Kjeldaas Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 511 212 000 | 524 769 000 | 568 181 000 | 374 975 000 | 395 956 000 | 424 849 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 7 978 000 | 20 431 000 | 52 539 000 | 24 459 000 | 8 045 000 | 2 506 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 519 190 000 | 545 200 000 | 620 720 000 | 399 434 000 | 404 001 000 | 427 355 000 |
|
|
| Varekostnad | 280 208 000 | 290 366 000 | 360 110 000 | 232 918 000 | 239 040 000 | 249 701 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | -15 937 000 | -32 144 000 | -27 096 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 129 982 000 | 143 875 000 | 144 384 000 | 108 160 000 | 98 423 000 | 89 267 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 42 116 000 | 49 059 000 | 55 701 000 | 43 017 000 | 36 393 000 | 25 658 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 48 112 000 | 52 614 000 | 56 033 000 | 41 553 000 | 43 435 000 | 46 194 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 500 418 000 | 535 914 000 | 600 291 000 | 393 504 000 | 390 195 000 | 410 820 000 |
|
|
| Driftsresultat | 18 772 000 | 9 286 000 | 20 429 000 | 5 930 000 | 13 806 000 | 16 535 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -1 838 000 | -1 550 000 | -498 000 | -247 000 | 84 000 | 14 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 1 658 000 | 165 000 | 91 000 | 1 540 000 | 102 000 | 98 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | -180 000 | -1 385 000 | -407 000 | 1 293 000 | 186 000 | 112 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 8 180 000 | 8 512 000 | 7 668 000 | 5 348 000 | 5 981 000 | 3 839 000 |
|
|
| Netto finans | -8 360 000 | -9 897 000 | -8 075 000 | -4 055 000 | -5 795 000 | -3 727 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 10 412 000 | -611 000 | 12 354 000 | 1 876 000 | 8 011 000 | 12 808 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 518 000 | 214 000 | -5 051 000 | -3 539 000 | 2 329 000 | 2 746 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 7 894 000 | -825 000 | 17 405 000 | 5 415 000 | 5 682 000 | 10 062 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 5 523 000 | -573 000 | 12 197 000 | 3 807 000 | 3 973 000 | 7 015 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 573 000 | 12 197 000 | 3 807 000 | 5 682 000 | -10 062 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 719 000 | 933 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 8 585 000 | 11 468 000 | 14 352 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 719 000 | 933 000 | 8 585 000 | 11 468 000 | 14 352 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 89 100 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 102 811 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 132 863 000 | 145 568 000 | 118 588 000 | 122 826 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 93 100 000 | 136 863 000 | 149 568 000 | 118 588 000 | 122 826 000 | 102 811 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 11 156 000 | 14 919 000 | 16 469 000 | 2 892 000 | 2 375 000 | 2 222 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 7 418 000 | 5 067 000 | 0 | 0 | 565 000 | 130 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 18 574 000 | 19 986 000 | 16 469 000 | 2 892 000 | 2 940 000 | 2 352 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 111 674 000 | 157 568 000 | 166 970 000 | 130 065 000 | 137 234 000 | 119 515 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 10 030 000 | 9 037 000 | 11 326 000 | 143 192 000 | 163 730 000 | 128 980 000 |
|
|
| Sum varelager | 10 030 000 | 9 037 000 | 11 326 000 | 143 192 000 | 163 730 000 | 128 980 000 |
|
|
| Kundefordringer | 97 760 000 | 134 366 000 | 133 893 000 | 85 184 000 | 101 238 000 | 104 898 000 |
|
|
| Andre fordringer | 11 730 000 | 26 851 000 | 33 591 000 | 22 638 000 | 13 853 000 | 13 105 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 109 491 000 | 161 217 000 | 167 483 000 | 107 822 000 | 115 091 000 | 118 003 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 28 518 000 | 6 682 000 | 9 354 000 | 9 530 000 | 7 715 000 | 11 131 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 148 039 000 | 176 936 000 | 188 163 000 | 260 545 000 | 286 536 000 | 258 115 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 259 713 000 | 334 504 000 | 355 134 000 | 390 610 000 | 423 770 000 | 377 630 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 663 000 | 1 663 000 | 1 663 000 | 1 663 000 | 1 663 000 | 1 663 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 763 000 | 1 763 000 | 1 763 000 | 1 763 000 | 1 763 000 | 1 763 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 57 238 000 | 51 715 000 | 52 288 000 | 40 091 000 | 36 284 000 | 32 350 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 24 168 000 | 24 797 000 | 25 048 000 | 19 841 000 | 18 233 000 | 16 541 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 57 238 000 | 51 715 000 | 52 288 000 | 40 091 000 | 36 284 000 | 32 350 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 24 168 000 | 24 797 000 | 25 048 000 | 19 841 000 | 18 233 000 | 16 541 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 83 169 000 | 78 274 000 | 79 099 000 | 61 694 000 | 56 279 000 | 50 654 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 799 000 | 0 | 0 | 13 519 000 | 21 085 000 | 23 086 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 799 000 | 0 | 0 | 13 519 000 | 21 085 000 | 23 086 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 21 744 000 | 11 705 000 | 25 939 000 | 11 768 000 | 12 514 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 75 725 000 | 113 924 000 | 123 334 000 | 192 013 000 | 231 399 000 | 205 144 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 77 524 000 | 113 924 000 | 123 334 000 | 205 532 000 | 252 484 000 | 228 230 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 211 000 | 27 975 000 | 20 073 000 | 80 280 000 | 65 454 000 | 66 704 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 43 955 000 | 58 767 000 | 73 507 000 | 39 451 000 | 39 621 000 | 29 467 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 340 000 | 557 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 15 848 000 | 21 688 000 | 18 678 000 | 15 149 000 | 16 748 000 | 14 447 000 |
|
|
| Utbytte | 1 500 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 37 717 000 | 40 108 000 | 48 811 000 | 42 843 000 | 42 530 000 | 41 761 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 99 020 000 | 142 307 000 | 152 701 000 | 123 382 000 | 115 007 000 | 98 746 000 |
|
|
| Sum gjeld | 176 544 000 | 256 231 000 | 276 035 000 | 328 914 000 | 367 491 000 | 326 976 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 259 713 000 | 334 504 000 | 355 134 000 | 390 610 000 | 423 770 000 | 377 630 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,3% | 2,3% | 5,4% | 1,8% | 3,5% | |||
| Resultat av driften i % | 3,6% | 1,7% | 3,3% | 1,5% | 3,4% | 3,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 1,6 | 1,7 | 1,0 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 45,2% | 44,7% | 36,6% | 37,9% | 39,6% | 41,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,6% | 1,4% | 3,2% | 1,8% | 3,5% | 3,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,9% | -0,8% | 17,5% | 3,2% | 15,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,8% | -0,7% | 17,3% | 6,5% | 7,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,0 | 3,8 | 4,3 | 3,7 | 4,1 | 4,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,2 | 1,2 | 2,1 | 2,5 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,2 | 1,2 | 1,0 | 1,1 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 27,9 | 32,1 | 31,8 | 1,6 | 1,5 | 1,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 12,2 | 12,6 | 77,2 | 237,2 | 220,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 32,0% | 23,4% | 22,3% | 15,8% | 13,3% | 13,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 16,0% | 14,4% | 12,7% | 15,4% | 13,9% | 11,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,3% | 2,3% | 2,2% | 1,6% | 1,5% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,8% | 0,8% | 0,5% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 488,7% | 383,2% | 313,1% | 95,8% | 104,8% | 123,6% | ||
| Gjeldsgrad | 2,1 | 3,3 | 3,5 | 5,3 | 6,5 | 6,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 38,1% | 42,5% | 43,0% | 31,6% | 27,1% | 26,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 29,8% | 34,1% | 34,7% | 52,6% | 59,6% | 60,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 694 000 | 1 691 000 | 0 | 0 | 1 521 000 | 1 502 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
