,4% | 66,6% | 64,7% | 68,0% | 64,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,3% | 11,6% | 12,2% | 13,2% | 14,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,6% | 9,1% | 9,5% | 10,3% | 11,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,8 | 3,1 | 3,3 | 6,7 | 6,3 | 5,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,8 | 3,1 | 3,3 | 6,7 | 6,3 | 5,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,8 | 2,9 | 0,4 | 2,2 | 3,7 | 5,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 40,5% | 43,6% | 42,5% | 43,2% | 39,1% | 35,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 343,7% | 365,9% | 398,0% | 416,9% | 385,1% | 351,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,3 | 1,4 | 1,3 | 1,6 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 9,0% | 9,2% | 8,9% | 4,0% | 4,0% | 3,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 50,4% | 47,2% | 48,7% | 52,7% | 56,9% | 61,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
