Kjellandsveien 44 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 968 000 | 908 000 | 855 000 | 716 000 | 688 000 | 643 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 219 000 | 0 | 0 | 451 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 968 000 | 1 128 000 | 855 000 | 716 000 | 1 139 000 | 643 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 33 000 | 20 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 211 000 | 323 000 | 144 000 | 181 000 | 145 000 | 347 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 251 000 | 363 000 | 184 000 | 221 000 | 178 000 | 367 000 |
|
|
| Driftsresultat | 717 000 | 765 000 | 671 000 | 495 000 | 961 000 | 276 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 723 000 | 765 000 | 671 000 | 495 000 | 961 000 | 275 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 159 000 | 168 000 | 148 000 | 109 000 | 211 000 | 61 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 564 000 | 597 000 | 523 000 | 386 000 | 750 000 | 215 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 564 000 | 597 000 | 523 000 | 386 000 | 750 000 | 215 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 608 000 | 647 000 | 581 000 | 454 000 | 473 000 | 218 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -44 000 | -50 000 | -58 000 | -68 000 | 276 000 | -4 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 918 000 | 959 000 | 750 000 | 770 000 | 790 000 | 810 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 250 000 | 270 000 | 290 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 918 000 | 959 000 | 999 000 | 1 040 000 | 1 080 000 | 810 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 918 000 | 959 000 | 999 000 | 1 040 000 | 1 080 000 | 810 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 366 000 | 0 | 0 | 0 | 11 000 | 7 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 4 000 | 36 000 | 78 000 | 72 000 | 68 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 231 000 | 401 000 | 326 000 | 207 000 | 429 000 | 69 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 597 000 | 405 000 | 361 000 | 285 000 | 512 000 | 143 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 31 000 | 73 000 | 3 000 | 21 000 | 75 000 | 48 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 628 000 | 478 000 | 364 000 | 306 000 | 587 000 | 191 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 546 000 | 1 437 000 | 1 364 000 | 1 345 000 | 1 667 000 | 1 001 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 327 000 | 371 000 | 421 000 | 479 000 | 547 000 | 271 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 327 000 | 371 000 | 421 000 | 479 000 | 547 000 | 271 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 357 000 | 401 000 | 451 000 | 509 000 | 577 000 | 301 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 132 000 | 144 000 | 158 000 | 175 000 | 194 000 | 116 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 132 000 | 144 000 | 158 000 | 175 000 | 194 000 | 116 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 132 000 | 144 000 | 158 000 | 175 000 | 194 000 | 116 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 13 000 | 62 000 | 9 000 | 79 000 | 67 000 | 59 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 190 000 | 111 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 788 000 | 829 000 | 745 000 | 582 000 | 607 000 | 402 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 256 000 | 0 | 0 | 1 000 | 32 000 | 12 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 057 000 | 891 000 | 754 000 | 662 000 | 896 000 | 584 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 189 000 | 1 035 000 | 912 000 | 837 000 | 1 090 000 | 700 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 546 000 | 1 437 000 | 1 364 000 | 1 345 000 | 1 667 000 | 1 001 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 36,3% | 54,6% | 49,5% | 32,9% | 72,0% | |||
| Resultat av driften i % | 74,1% | 67,8% | 78,5% | 69,1% | 84,4% | 42,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,8 | 0,6 | 0,5 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 74,8% | 67,8% | 78,5% | 69,1% | 84,4% | 42,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 190,8% | 179,6% | 139,8% | 91,2% | 218,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 148,8% | 140,1% | 109,0% | 71,1% | 170,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,7 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,7 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,0% | 27,9% | 33,1% | 37,8% | 34,6% | 30,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 36,9% | 35,5% | 52,7% | 71,1% | 50,7% | 46,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 16,6% | 7,2% | 5,8% | 4,8% | 5,6% | 6,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,9% | 1,8% | 1,6% | 1,5% | 1,4% | 1,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 6,1 | 2,6 | 2,0 | 1,6 | 1,9 | 2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 80,8% | 62,0% | 55,3% | 49,2% | 53,7% | 58,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 5,2% | 10,0% | 11,6% | 13,0% | 11,6% | 11,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
