Kinn Hotell Florø AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 18 593 000 | 20 385 000 | 27 917 000 | 16 842 000 | 13 417 000 | 11 189 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 61 000 | 66 000 | -16 000 | 1 000 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 18 655 000 | 20 451 000 | 27 902 000 | 16 843 000 | 13 419 000 | 11 189 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 156 000 | 3 564 000 | 6 023 000 | 2 359 000 | 1 722 000 | 1 369 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -1 000 | 18 000 | -10 000 | 3 000 | -19 000 | -3 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 5 519 000 | 6 876 000 | 7 290 000 | 4 701 000 | 3 079 000 | 3 298 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 787 000 | 1 800 000 | 2 276 000 | 1 086 000 | 1 053 000 | 844 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 891 000 | 5 055 000 | 5 742 000 | 4 216 000 | 3 688 000 | 3 253 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 15 352 000 | 17 313 000 | 21 321 000 | 12 365 000 | 9 523 000 | 8 761 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 303 000 | 3 138 000 | 6 581 000 | 4 478 000 | 3 896 000 | 2 428 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 49 000 | 102 000 | 56 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 49 000 | 102 000 | 56 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 543 000 | 427 000 | 356 000 | 294 000 | 396 000 | 367 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 543 000 | 427 000 | 356 000 | 294 000 | 396 000 | 367 000 |
|
|
| Netto finans | -494 000 | -325 000 | -300 000 | -294 000 | -396 000 | -367 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 809 000 | 2 813 000 | 6 281 000 | 4 184 000 | 3 500 000 | 2 062 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 623 000 | 627 000 | 1 387 000 | 935 000 | 778 000 | 454 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 185 000 | 2 186 000 | 4 895 000 | 3 250 000 | 2 722 000 | 1 608 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 185 000 | 2 186 000 | 4 895 000 | 3 250 000 | 2 722 000 | 1 608 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 450 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 735 000 | 2 186 000 | 4 895 000 | 3 250 000 | 2 722 000 | 1 608 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 58 000 | 170 000 | 292 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 58 000 | 170 000 | 292 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 28 997 000 | 23 957 000 | 20 100 000 | 19 605 000 | 17 812 000 | 15 946 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 209 000 | 1 049 000 | 1 121 000 | 1 010 000 | 787 000 | 841 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 29 207 000 | 25 006 000 | 21 221 000 | 20 615 000 | 18 599 000 | 16 787 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 29 207 000 | 25 006 000 | 21 221 000 | 20 674 000 | 18 770 000 | 17 080 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 20 000 | 19 000 | 37 000 | 28 000 | 31 000 | 12 000 |
|
|
| Sum varelager | 20 000 | 19 000 | 37 000 | 28 000 | 31 000 | 12 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 342 000 | 736 000 | 781 000 | 1 358 000 | 612 000 | 581 000 |
|
|
| Andre fordringer | 268 000 | 318 000 | 487 000 | 250 000 | 83 000 | -20 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 610 000 | 1 055 000 | 1 268 000 | 1 607 000 | 695 000 | 561 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 657 000 | 770 000 | 4 191 000 | 713 000 | 1 345 000 | 842 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 287 000 | 1 844 000 | 5 497 000 | 2 348 000 | 2 071 000 | 1 415 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 31 493 000 | 26 850 000 | 26 718 000 | 23 022 000 | 20 841 000 | 18 495 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 190 000 | 1 190 000 | 1 190 000 | 1 190 000 | 1 190 000 | 1 190 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 475 000 | 1 475 000 | 1 475 000 | 1 475 000 | 1 475 000 | 1 475 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 17 190 000 | 15 455 000 | 13 268 000 | 8 374 000 | 5 124 000 | 2 402 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 17 190 000 | 15 455 000 | 13 268 000 | 8 374 000 | 5 124 000 | 2 402 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 18 665 000 | 16 930 000 | 14 743 000 | 9 849 000 | 6 599 000 | 3 877 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 929 000 | 998 000 | 1 125 000 | 1 402 000 | 1 443 000 | 1 506 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 929 000 | 998 000 | 1 125 000 | 1 402 000 | 1 443 000 | 1 506 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 8 162 000 | 5 896 000 | 6 631 000 | 9 365 000 | 10 808 000 | 11 702 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 091 000 | 6 894 000 | 7 756 000 | 10 767 000 | 12 251 000 | 13 208 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 162 000 | 5 896 000 | 6 631 000 | 9 365 000 | 10 808 000 | 11 702 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 726 000 | 1 032 000 | 1 251 000 | 185 000 | 359 000 | 195 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 693 000 | 754 000 | 1 664 000 | 976 000 | 841 000 | 491 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | -168 000 | 360 000 | 291 000 | 596 000 | 186 000 | 212 000 |
|
|
| Utbytte | 450 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 037 000 | 880 000 | 1 013 000 | 649 000 | 605 000 | 512 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 738 000 | 3 026 000 | 4 219 000 | 2 406 000 | 1 991 000 | 1 410 000 |
|
|
| Sum gjeld | 12 829 000 | 9 920 000 | 11 975 000 | 13 173 000 | 14 242 000 | 14 618 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 31 493 000 | 26 850 000 | 26 718 000 | 23 022 000 | 20 841 000 | 18 495 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,5% | 12,1% | 26,7% | 20,4% | 19,8% | |||
| Resultat av driften i % | 17,7% | 15,3% | 23,6% | 26,6% | 29,0% | 21,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 0,8 | 1,1 | 0,8 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 88,4% | 82,5% | 78,4% | 86,0% | 87,2% | 87,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 18,0% | 15,8% | 23,8% | 26,6% | 29,0% | 21,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 15,8% | 17,8% | 51,1% | 50,9% | 66,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,3% | 13,8% | 39,8% | 39,5% | 52,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,4 | 3,0 | 3,8 | 3,6 | 4,4 | 3,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,6 | 1,3 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,6 | 1,3 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,3 | 1,0 | 0,3 | 0,7 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 107,8 | 187,6 | 162,8 | 84,3 | 55,5 | 114,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 3,3 | 2,8 | 1,9 | 4,5 | 4,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 59,3% | 63,1% | 55,2% | 42,8% | 31,7% | 21,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 100,1% | 82,8% | 52,8% | 58,5% | 49,2% | 34,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,4% | 1,5% | 1,2% | 1,2% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -7255,0% | -6221,1% | 3454,1% | -207,1% | 258,1% | 41,7% | ||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,6 | 0,8 | 1,3 | 2,2 | 3,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 11,9% | 11,3% | 15,8% | 10,5% | 9,6% | 7,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 28,9% | 25,7% | 29,0% | 46,8% | 58,8% | 71,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 308 000 | 239 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
