Kjell Foss Fjellsprengning AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 182 188 000 | 166 812 000 | 174 482 000 | 156 078 000 | 118 169 000 | 122 318 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 431 000 | 79 000 | 0 | 177 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 182 188 000 | 167 243 000 | 174 561 000 | 156 078 000 | 118 346 000 | 122 318 000 |
|
|
| Varekostnad | 52 573 000 | 43 243 000 | 46 877 000 | 36 039 000 | 22 223 000 | 23 086 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 65 543 000 | 63 143 000 | 66 106 000 | 62 456 000 | 53 026 000 | 50 174 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 533 000 | 435 000 | 455 000 | 449 000 | 436 000 | 425 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 58 636 000 | 52 048 000 | 50 472 000 | 48 137 000 | 35 043 000 | 37 168 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 177 291 000 | 158 869 000 | 163 910 000 | 147 081 000 | 110 728 000 | 110 853 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 897 000 | 8 374 000 | 10 651 000 | 8 997 000 | 7 618 000 | 11 465 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 1 200 000 | 2 500 000 | 3 054 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 841 000 | 534 000 | 362 000 | 29 000 | 13 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 988 000 | 755 000 | 313 000 | 2 574 000 | 334 000 | 627 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 988 000 | 1 596 000 | 847 000 | 4 136 000 | 2 883 000 | 3 843 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 084 000 | 7 899 000 | 422 000 | 296 000 | 196 000 | 154 000 |
|
|
| Netto finans | -5 096 000 | -6 303 000 | 425 000 | 3 840 000 | 2 687 000 | 3 689 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -198 000 | 2 071 000 | 11 075 000 | 12 838 000 | 10 305 000 | 15 154 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 068 000 | 1 478 000 | 2 452 000 | 2 178 000 | 1 711 000 | 2 651 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 266 000 | 593 000 | 8 622 000 | 10 660 000 | 8 594 000 | 12 503 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 266 000 | 593 000 | 8 622 000 | 10 660 000 | 8 594 000 | 12 503 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 6 800 000 | 8 500 000 | 7 182 000 | 11 077 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 2 441 000 | 420 000 | 0 | 1 740 000 | 1 418 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 266 000 | -1 848 000 | 1 402 000 | 2 160 000 | -328 000 | 8 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 122 000 | 5 000 | 53 000 | 104 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 122 000 | 5 000 | 53 000 | 104 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 276 000 | 1 345 000 | 1 002 000 | 1 258 000 | 1 700 000 | 1 425 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 278 000 | 1 347 000 | 1 004 000 | 1 260 000 | 1 702 000 | 1 427 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 2 737 000 | 848 000 | 1 348 000 | 1 348 000 | 2 048 000 | 1 448 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 223 000 | 223 000 | 223 000 | 223 000 | 223 000 | 223 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 9 625 000 | 9 625 000 | 9 625 000 | 9 625 000 | 7 260 000 | 8 800 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 585 000 | 10 696 000 | 11 196 000 | 11 196 000 | 9 532 000 | 10 471 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 14 863 000 | 12 043 000 | 12 322 000 | 12 461 000 | 11 287 000 | 12 003 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 40 056 000 | 29 236 000 | 46 353 000 | 27 634 000 | 21 329 000 | 23 914 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 559 000 | 23 747 000 | 15 131 000 | 14 989 000 | 16 140 000 | 16 201 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 41 615 000 | 52 983 000 | 61 484 000 | 42 623 000 | 37 468 000 | 40 115 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 585 000 | 1 679 000 | 2 207 000 | 2 278 000 | 2 223 000 | 2 030 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 44 200 000 | 54 662 000 | 63 691 000 | 44 901 000 | 39 691 000 | 42 145 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 59 063 000 | 66 705 000 | 76 014 000 | 57 362 000 | 50 978 000 | 54 148 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 506 000 | 1 506 000 | 1 506 000 | 1 506 000 | 1 506 000 | 1 506 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 7 039 000 | 8 305 000 | 9 945 000 | 8 543 000 | 6 371 000 | 6 699 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 7 039 000 | 8 305 000 | 9 945 000 | 8 543 000 | 6 371 000 | 6 699 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 8 545 000 | 9 811 000 | 11 451 000 | 10 049 000 | 7 877 000 | 8 204 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 216 000 | 157 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 216 000 | 157 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 8 642 000 | 23 446 000 | 15 941 000 | 7 930 000 | 5 618 000 | 5 347 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 8 858 000 | 23 603 000 | 15 941 000 | 7 930 000 | 5 618 000 | 5 347 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 770 000 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 13 972 000 | 14 192 000 | 21 944 000 | 11 455 000 | 8 453 000 | 12 416 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 010 000 | 510 000 | 2 451 000 | 2 238 000 | 1 169 000 | 2 291 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 7 813 000 | 6 678 000 | 7 262 000 | 6 788 000 | 6 405 000 | 5 851 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 18 865 000 | 11 911 000 | 16 965 000 | 18 903 000 | 21 456 000 | 20 038 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 41 660 000 | 33 291 000 | 48 622 000 | 39 384 000 | 37 483 000 | 40 596 000 |
|
|
| Sum gjeld | 50 518 000 | 56 894 000 | 64 563 000 | 47 314 000 | 43 101 000 | 45 943 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 59 063 000 | 66 705 000 | 76 014 000 | 57 362 000 | 50 978 000 | 54 148 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,4% | 14,0% | 17,2% | 24,2% | 20,0% | |||
| Resultat av driften i % | 2,7% | 5,0% | 6,1% | 5,8% | 6,4% | 9,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,9 | 2,3 | 2,6 | 2,9 | 2,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 71,1% | 74,1% | 73,1% | 76,9% | 81,2% | 81,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,2% | 6,0% | 6,6% | 8,4% | 8,9% | 12,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -2,2% | 19,5% | 103,0% | 143,2% | 128,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -13,8% | 5,6% | 80,2% | 118,9% | 106,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,8 | 2,6 | 2,6 | 2,5 | 2,2 | 2,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,6 | 1,3 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,6 | 1,3 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,5% | 14,7% | 15,1% | 17,5% | 15,5% | 15,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 4,7% | 5,9% | 6,6% | 6,4% | 6,7% | 6,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 5,7% | 2,4% | 4,1% | 6,0% | 7,7% | 8,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,4% | 0,4% | 0,7% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 5,9 | 5,8 | 5,6 | 4,7 | 5,5 | 5,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 70,5% | 49,9% | 64,0% | 68,7% | 73,5% | 75,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 15,0% | 35,4% | 21,0% | 13,8% | 11,0% | 9,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 1 882 000 | 1 141 000 | 1 111 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
