Kirkejordet Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 644 000 | 2 392 000 | 1 964 000 | 1 955 000 | 1 740 000 | 1 739 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 644 000 | 2 392 000 | 1 964 000 | 1 955 000 | 1 740 000 | 1 739 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 165 000 | 165 000 | 148 000 | 137 000 | 132 000 | 137 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 8 614 000 | 2 428 000 | 1 043 000 | 1 365 000 | 1 041 000 | 919 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 779 000 | 2 593 000 | 1 191 000 | 1 502 000 | 1 173 000 | 1 056 000 |
|
|
| Driftsresultat | -6 135 000 | -201 000 | 773 000 | 453 000 | 567 000 | 683 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 131 000 | 91 000 | 19 000 | 14 000 | 37 000 | 28 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 131 000 | 91 000 | 19 000 | 14 000 | 37 000 | 28 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 569 000 | 339 000 | 175 000 | 118 000 | 159 000 | 194 000 |
|
|
| Netto finans | -438 000 | -248 000 | -156 000 | -104 000 | -122 000 | -166 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -6 573 000 | -448 000 | 617 000 | 350 000 | 445 000 | 517 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -6 573 000 | -448 000 | 617 000 | 350 000 | 445 000 | 517 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -6 573 000 | -448 000 | 617 000 | 350 000 | 445 000 | 517 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 18 071 000 | 18 071 000 | 18 071 000 | 18 071 000 | 18 071 000 | 18 071 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 18 071 000 | 18 071 000 | 18 071 000 | 18 071 000 | 18 071 000 | 18 071 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 2 430 000 | 2 341 000 | 2 098 000 | 2 080 000 | 2 067 000 | 2 030 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 431 000 | 2 342 000 | 2 098 000 | 2 080 000 | 2 067 000 | 2 030 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 20 502 000 | 20 413 000 | 20 169 000 | 20 151 000 | 20 138 000 | 20 101 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 156 000 | 132 000 | 114 000 | 94 000 | 68 000 | 84 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 156 000 | 132 000 | 114 000 | 94 000 | 68 000 | 84 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 174 000 | 789 000 | 340 000 | 208 000 | 248 000 | 256 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 330 000 | 922 000 | 454 000 | 302 000 | 315 000 | 340 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 21 831 000 | 21 335 000 | 20 622 000 | 20 453 000 | 20 453 000 | 20 441 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -386 000 | 6 187 000 | 6 635 000 | 6 018 000 | 5 669 000 | 5 223 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -386 000 | 6 187 000 | 6 635 000 | 6 018 000 | 5 669 000 | 5 223 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -382 000 | 6 191 000 | 6 639 000 | 6 022 000 | 5 673 000 | 5 227 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 21 424 000 | 15 183 000 | 13 809 000 | 14 234 000 | 14 686 000 | 15 119 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 21 424 000 | 15 183 000 | 13 809 000 | 14 234 000 | 14 686 000 | 15 119 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 13 828 000 | 7 587 000 | 6 463 000 | 6 888 000 | 7 340 000 | 7 773 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 949 000 | 140 000 | 125 000 | 166 000 | 88 000 | 88 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | -160 000 | -179 000 | 49 000 | 30 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 789 000 | -39 000 | 174 000 | 196 000 | 95 000 | 95 000 |
|
|
| Sum gjeld | 22 213 000 | 15 144 000 | 13 983 000 | 14 430 000 | 14 781 000 | 15 214 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 21 831 000 | 21 335 000 | 20 622 000 | 20 453 000 | 20 453 000 | 20 441 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -27,8% | -0,5% | 3,9% | 2,3% | 3,0% | |||
| Resultat av driften i % | -232,0% | -8,4% | 39,4% | 23,2% | 32,6% | 39,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -227,1% | -4,6% | 40,3% | 23,9% | 34,7% | 40,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -226,3% | -7,0% | 9,7% | 6,0% | 8,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -226,3% | -7,0% | 9,7% | 6,0% | 8,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 16,0 | 14,5 | 13,3 | 14,3 | 13,2 | 12,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 2,6 | 1,5 | 3,3 | 3,6 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 2,6 | 1,5 | 3,3 | 3,6 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 1,5 | -20,2 | 2,0 | 1,1 | 2,6 | 2,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -1,7% | 29,0% | 32,2% | 29,4% | 27,7% | 25,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -14,4% | 258,8% | 338,0% | 308,0% | 326,0% | 300,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -58,1 | 2,4 | 2,1 | 2,4 | 2,6 | 2,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,6% | -0,2% | 0,8% | 1,0% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 98,1% | 71,2% | 67,0% | 69,6% | 71,8% | 74,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
