Kjeveortoped Steinhäuser-Andresen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 9 553 000 | 8 629 000 | 8 144 000 | 7 023 000 | 5 826 000 | 2 658 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 27 000 | 17 000 | 12 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 9 553 000 | 8 629 000 | 8 171 000 | 7 040 000 | 5 838 000 | 2 658 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 185 000 | 1 254 000 | 1 116 000 | 1 191 000 | 1 227 000 | 112 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 946 000 | 2 712 000 | 2 936 000 | 2 546 000 | 2 402 000 | 1 669 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 533 000 | 2 711 000 | 1 916 000 | 1 970 000 | 2 146 000 | 865 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 664 000 | 6 677 000 | 5 968 000 | 5 707 000 | 5 775 000 | 2 646 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 889 000 | 1 952 000 | 2 203 000 | 1 333 000 | 63 000 | 12 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 75 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 13 000 | 13 000 | 19 000 | 7 000 | 16 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 2 000 | 14 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 13 000 | 13 000 | 21 000 | 21 000 | 19 000 | 75 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 2 000 | 10 000 | 15 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 13 000 | 13 000 | 19 000 | 11 000 | 4 000 | 75 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 902 000 | 1 965 000 | 2 222 000 | 1 344 000 | 67 000 | 87 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 639 000 | 441 000 | 197 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 263 000 | 1 524 000 | 2 025 000 | 1 344 000 | 67 000 | 87 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 263 000 | 1 524 000 | 2 025 000 | 1 344 000 | 67 000 | 87 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 2 263 000 | 1 562 000 | 663 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | -2 000 | 1 362 000 | 1 344 000 | 67 000 | 87 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 15 000 | 15 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 183 000 | 183 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 198 000 | 198 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 198 000 | 198 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 260 000 | 334 000 | 482 000 | 335 000 | 322 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 37 000 | 35 000 | 190 000 | 273 000 | 349 000 | 1 612 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 963 000 | 1 260 000 | 1 000 000 | 0 | 99 000 | 99 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 259 000 | 1 628 000 | 1 673 000 | 608 000 | 771 000 | 1 711 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 919 000 | 1 899 000 | 2 776 000 | 2 108 000 | 2 111 000 | 175 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 178 000 | 3 528 000 | 4 449 000 | 2 716 000 | 2 881 000 | 1 887 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 375 000 | 3 725 000 | 4 464 000 | 2 731 000 | 2 896 000 | 1 902 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 101 000 | 101 000 | 1 336 000 | 1 336 000 | 1 336 000 | 1 336 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 2 000 | -1 360 000 | -2 704 000 | -2 771 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 2 000 | -1 360 000 | -2 704 000 | -2 771 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 101 000 | 101 000 | 1 338 000 | -24 000 | -1 368 000 | -1 434 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 870 000 | 2 969 000 | 2 969 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 870 000 | 2 969 000 | 2 969 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 870 000 | 2 969 000 | 2 969 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 108 000 | 189 000 | 96 000 | 152 000 | 216 000 | 77 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 10 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 179 000 | 182 000 | 147 000 | 178 000 | 341 000 | 73 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 2 901 000 | 2 002 000 | 850 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 086 000 | 1 252 000 | 2 023 000 | 1 555 000 | 738 000 | 217 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 274 000 | 3 625 000 | 3 126 000 | 1 885 000 | 1 295 000 | 367 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 274 000 | 3 625 000 | 3 126 000 | 2 755 000 | 4 264 000 | 3 336 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 375 000 | 3 725 000 | 4 464 000 | 2 731 000 | 2 896 000 | 1 902 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 71,7% | 48,0% | 61,8% | 48,1% | 3,4% | |||
| Resultat av driften i % | 30,2% | 22,6% | 27,0% | 18,9% | 1,1% | 0,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,4 | 2,1 | 2,3 | 2,5 | 2,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 87,6% | 85,5% | 86,3% | 83,0% | 78,9% | 95,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 30,4% | 22,8% | 27,2% | 19,2% | 1,4% | 3,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2873,3% | 273,1% | 338,2% | -193,1% | -4,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2240,6% | 211,8% | 308,2% | -193,1% | -4,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,2 | 3,2 | 2,8 | 2,8 | 2,4 | 1,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,0 | 1,4 | 1,4 | 2,2 | 5,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,0 | 1,4 | 1,4 | 2,2 | 5,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,5 | 0,9 | 1,1 | 1,6 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 2,3% | 2,7% | 30,0% | -0,9% | -47,2% | -75,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1,1% | 1,2% | 16,4% | -0,3% | -23,4% | -54,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 3,2% | 1,4% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 2,0% | 2,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 42,3 | 35,9 | 2,3 | -114,8 | -3,1 | -2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 97,7% | 97,3% | 70,0% | 69,0% | 44,7% | 19,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 31,9% | 102,5% | 156,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 694 000 | 711 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
