Kemira Chemicals AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 204 000 | 1 528 000 | 3 891 000 | 2 343 000 | 2 657 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 74 833 000 | 70 167 000 | 58 853 000 | 53 502 000 | 50 595 000 | 47 189 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 75 036 000 | 71 695 000 | 62 744 000 | 55 845 000 | 53 252 000 | 47 189 000 |
|
|
| Varekostnad | 8 367 000 | 8 171 000 | 9 485 000 | 5 452 000 | 6 017 000 | 3 807 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 31 635 000 | 28 936 000 | 26 433 000 | 24 927 000 | 22 218 000 | 21 678 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 5 952 000 | 4 420 000 | 3 611 000 | 3 721 000 | 3 290 000 | 2 834 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 19 917 000 | 21 614 000 | 15 562 000 | 14 546 000 | 15 021 000 | 13 659 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 65 871 000 | 63 141 000 | 55 091 000 | 48 646 000 | 46 546 000 | 41 978 000 |
|
|
| Driftsresultat | 9 165 000 | 8 554 000 | 7 653 000 | 7 199 000 | 6 706 000 | 5 211 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 369 000 | 195 000 | 447 000 | 5 000 | 7 000 | 31 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 369 000 | 195 000 | 447 000 | 5 000 | 7 000 | 31 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 42 000 | 125 000 | 752 000 | 71 000 | 103 000 | 149 000 |
|
|
| Netto finans | 327 000 | 70 000 | -305 000 | -66 000 | -96 000 | -118 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 9 493 000 | 8 624 000 | 7 348 000 | 7 133 000 | 6 611 000 | 5 093 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 122 000 | 1 899 000 | 2 310 000 | 0 | 1 458 000 | 1 128 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 7 371 000 | 6 725 000 | 5 039 000 | 7 133 000 | 5 153 000 | 3 965 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 7 371 000 | 6 725 000 | 5 039 000 | 7 133 000 | 5 153 000 | 3 965 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 7 371 000 | 6 725 000 | 5 039 000 | 0 | 5 153 000 | 3 965 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 94 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 143 000 | 182 000 | 3 035 000 | 0 | 62 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 1 567 000 | 1 454 000 | 1 820 000 | 0 | 2 081 000 | 1 662 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 661 000 | 1 597 000 | 2 002 000 | 3 035 000 | 2 081 000 | 1 724 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 321 000 | 6 700 000 | 6 409 000 | 202 000 | 259 000 | 366 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 36 117 000 | 30 266 000 | 27 816 000 | 29 284 000 | 23 492 000 | 20 504 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 42 438 000 | 36 966 000 | 34 226 000 | 29 486 000 | 23 752 000 | 20 869 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 44 099 000 | 38 563 000 | 36 228 000 | 32 521 000 | 25 832 000 | 22 593 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 320 000 | 253 000 | 110 000 | 173 000 | 28 000 | 115 000 |
|
|
| Sum varelager | 320 000 | 253 000 | 110 000 | 173 000 | 28 000 | 115 000 |
|
|
| Kundefordringer | 10 240 000 | 8 425 000 | 10 320 000 | 7 082 000 | 2 710 000 | 3 564 000 |
|
|
| Andre fordringer | 9 635 000 | 10 699 000 | 6 009 000 | 7 715 000 | 10 806 000 | 4 089 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 1 411 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 19 874 000 | 19 124 000 | 17 740 000 | 14 797 000 | 13 515 000 | 7 653 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 728 000 | 3 919 000 | 0 | 1 373 000 | 343 000 | 655 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 23 922 000 | 23 295 000 | 17 850 000 | 16 343 000 | 13 886 000 | 8 422 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 68 021 000 | 61 858 000 | 54 078 000 | 48 864 000 | 39 718 000 | 31 016 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 18 435 000 | 13 282 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 45 570 000 | 38 199 000 | 31 474 000 | 23 218 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 45 570 000 | 38 199 000 | 31 474 000 | 23 218 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 45 670 000 | 38 299 000 | 31 574 000 | 23 318 000 | 18 435 000 | 13 282 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 2 610 000 | 2 282 000 | 147 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 2 610 000 | 2 282 000 | 147 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 1 522 000 | 1 508 000 | 1 493 000 | 1 493 000 | 1 501 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 1 522 000 | 1 508 000 | 4 103 000 | 3 775 000 | 1 648 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 9 125 000 | 9 826 000 | 9 943 000 | 9 610 000 | 6 949 000 | 6 655 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 229 000 | 1 533 000 | 1 095 000 | 1 594 000 | 1 877 000 | 1 275 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 6 899 000 | 6 750 000 | 5 760 000 | 4 644 000 | 2 519 000 | 2 643 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 098 000 | 3 928 000 | 4 198 000 | 5 594 000 | 6 163 000 | 5 512 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 22 351 000 | 22 037 000 | 20 996 000 | 21 442 000 | 17 508 000 | 16 085 000 |
|
|
| Sum gjeld | 22 351 000 | 23 559 000 | 22 504 000 | 25 545 000 | 21 283 000 | 17 733 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 68 021 000 | 61 858 000 | 54 078 000 | 48 864 000 | 39 718 000 | 31 016 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,7% | 15,1% | 15,7% | 16,3% | 19,0% | |||
| Resultat av driften i % | 12,2% | 11,9% | 12,2% | 12,9% | 12,6% | 11,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -4001,5% | -434,8% | -143,8% | -132,7% | -126,5% | |||
| Overskuddsgrad i % | 12,7% | 12,2% | 12,9% | 12,9% | 12,6% | 11,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 22,6% | 24,7% | 26,8% | 34,2% | 41,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 17,6% | 19,2% | 18,4% | 34,2% | 32,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,4 | 2,5 | 2,4 | 2,2 | 2,4 | 2,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,0 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 26,1 | 32,3 | 86,2 | 31,5 | 214,9 | 33,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 12,3 | 8,0 | 5,4 | 6,6 | 4,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 67,1% | 61,9% | 58,4% | 47,7% | 46,4% | 42,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 60,9% | 53,4% | 50,3% | 41,8% | 34,6% | 28,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 15,5% | 14,9% | 6,2% | 5,6% | 10,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,2% | 1,2% | 1,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 490,9% | 497,2% | -2860,0% | -2948,0% | -12935,7% | -6663,5% | ||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,6 | 0,7 | 1,1 | 1,2 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 32,9% | 35,6% | 38,8% | 43,9% | 44,1% | 51,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 2,5% | 2,8% | 8,4% | 9,5% | 5,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
