Klaveness Footwear AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 68 267 000 | 64 839 000 | 67 490 000 | 53 908 000 | 48 130 000 | 54 845 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 19 074 000 | 17 667 000 | 14 639 000 | 14 827 000 | 16 727 000 | 13 702 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 87 341 000 | 82 506 000 | 82 129 000 | 68 735 000 | 64 857 000 | 68 547 000 |
|
|
| Varekostnad | 44 424 000 | 40 793 000 | 39 079 000 | 32 060 000 | 29 855 000 | 33 965 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 12 906 000 | 12 209 000 | 11 870 000 | 11 848 000 | 10 490 000 | 12 426 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 207 000 | 118 000 | 105 000 | 359 000 | 536 000 | 844 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 21 636 000 | 21 815 000 | 19 256 000 | 16 456 000 | 15 051 000 | 17 537 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 79 173 000 | 74 935 000 | 70 310 000 | 60 723 000 | 55 932 000 | 64 772 000 |
|
|
| Driftsresultat | 8 168 000 | 7 571 000 | 11 819 000 | 8 012 000 | 8 925 000 | 3 775 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 3 087 000 | 0 | 2 757 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 107 000 | 130 000 | 116 000 | 23 000 | 93 000 | 101 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 1 900 000 | 2 633 000 | 5 866 000 | 1 109 000 | 4 966 000 | 995 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 094 000 | 2 763 000 | 8 739 000 | 1 132 000 | 5 059 000 | 1 096 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | -8 033 000 | 6 843 000 | 7 000 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 046 000 | 2 207 000 | 5 227 000 | -5 632 000 | 10 281 000 | 8 215 000 |
|
|
| Netto finans | 4 048 000 | 556 000 | 3 512 000 | 6 764 000 | -5 222 000 | -7 119 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 12 215 000 | 8 127 000 | 15 331 000 | 14 776 000 | 3 702 000 | -3 344 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 010 000 | 1 820 000 | 3 447 000 | 1 484 000 | 2 316 000 | 779 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 10 205 000 | 6 307 000 | 11 884 000 | 13 292 000 | 1 387 000 | -4 123 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 10 205 000 | 6 307 000 | 11 884 000 | 13 292 000 | 1 387 000 | -4 123 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 3 700 000 | -2 600 000 | -13 000 000 | 3 000 000 | 2 000 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 6 505 000 | 8 907 000 | 1 116 000 | 292 000 | -613 000 | -4 123 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 195 000 | 247 000 | 278 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 182 000 | 546 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 195 000 | 429 000 | 824 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 7 201 000 | 19 000 | 71 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 168 000 | 217 000 | 23 000 | 47 000 | 152 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 158 000 | 197 000 | 266 000 | 128 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 158 000 | 365 000 | 483 000 | 7 353 000 | 65 000 | 224 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 3 661 000 | 3 661 000 | 3 661 000 | 3 661 000 | 3 661 000 | 3 661 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 2 699 000 | 2 591 000 | 2 413 000 | 2 284 000 | 2 402 000 | 9 920 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 006 000 | 3 006 000 | 3 006 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 27 000 | 53 000 | 53 000 | 60 000 | 73 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 366 000 | 9 285 000 | 9 133 000 | 6 004 000 | 6 129 000 | 13 660 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 9 523 000 | 9 650 000 | 9 616 000 | 13 552 000 | 6 623 000 | 14 709 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 283 000 | 3 569 000 | 3 169 000 | 3 107 000 | 2 992 000 | 2 910 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 283 000 | 3 569 000 | 3 169 000 | 3 107 000 | 2 992 000 | 2 910 000 |
|
|
| Kundefordringer | 29 216 000 | 27 791 000 | 15 128 000 | 6 865 000 | 28 422 000 | 23 337 000 |
|
|
| Andre fordringer | 7 700 000 | 5 754 000 | 8 717 000 | 7 159 000 | 7 351 000 | 4 031 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 36 915 000 | 33 545 000 | 23 844 000 | 14 024 000 | 35 773 000 | 27 368 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 15 070 000 | 12 249 000 | 33 611 000 | 30 610 000 | 14 985 000 | 7 862 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 55 268 000 | 49 363 000 | 60 624 000 | 47 741 000 | 53 750 000 | 38 140 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 64 792 000 | 59 013 000 | 70 240 000 | 61 293 000 | 60 373 000 | 52 849 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 453 000 | 453 000 | 453 000 | 453 000 | 453 000 | 453 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 180 000 | 1 180 000 | 1 180 000 | 1 180 000 | 1 180 000 | 1 180 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 633 000 | 1 633 000 | 1 633 000 | 1 633 000 | 1 633 000 | 1 633 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 41 829 000 | 35 324 000 | 31 617 000 | 32 733 000 | 32 442 000 | 33 055 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 41 829 000 | 35 324 000 | 31 617 000 | 32 733 000 | 32 442 000 | 33 055 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 43 462 000 | 36 957 000 | 33 250 000 | 34 366 000 | 34 075 000 | 34 688 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 127 000 | 119 000 | 276 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 127 000 | 119 000 | 276 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 958 000 | 3 580 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 127 000 | 119 000 | 276 000 | 0 | 2 958 000 | 3 580 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 4 272 000 | 8 235 000 | 10 262 000 | 2 778 000 | 10 864 000 | 6 472 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 003 000 | 1 961 000 | 2 773 000 | 1 421 000 | 2 277 000 | 839 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 555 000 | 2 587 000 | 2 503 000 | 2 587 000 | 2 247 000 | 2 148 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 12 373 000 | 9 154 000 | 21 176 000 | 20 141 000 | 7 953 000 | 5 121 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 21 203 000 | 21 937 000 | 36 714 000 | 26 927 000 | 23 341 000 | 14 580 000 |
|
|
| Sum gjeld | 21 330 000 | 22 056 000 | 36 990 000 | 26 927 000 | 26 299 000 | 18 160 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 64 792 000 | 59 013 000 | 70 240 000 | 61 293 000 | 60 373 000 | 52 849 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 21,4% | 16,0% | 31,3% | 15,0% | 24,7% | |||
| Resultat av driften i % | 9,4% | 9,2% | 14,4% | 11,7% | 13,8% | 5,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,3 | 1,2 | 1,1 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 34,9% | 37,1% | 42,1% | 40,5% | 38,0% | 38,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 15,2% | 12,5% | 25,0% | 13,3% | 21,6% | 7,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 30,4% | 23,2% | 45,3% | 43,2% | 10,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 25,4% | 18,0% | 35,2% | 38,8% | 4,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,8 | 6,8 | 6,9 | 5,8 | 6,2 | 5,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,6 | 2,3 | 1,7 | 1,8 | 2,3 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,5 | 2,1 | 1,6 | 1,7 | 2,2 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,6 | 0,9 | 1,1 | 0,6 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 13,5 | 11,4 | 12,3 | 10,3 | 10,0 | 11,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 27,8 | 29,7 | 28,9 | 34,2 | 35,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 67,1% | 62,6% | 47,3% | 56,1% | 56,4% | 65,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 49,8% | 44,8% | 40,5% | 50,0% | 52,5% | 50,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 168,0% | 185,3% | 134,0% | 0,0% | 8,9% | 5,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,3% | 0,3% | 0,4% | 0,2% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1037,6% | 768,5% | 754,5% | 669,9% | 1016,4% | 809,6% | ||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,6 | 1,1 | 0,8 | 0,8 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 32,7% | 37,2% | 52,3% | 43,9% | 38,7% | 27,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 0,2% | 0,4% | 0,0% | 4,9% | 6,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 253 000 | 1 165 000 | 0 | 858 000 | 1 544 000 | 1 535 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
