Kjeller Modellverksted AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 764 000 | 3 065 000 | 3 740 000 | 4 633 000 | 2 653 000 | 4 330 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 117 000 | 65 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 764 000 | 3 065 000 | 3 740 000 | 4 633 000 | 2 770 000 | 4 395 000 |
|
|
| Varekostnad | 467 000 | 363 000 | 707 000 | 745 000 | 463 000 | 516 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 503 000 | 1 539 000 | 1 512 000 | 1 671 000 | 1 743 000 | 1 824 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 23 000 | 45 000 | 37 000 | 33 000 | 33 000 | 46 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 982 000 | 1 039 000 | 1 022 000 | 1 069 000 | 1 292 000 | 1 272 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 975 000 | 2 986 000 | 3 278 000 | 3 518 000 | 3 531 000 | 3 658 000 |
|
|
| Driftsresultat | -211 000 | 79 000 | 462 000 | 1 115 000 | -761 000 | 737 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 34 000 | 41 000 | 42 000 | 7 000 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 | 140 000 | 476 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 41 000 | 117 000 | 92 000 | 165 000 | 142 000 | 510 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 000 | 77 000 | 66 000 | 266 000 | 329 000 | 256 000 |
|
|
| Netto finans | 38 000 | 40 000 | 26 000 | -101 000 | -187 000 | 254 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -173 000 | 119 000 | 488 000 | 1 014 000 | -948 000 | 990 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 30 000 | 111 000 | 79 000 | 0 | 107 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -173 000 | 89 000 | 377 000 | 935 000 | -948 000 | 883 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -173 000 | 89 000 | 377 000 | 935 000 | -948 000 | 883 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 176 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -173 000 | 89 000 | 377 000 | 759 000 | -948 000 | 883 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 30 000 | 53 000 | 98 000 | 78 000 | 111 000 | 88 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 30 000 | 53 000 | 98 000 | 78 000 | 111 000 | 88 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 30 000 | 53 000 | 98 000 | 78 000 | 111 000 | 88 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 68 000 | 69 000 | 69 000 | 69 000 | 68 000 | 59 000 |
|
|
| Sum varelager | 68 000 | 69 000 | 69 000 | 69 000 | 68 000 | 59 000 |
|
|
| Kundefordringer | 226 000 | 558 000 | 231 000 | 501 000 | 553 000 | 606 000 |
|
|
| Andre fordringer | 87 000 | 91 000 | 67 000 | 207 000 | 39 000 | 111 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 313 000 | 649 000 | 298 000 | 707 000 | 592 000 | 717 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 35 000 | 251 000 | 270 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 21 000 | 16 000 | 20 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 21 000 | 16 000 | 20 000 | 35 000 | 251 000 | 270 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 391 000 | 1 397 000 | 2 153 000 | 2 132 000 | 1 493 000 | 2 688 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 794 000 | 2 131 000 | 2 541 000 | 2 944 000 | 2 404 000 | 3 734 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 824 000 | 2 184 000 | 2 638 000 | 3 022 000 | 2 515 000 | 3 823 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 021 000 | 1 194 000 | 1 105 000 | 728 000 | -31 000 | 2 117 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 021 000 | 1 194 000 | 1 105 000 | 728 000 | -31 000 | 2 117 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 221 000 | 1 394 000 | 1 305 000 | 928 000 | 169 000 | 2 317 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 102 000 | 120 000 | 90 000 | 27 000 | 125 000 | 299 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 30 000 | 111 000 | 79 000 | 0 | 107 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 101 000 | 171 000 | 113 000 | 211 000 | 237 000 | 311 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 176 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 400 000 | 469 000 | 1 019 000 | 1 601 000 | 1 984 000 | 789 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 603 000 | 790 000 | 1 333 000 | 2 094 000 | 2 346 000 | 1 506 000 |
|
|
| Sum gjeld | 603 000 | 790 000 | 1 333 000 | 2 094 000 | 2 346 000 | 1 506 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 824 000 | 2 184 000 | 2 638 000 | 3 022 000 | 2 515 000 | 3 823 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -8,5% | 8,1% | 19,6% | 46,2% | -19,5% | |||
| Resultat av driften i % | -7,6% | 2,6% | 12,4% | 24,1% | -27,5% | 16,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,3 | 1,3 | 1,7 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 83,1% | 88,2% | 81,1% | 83,9% | 82,5% | 88,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | -6,2% | 6,4% | 14,8% | 27,6% | -22,3% | 28,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -13,2% | 8,8% | 43,7% | 184,9% | -76,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -13,2% | 6,6% | 33,8% | 170,5% | -76,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,8 | 2,0 | 2,5 | 2,8 | 1,6 | 2,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,0 | 2,7 | 1,9 | 1,4 | 1,0 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,9 | 2,6 | 1,9 | 1,4 | 1,0 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,3 | 1,8 | 1,6 | 1,0 | 0,6 | 1,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 6,9 | 5,3 | 10,2 | 10,8 | 6,8 | 8,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 52,8 | 68,4 | 35,1 | 33,1 | 49,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 66,9% | 63,8% | 49,5% | 30,7% | 6,7% | 60,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 44,2% | 45,5% | 34,9% | 20,0% | 6,1% | 52,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,7% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1751,5% | 1943,5% | 1749,3% | 1231,9% | 85,3% | 3778,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,6 | 1,0 | 2,3 | 13,9 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 33,1% | 36,2% | 50,5% | 69,3% | 93,3% | 39,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 522 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
