Kjelsåsveien 32 A AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 496 000 | 1 480 000 | 1 288 000 | 1 146 000 | 1 087 000 | 1 075 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 496 000 | 1 480 000 | 1 288 000 | 1 146 000 | 1 087 000 | 1 075 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 86 000 | 86 000 | 80 000 | 103 000 | 76 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 313 000 | 353 000 | 291 000 | 1 935 000 | 376 000 | 196 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 399 000 | 439 000 | 371 000 | 2 038 000 | 452 000 | 196 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 097 000 | 1 041 000 | 917 000 | -892 000 | 635 000 | 879 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 15 000 | 14 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 15 000 | 14 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 10 000 | 14 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 106 000 | 1 055 000 | 917 000 | -892 000 | 634 000 | 879 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 244 000 | 232 000 | 202 000 | -196 000 | 140 000 | 193 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 861 000 | 823 000 | 715 000 | -696 000 | 495 000 | 686 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 861 000 | 823 000 | 715 000 | -696 000 | 495 000 | 686 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 1 470 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 373 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -609 000 | 823 000 | 715 000 | -696 000 | 495 000 | 313 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 154 000 | 2 234 000 | 2 313 000 | 2 393 000 | 2 496 000 | 2 310 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 17 000 | 23 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 2 171 000 | 2 257 000 | 2 313 000 | 2 393 000 | 2 496 000 | 2 310 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 171 000 | 2 257 000 | 2 313 000 | 2 393 000 | 2 496 000 | 2 310 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 1 734 000 | 1 207 000 | 307 000 | 10 000 | 41 000 | 110 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 734 000 | 1 207 000 | 307 000 | 10 000 | 41 000 | 110 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 405 000 | 450 000 | 247 000 | 119 000 | 514 000 | 25 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 139 000 | 1 657 000 | 554 000 | 128 000 | 555 000 | 135 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 310 000 | 3 914 000 | 2 867 000 | 2 522 000 | 3 051 000 | 2 445 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 343 000 | 2 951 000 | 2 128 000 | 1 413 000 | 2 109 000 | 1 614 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 343 000 | 2 951 000 | 2 128 000 | 1 413 000 | 2 109 000 | 1 614 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 373 000 | 2 981 000 | 2 158 000 | 1 443 000 | 2 139 000 | 1 644 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 217 000 | 216 000 | 219 000 | 28 000 | 224 000 | 221 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 217 000 | 216 000 | 219 000 | 28 000 | 224 000 | 221 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 217 000 | 216 000 | 219 000 | 28 000 | 224 000 | 221 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 7 000 | 3 000 | 1 000 | 24 000 | 32 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 234 000 | 11 000 | 0 | 136 000 | 76 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 714 000 | 479 000 | 478 000 | 1 027 000 | 520 000 | 504 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 721 000 | 716 000 | 490 000 | 1 051 000 | 688 000 | 580 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 938 000 | 932 000 | 709 000 | 1 079 000 | 912 000 | 801 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 310 000 | 3 914 000 | 2 867 000 | 2 522 000 | 3 051 000 | 2 445 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 27,0% | 31,1% | 34,0% | -32,0% | 23,1% | |||
| Resultat av driften i % | 73,3% | 70,3% | 71,2% | -77,8% | 58,4% | 81,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 74,3% | 71,3% | 71,2% | -77,8% | 58,4% | 81,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 41,3% | 41,1% | 50,9% | -49,8% | 33,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 32,2% | 32,0% | 39,7% | -38,9% | 26,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 2,3 | 1,1 | 0,1 | 0,8 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 2,3 | 1,1 | 0,1 | 0,8 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,6 | 0,5 | 0,1 | 0,7 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 55,1% | 76,2% | 75,3% | 57,2% | 70,1% | 67,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 158,6% | 201,4% | 167,5% | 125,9% | 196,8% | 152,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 8,9% | 4,3% | 3,2% | 38,5% | 4,1% | 3,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 1,0% | 1,6% | 1,1% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,3 | 0,3 | 0,7 | 0,4 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 39,9% | 18,3% | 17,1% | 41,7% | 22,5% | 23,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 5,0% | 5,5% | 7,6% | 1,1% | 7,3% | 9,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
