Kirkenes Turisthotell i AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 474 000 | 189 000 | 184 000 | 222 000 | 1 364 000 | 624 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 474 000 | 189 000 | 184 000 | 222 000 | 1 364 000 | 624 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 455 000 | 454 000 | 454 000 | 454 000 | 447 000 | 433 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 824 000 | 2 260 000 | 1 791 000 | 1 808 000 | 1 906 000 | 2 346 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 279 000 | 2 714 000 | 2 245 000 | 2 262 000 | 2 353 000 | 2 779 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 805 000 | -2 525 000 | -2 061 000 | -2 040 000 | -989 000 | -2 155 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 130 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 130 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 108 000 | 35 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 130 000 | -107 000 | -34 000 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 675 000 | -2 633 000 | -2 095 000 | -2 040 000 | -988 000 | -2 147 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -361 000 | -579 000 | -461 000 | -449 000 | -217 000 | -472 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 314 000 | -2 054 000 | -1 634 000 | -1 591 000 | -771 000 | -1 675 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 314 000 | -2 054 000 | -1 634 000 | -1 591 000 | -771 000 | -1 675 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 314 000 | -2 054 000 | -1 634 000 | -1 591 000 | -771 000 | -1 675 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 294 000 | 240 000 | 983 000 | 522 000 | 74 000 | 27 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 294 000 | 240 000 | 983 000 | 522 000 | 74 000 | 27 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 867 000 | 3 322 000 | 3 776 000 | 4 230 000 | 4 684 000 | 4 721 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 2 867 000 | 3 322 000 | 3 776 000 | 4 230 000 | 4 684 000 | 4 721 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 161 000 | 3 562 000 | 4 760 000 | 4 752 000 | 4 757 000 | 4 748 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 28 000 | 10 000 | 34 000 | 0 | 116 000 | 13 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 58 000 | 19 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 2 239 000 | 6 012 000 | 0 | 0 | 1 306 000 | 1 952 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 268 000 | 6 022 000 | 91 000 | 19 000 | 1 423 000 | 1 965 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 336 000 | 20 000 | 71 000 | 138 000 | 306 000 | 10 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 604 000 | 6 041 000 | 162 000 | 157 000 | 1 729 000 | 1 975 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 765 000 | 9 603 000 | 4 922 000 | 4 910 000 | 6 486 000 | 6 723 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 081 000 | 2 610 000 | 2 610 000 | 2 610 000 | 2 610 000 | 2 610 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 5 581 000 | 18 022 000 | 13 333 000 | 13 333 000 | 13 333 000 | 12 727 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | -12 241 000 | -10 187 000 | -8 553 000 | -6 962 000 | -6 191 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | -12 241 000 | -10 187 000 | -8 553 000 | -6 962 000 | -6 191 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 581 000 | 5 782 000 | 3 146 000 | 4 780 000 | 6 371 000 | 6 537 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 3 535 000 | 1 596 000 | 62 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 3 535 000 | 1 596 000 | 62 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 3 535 000 | 1 596 000 | 62 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 73 000 | 287 000 | 180 000 | 68 000 | 92 000 | 187 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 111 000 | 0 | 0 | 0 | 23 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 184 000 | 287 000 | 180 000 | 68 000 | 115 000 | 187 000 |
|
|
| Sum gjeld | 184 000 | 3 822 000 | 1 776 000 | 130 000 | 115 000 | 187 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 765 000 | 9 603 000 | 4 922 000 | 4 910 000 | 6 486 000 | 6 723 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -21,8% | -34,8% | -41,9% | -35,8% | -15,0% | |||
| Resultat av driften i % | -380,8% | -1336,0% | -1120,1% | -918,9% | -72,5% | -345,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -353,4% | -1335,4% | -1119,6% | -918,9% | -72,5% | -344,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -29,5% | -59,0% | -52,9% | -36,6% | -15,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -23,1% | -46,0% | -41,2% | -28,5% | -11,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 14,2 | 21,0 | 0,9 | 2,3 | 15,0 | 10,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 14,2 | 21,0 | 0,9 | 2,3 | 15,0 | 10,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 0,1 | 0,4 | 2,0 | 2,7 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 96,8% | 60,2% | 63,9% | 97,4% | 98,2% | 97,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1177,4% | 3059,3% | 1709,8% | 2153,2% | 467,1% | 1047,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 1,1% | 1,1% | 2,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,4% | 1,0% | 1,0% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,7 | 0,6 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,2% | 3,0% | 3,7% | 1,4% | 1,8% | 2,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 36,8% | 32,4% | 1,3% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
