Kjeldsberg Kaffebrenneri AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 209 538 000 | 221 615 000 | 190 025 000 | 136 163 000 | 129 519 000 | 132 834 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 209 538 000 | 221 615 000 | 190 025 000 | 136 163 000 | 129 519 000 | 132 834 000 |
|
|
| Varekostnad | 145 988 000 | 156 282 000 | 142 332 000 | 79 373 000 | 82 903 000 | 77 906 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 17 367 000 | 16 482 000 | 15 963 000 | 15 361 000 | 14 509 000 | 15 083 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 778 000 | 6 830 000 | 5 519 000 | 5 144 000 | 4 049 000 | 2 906 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 136 000 | 0 | 76 000 | 462 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 31 119 000 | 33 109 000 | 28 811 000 | 25 342 000 | 18 259 000 | 18 673 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 202 252 000 | 212 839 000 | 192 625 000 | 125 296 000 | 120 182 000 | 114 568 000 |
|
|
| Driftsresultat | 7 286 000 | 8 776 000 | -2 600 000 | 10 867 000 | 9 337 000 | 18 266 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 232 000 | 83 000 | 292 000 | 24 000 | 118 000 | 414 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 232 000 | 83 000 | 292 000 | 24 000 | 118 000 | 414 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 085 000 | 2 162 000 | 1 148 000 | 675 000 | 206 000 | 376 000 |
|
|
| Netto finans | -853 000 | -2 079 000 | -856 000 | -651 000 | -88 000 | 38 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 6 432 000 | 6 696 000 | -3 455 000 | 10 216 000 | 9 249 000 | 18 303 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 441 000 | 1 488 000 | -750 000 | 2 255 000 | 2 049 000 | 4 054 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 991 000 | 5 208 000 | -2 705 000 | 7 961 000 | 7 201 000 | 14 249 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 991 000 | 5 208 000 | -2 705 000 | 7 961 000 | 7 201 000 | 14 249 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 2 500 000 | 0 | 4 000 000 | 4 000 000 | 6 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 991 000 | 2 708 000 | -2 705 000 | 3 961 000 | 3 201 000 | 8 249 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 40 513 000 | 43 074 000 | 43 188 000 | 34 816 000 | 32 367 000 | 23 849 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 40 513 000 | 43 074 000 | 43 188 000 | 34 816 000 | 32 367 000 | 23 849 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 5 088 000 | 4 595 000 | 4 069 000 | 3 859 000 | 4 491 000 | 4 389 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 088 000 | 4 595 000 | 4 069 000 | 3 859 000 | 4 491 000 | 4 389 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 45 601 000 | 47 669 000 | 47 257 000 | 38 675 000 | 36 858 000 | 28 237 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 36 608 000 | 24 961 000 | 49 921 000 | 27 465 000 | 29 130 000 | 18 743 000 |
|
|
| Sum varelager | 36 608 000 | 24 961 000 | 49 921 000 | 27 465 000 | 29 130 000 | 18 743 000 |
|
|
| Kundefordringer | 23 449 000 | 18 773 000 | 24 911 000 | 16 031 000 | 10 110 000 | 12 705 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 186 000 | 1 013 000 | 1 381 000 | 2 429 000 | 286 000 | 827 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 24 635 000 | 19 786 000 | 26 293 000 | 18 460 000 | 10 396 000 | 13 532 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 227 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 0 | 0 | 227 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 945 000 | 4 677 000 | 4 602 000 | 11 919 000 | 10 943 000 | 26 515 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 62 187 000 | 49 425 000 | 81 043 000 | 57 843 000 | 50 469 000 | 58 790 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 107 789 000 | 97 094 000 | 128 301 000 | 96 518 000 | 87 327 000 | 87 027 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 441 000 | 441 000 | 441 000 | 441 000 | 441 000 | 441 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 14 181 000 | 14 181 000 | 14 181 000 | 14 181 000 | 14 181 000 | 14 181 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 14 622 000 | 14 622 000 | 14 622 000 | 14 622 000 | 14 622 000 | 14 622 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 54 859 000 | 49 868 000 | 47 160 000 | 49 866 000 | 45 904 000 | 42 704 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 54 859 000 | 49 868 000 | 47 160 000 | 49 866 000 | 45 904 000 | 42 704 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 69 482 000 | 64 491 000 | 61 783 000 | 64 488 000 | 60 527 000 | 57 326 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 455 000 | 2 468 000 | 1 331 000 | 2 080 000 | 2 303 000 | 1 776 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 455 000 | 2 468 000 | 1 331 000 | 2 080 000 | 2 303 000 | 1 776 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 11 098 000 | 1 351 000 | 19 211 000 | 6 210 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 9 500 000 | 11 500 000 | 14 400 000 | 2 700 000 | 4 500 000 | 6 300 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 11 955 000 | 13 968 000 | 15 731 000 | 4 780 000 | 6 803 000 | 8 076 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 20 598 000 | 12 851 000 | 33 611 000 | 8 910 000 | 4 500 000 | 6 300 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 4 174 000 | 5 244 000 | 23 512 000 | 7 081 000 | 7 684 000 | 4 058 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 453 000 | 352 000 | 0 | 2 478 000 | 1 521 000 | 3 747 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 4 803 000 | 4 385 000 | 4 471 000 | 2 733 000 | 2 750 000 | 3 459 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 2 500 000 | 0 | 4 000 000 | 4 000 000 | 6 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 824 000 | 4 804 000 | 3 593 000 | 4 748 000 | 4 042 000 | 4 361 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 26 352 000 | 18 636 000 | 50 787 000 | 27 250 000 | 19 997 000 | 21 625 000 |
|
|
| Sum gjeld | 38 307 000 | 32 604 000 | 66 518 000 | 32 030 000 | 26 800 000 | 29 701 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 107 789 000 | 97 094 000 | 128 301 000 | 96 518 000 | 87 327 000 | 87 027 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,3% | 7,9% | -2,1% | 11,8% | 10,8% | |||
| Resultat av driften i % | 3,5% | 4,0% | -1,4% | 8,0% | 7,2% | 13,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 2,0 | 1,7 | 1,5 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 30,3% | 29,5% | 25,1% | 41,7% | 36,0% | 41,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,6% | 4,0% | -1,2% | 8,0% | 7,3% | 14,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 9,6% | 10,6% | -5,5% | 16,3% | 15,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,5% | 8,2% | -4,3% | 12,7% | 12,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 12,1 | 13,4 | 11,9 | 8,9 | 8,9 | 8,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 2,7 | 1,6 | 2,1 | 2,5 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,3 | 0,6 | 1,1 | 1,1 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,3 | 0,1 | 0,4 | 0,5 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,0 | 6,3 | 2,9 | 2,9 | 2,8 | 4,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 75,9 | 86,2 | 97,9 | 128,3 | 103,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 64,5% | 66,4% | 48,2% | 66,8% | 69,3% | 65,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 33,2% | 29,1% | 32,5% | 47,4% | 46,7% | 43,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,2% | 2,3% | 4,2% | 6,7% | 3,9% | 3,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,6% | 0,6% | 0,5% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 97,9% | 123,4% | 60,6% | 111,4% | 104,6% | 198,3% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,5 | 1,1 | 0,5 | 0,4 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 24,4% | 19,2% | 39,6% | 28,2% | 22,9% | 24,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 11,1% | 14,4% | 12,3% | 5,0% | 7,8% | 9,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 380 000 | 1 312 000 | 1 257 000 | 1 229 000 | 1 469 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
