Klipperiet Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 66 255 000 | 63 591 000 | 60 808 000 | 55 401 000 | 50 900 000 | 55 075 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 9 488 000 | 9 326 000 | 8 913 000 | 7 744 000 | 4 832 000 | 4 924 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 75 742 000 | 72 917 000 | 69 720 000 | 63 145 000 | 55 732 000 | 59 999 000 |
|
|
| Varekostnad | 7 786 000 | 7 710 000 | 7 140 000 | 6 745 000 | 5 770 000 | 6 404 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 43 262 000 | 41 094 000 | 38 513 000 | 34 713 000 | 30 042 000 | 34 212 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 027 000 | 2 997 000 | 2 922 000 | 2 607 000 | 2 210 000 | 2 299 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 10 287 000 | 9 953 000 | 9 484 000 | 8 953 000 | 8 354 000 | 8 686 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 64 362 000 | 61 754 000 | 58 059 000 | 53 018 000 | 46 376 000 | 51 601 000 |
|
|
| Driftsresultat | 11 380 000 | 11 163 000 | 11 661 000 | 10 127 000 | 9 356 000 | 8 398 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 656 000 | 986 000 | 466 000 | 374 000 | 424 000 | 337 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 0 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 660 000 | 990 000 | 470 000 | 378 000 | 424 000 | 341 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 224 000 | 988 000 | 712 000 | 644 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 224 000 | 988 000 | 712 000 | 644 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 436 000 | 2 000 | -242 000 | -266 000 | 424 000 | 341 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 11 817 000 | 11 165 000 | 11 418 000 | 9 861 000 | 9 781 000 | 8 738 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 701 000 | 2 558 000 | 2 613 000 | 2 211 000 | 2 152 000 | 1 927 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 9 116 000 | 8 607 000 | 8 805 000 | 7 650 000 | 7 629 000 | 6 811 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 9 116 000 | 8 607 000 | 8 805 000 | 7 650 000 | 7 629 000 | 6 811 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 500 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 7 616 000 | 0 | 0 | 0 | 7 629 000 | 6 811 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 2 068 000 | 1 805 000 | 1 560 000 | 1 340 000 | 1 162 000 | 957 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 2 068 000 | 1 805 000 | 1 560 000 | 1 340 000 | 1 162 000 | 957 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 68 837 000 | 67 345 000 | 67 476 000 | 67 092 000 | 29 621 000 | 31 147 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 198 000 | 179 000 | 306 000 | 324 000 | 371 000 | 802 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 880 000 | 1 100 000 | 953 000 | 829 000 | 1 012 000 | 1 266 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 69 914 000 | 68 623 000 | 68 735 000 | 68 245 000 | 31 004 000 | 33 215 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 85 000 | 85 000 | 85 000 | 85 000 | 85 000 | 85 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 6 373 000 | 6 062 000 | 9 623 000 | 10 529 000 | 10 222 000 | 9 774 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 458 000 | 6 147 000 | 9 708 000 | 10 614 000 | 10 307 000 | 9 859 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 78 440 000 | 76 575 000 | 80 004 000 | 80 199 000 | 42 473 000 | 44 031 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 846 000 | 3 721 000 | 4 153 000 | 3 468 000 | 3 886 000 | 3 881 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 846 000 | 3 721 000 | 4 153 000 | 3 468 000 | 3 886 000 | 3 881 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 150 000 | 815 000 | 676 000 | 561 000 | 440 000 | 397 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 140 000 | 1 057 000 | 902 000 | 976 000 | 858 000 | 567 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 290 000 | 1 871 000 | 1 578 000 | 1 537 000 | 1 297 000 | 964 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 22 269 000 | 26 681 000 | 23 537 000 | 21 575 000 | 30 157 000 | 21 410 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 28 404 000 | 32 273 000 | 29 268 000 | 26 580 000 | 35 340 000 | 26 254 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 106 844 000 | 108 848 000 | 109 272 000 | 106 779 000 | 77 813 000 | 70 285 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 721 000 | 721 000 | 721 000 | 721 000 | 721 000 | 721 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 071 000 | 1 071 000 | 1 071 000 | 1 071 000 | 1 071 000 | 1 071 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 84 840 000 | 77 224 000 | 70 617 000 | 63 812 000 | 63 162 000 | 55 883 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 84 840 000 | 77 224 000 | 70 617 000 | 63 812 000 | 63 162 000 | 55 883 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 85 911 000 | 78 294 000 | 71 688 000 | 64 883 000 | 64 233 000 | 56 954 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 567 000 | 10 835 000 | 19 005 000 | 20 005 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 567 000 | 10 835 000 | 19 005 000 | 20 005 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 567 000 | 10 835 000 | 18 750 000 | 19 750 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 021 000 | 1 817 000 | 1 764 000 | 1 501 000 | 1 296 000 | 645 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 963 000 | 2 803 000 | 2 833 000 | 2 452 000 | 2 357 000 | 2 114 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 396 000 | 5 433 000 | 5 031 000 | 4 613 000 | 4 446 000 | 4 383 000 |
|
|
| Utbytte | 1 500 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 350 000 | 400 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 7 486 000 | 7 666 000 | 6 951 000 | 11 326 000 | 5 132 000 | 5 789 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 19 366 000 | 19 719 000 | 18 579 000 | 21 892 000 | 13 581 000 | 13 331 000 |
|
|
| Sum gjeld | 20 933 000 | 30 554 000 | 37 584 000 | 41 897 000 | 13 581 000 | 13 331 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 106 844 000 | 108 848 000 | 109 272 000 | 106 779 000 | 77 813 000 | 70 285 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,2% | 11,1% | 11,2% | 11,4% | 13,2% | |||
| Resultat av driften i % | 15,0% | 15,3% | 16,7% | 16,0% | 16,8% | 14,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,7 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 88,2% | 87,9% | 88,3% | 87,8% | 88,7% | 88,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 15,9% | 16,7% | 17,4% | 16,6% | 17,5% | 14,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,4% | 14,9% | 16,7% | 15,3% | 16,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,1% | 11,5% | 12,9% | 11,8% | 12,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,8 | 1,8 | 1,8 | 1,8 | 1,9 | 1,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,6 | 1,6 | 1,2 | 2,6 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | 1,1 | 2,3 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 1,4 | 1,3 | 1,0 | 2,2 | 1,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,0 | 2,1 | 1,7 | 1,9 | 1,5 | 1,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 174,9 | 183,8 | 192,1 | 196,3 | 242,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 80,4% | 71,9% | 65,6% | 60,8% | 82,5% | 81,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 113,4% | 107,4% | 102,8% | 102,8% | 115,3% | 94,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 13,4% | 2,8% | 2,0% | 2,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 235,0% | 337,4% | 257,4% | 135,2% | 560,0% | 333,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 0,2 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 18,1% | 18,1% | 17,0% | 20,5% | 17,5% | 19,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,5% | 10,0% | 17,4% | 18,7% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 264 000 | 378 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
