Klaveness Footwear AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 161 901 000 | 151 930 000 | 142 052 000 | 127 780 000 | 120 927 000 | 132 672 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 689 000 | 1 757 000 | 10 008 000 | 552 000 | 1 577 000 | 897 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 162 590 000 | 153 687 000 | 152 060 000 | 128 332 000 | 122 503 000 | 133 569 000 |
|
|
| Varekostnad | 49 245 000 | 46 929 000 | 50 683 000 | 44 574 000 | 39 094 000 | 47 887 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 63 438 000 | 57 503 000 | 52 422 000 | 50 039 000 | 50 187 000 | 53 209 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 004 000 | 2 743 000 | 2 338 000 | 2 565 000 | 2 886 000 | 3 643 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 33 349 000 | 35 314 000 | 22 589 000 | 16 485 000 | 21 432 000 | 22 765 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 149 036 000 | 142 489 000 | 128 032 000 | 113 663 000 | 113 599 000 | 127 504 000 |
|
|
| Driftsresultat | 13 554 000 | 11 198 000 | 24 028 000 | 14 669 000 | 8 904 000 | 6 065 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 3 413 000 | 5 524 000 | 8 198 000 | 1 721 000 | 6 048 000 | 2 438 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 413 000 | 5 524 000 | 8 198 000 | 1 721 000 | 6 048 000 | 2 438 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 595 000 | 5 617 000 | 7 684 000 | 3 379 000 | 5 399 000 | 3 387 000 |
|
|
| Netto finans | 818 000 | -93 000 | 514 000 | -1 658 000 | 649 000 | -949 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 14 372 000 | 11 105 000 | 24 542 000 | 13 011 000 | 9 552 000 | 5 115 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 3 451 000 | 2 488 000 | 4 504 000 | 2 940 000 | 3 537 000 | 874 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 10 921 000 | 8 617 000 | 20 038 000 | 10 071 000 | 6 015 000 | 4 241 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 10 921 000 | 8 617 000 | 20 038 000 | 10 071 000 | 6 015 000 | 4 242 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 10 921 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 921 000 | 1 075 000 | 1 163 000 | 638 000 | 618 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 213 000 | 412 000 | 820 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 182 000 | 546 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 921 000 | 1 075 000 | 1 376 000 | 1 232 000 | 1 984 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 12 049 000 | 12 410 000 | 12 035 000 | 13 538 000 | 15 049 000 | 15 110 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 5 602 000 | 6 594 000 | 5 195 000 | 2 378 000 | 2 471 000 | 2 956 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 158 000 | 197 000 | 266 000 | 128 000 | 1 161 000 | 1 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 17 809 000 | 19 202 000 | 17 496 000 | 16 044 000 | 18 681 000 | 18 067 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 498 000 | 3 476 000 | 3 436 000 | 373 000 | 342 000 | 288 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 27 000 | 53 000 | 53 000 | 60 000 | 76 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 498 000 | 3 503 000 | 3 489 000 | 426 000 | 402 000 | 364 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 21 307 000 | 23 625 000 | 22 060 000 | 17 846 000 | 20 315 000 | 20 415 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 49 876 000 | 39 827 000 | 30 559 000 | 28 069 000 | 28 790 000 | 37 458 000 |
|
|
| Sum varelager | 49 876 000 | 39 827 000 | 30 559 000 | 28 069 000 | 28 790 000 | 37 458 000 |
|
|
| Kundefordringer | 18 183 000 | 19 818 000 | 15 306 000 | 14 924 000 | 12 353 000 | 14 005 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 032 000 | 3 972 000 | 3 994 000 | 2 333 000 | 3 507 000 | 4 167 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 21 215 000 | 23 790 000 | 19 299 000 | 17 257 000 | 15 859 000 | 18 172 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 29 428 000 | 24 620 000 | 48 844 000 | 49 351 000 | 37 067 000 | 17 468 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 100 519 000 | 88 237 000 | 98 703 000 | 94 677 000 | 81 717 000 | 73 098 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 121 826 000 | 111 862 000 | 120 764 000 | 112 523 000 | 102 032 000 | 93 513 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 453 000 | 453 000 | 453 000 | 453 000 | 453 000 | 453 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 180 000 | 1 180 000 | 1 180 000 | 1 180 000 | 1 180 000 | 1 180 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 633 000 | 1 633 000 | 1 633 000 | 1 633 000 | 1 633 000 | 1 633 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 76 873 000 | 68 309 000 | 60 043 000 | 54 603 000 | 52 830 000 | 48 386 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 76 873 000 | 68 309 000 | 60 043 000 | 54 603 000 | 52 830 000 | 48 386 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 78 506 000 | 69 942 000 | 61 675 000 | 56 236 000 | 54 463 000 | 50 019 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 16 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skatt | 55 000 | 39 000 | 258 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 55 000 | 39 000 | 258 000 | 16 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 579 000 | 6 198 000 | 7 684 000 | 12 863 000 | 17 205 000 | 16 470 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 634 000 | 6 237 000 | 7 942 000 | 12 879 000 | 17 205 000 | 16 470 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 579 000 | 6 198 000 | 7 684 000 | 12 863 000 | 14 247 000 | 12 890 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 11 737 000 | 9 668 000 | 7 036 000 | 9 047 000 | 6 733 000 | 11 544 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 453 000 | 2 717 000 | 3 674 000 | 3 073 000 | 3 121 000 | 1 017 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 4 688 000 | 4 334 000 | 4 212 000 | 4 113 000 | 3 582 000 | 3 747 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 19 809 000 | 18 964 000 | 36 225 000 | 27 174 000 | 16 928 000 | 10 716 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 38 687 000 | 35 683 000 | 51 147 000 | 43 407 000 | 30 364 000 | 27 024 000 |
|
|
| Sum gjeld | 43 321 000 | 41 920 000 | 59 089 000 | 56 286 000 | 47 569 000 | 43 494 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 121 826 000 | 111 862 000 | 120 764 000 | 112 523 000 | 102 032 000 | 93 513 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,5% | 14,4% | 27,6% | 15,3% | 15,3% | |||
| Resultat av driften i % | 8,3% | 7,3% | 15,8% | 11,4% | 7,3% | 4,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 69,6% | 69,1% | 64,3% | 65,1% | 67,7% | 63,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 10,4% | 10,9% | 21,2% | 12,8% | 12,2% | 6,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 19,4% | 16,9% | 41,6% | 23,5% | 18,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 14,7% | 13,1% | 34,0% | 18,2% | 11,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,6 | 2,7 | 2,9 | 2,6 | 2,4 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,6 | 2,5 | 1,9 | 2,2 | 2,7 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,4 | 1,3 | 1,5 | 1,7 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,7 | 1,0 | 1,1 | 1,2 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,0 | 1,2 | 1,7 | 1,6 | 1,4 | 1,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 327,9 | 270,0 | 208,2 | 229,6 | 305,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 64,4% | 62,5% | 51,1% | 50,0% | 53,4% | 53,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 48,3% | 45,5% | 40,6% | 43,8% | 44,5% | 37,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 9,4% | 6,7% | 7,4% | 4,4% | 2,8% | 2,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 124,0% | 132,0% | 155,6% | 182,7% | 178,4% | 123,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,6 | 1,0 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 31,8% | 31,9% | 42,4% | 38,6% | 29,8% | 28,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 3,8% | 5,6% | 6,6% | 11,4% | 16,9% | 17,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 253 000 | 1 165 000 | 1 162 000 | 0 | 1 544 000 | 1 535 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
