Kb Gruppen Eiendom Siva AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 1 568 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 605 000 | 1 760 000 | 0 | 1 476 000 | 1 432 000 | 699 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 605 000 | 1 760 000 | 1 568 000 | 1 476 000 | 1 432 000 | 699 000 |
|
|
| Varekostnad | -27 000 | 166 000 | 46 000 | 48 000 | 72 000 | 24 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 808 000 | 808 000 | 808 000 | 808 000 | 808 000 | 404 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 178 000 | 135 000 | 125 000 | 261 000 | 115 000 | 76 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 959 000 | 1 109 000 | 979 000 | 1 117 000 | 995 000 | 504 000 |
|
|
| Driftsresultat | 646 000 | 651 000 | 589 000 | 359 000 | 437 000 | 195 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 22 000 | 32 000 | 16 000 | 9 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 4 000 | 3 000 | 4 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 27 000 | 36 000 | 19 000 | 13 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 856 000 | 952 000 | 905 000 | 625 000 | 450 000 | 237 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 857 000 | 953 000 | 909 000 | 626 000 | 451 000 | 238 000 |
|
|
| Netto finans | -830 000 | -917 000 | -890 000 | -613 000 | -449 000 | -238 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -184 000 | -266 000 | -302 000 | -254 000 | -11 000 | -42 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | -20 000 | -56 000 | -2 000 | -9 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -184 000 | -266 000 | -281 000 | -198 000 | -9 000 | -33 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -184 000 | -266 000 | -281 000 | -198 000 | -9 000 | -33 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 36 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -184 000 | -266 000 | -281 000 | -198 000 | -45 000 | -33 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 577 000 | 12 385 000 | 13 193 000 | 14 002 000 | 14 810 000 | 15 002 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 11 577 000 | 12 385 000 | 13 193 000 | 14 002 000 | 14 810 000 | 15 002 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 11 577 000 | 12 385 000 | 13 193 000 | 14 002 000 | 14 810 000 | 15 002 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 40 000 | 37 000 | 29 000 | 25 000 | 24 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 100 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 446 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 100 000 | 40 000 | 37 000 | 29 000 | 25 000 | 470 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 213 000 | 242 000 | 472 000 | 138 000 | 397 000 | 349 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 313 000 | 282 000 | 509 000 | 167 000 | 421 000 | 819 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 11 890 000 | 12 667 000 | 13 702 000 | 14 168 000 | 15 231 000 | 15 821 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 33 000 | 33 000 | 33 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 597 000 | 597 000 | 597 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 078 000 | 978 000 | 978 000 | 378 000 | 378 000 | 378 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 007 000 | -823 000 | -557 000 | -275 000 | -77 000 | -33 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 007 000 | -823 000 | -557 000 | -275 000 | -77 000 | -33 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 71 000 | 155 000 | 421 000 | 103 000 | 301 000 | 345 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 20 000 | 76 000 | 89 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 20 000 | 76 000 | 89 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 11 723 000 | 12 492 000 | 13 261 000 | 14 030 000 | 14 798 000 | 15 375 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 11 723 000 | 12 492 000 | 13 261 000 | 14 050 000 | 14 874 000 | 15 464 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 11 723 000 | 12 492 000 | 13 261 000 | 14 030 000 | 14 798 000 | 15 375 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 2 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 46 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 93 000 | 18 000 | 19 000 | 16 000 | 10 000 | 9 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 95 000 | 20 000 | 20 000 | 16 000 | 56 000 | 12 000 |
|
|
| Sum gjeld | 11 818 000 | 12 512 000 | 13 281 000 | 14 066 000 | 14 930 000 | 15 476 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 11 890 000 | 12 667 000 | 13 702 000 | 14 168 000 | 15 231 000 | 15 821 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,5% | 5,2% | 4,4% | 2,5% | 2,8% | |||
| Resultat av driften i % | 40,2% | 37,0% | 37,6% | 24,3% | 30,5% | 27,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 97,1% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 41,9% | 39,0% | 38,8% | 25,2% | 30,7% | 27,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -162,8% | -92,4% | -115,3% | -125,7% | -3,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -162,8% | -92,4% | -107,3% | -98,0% | -2,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,3 | 14,1 | 25,5 | 10,4 | 7,5 | 68,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,3 | 14,1 | 25,5 | 10,4 | 7,5 | 68,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,2 | 12,1 | 23,6 | 8,6 | 7,1 | 29,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 0,6% | 1,2% | 3,1% | 0,7% | 2,0% | 2,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 4,4% | 8,8% | 26,8% | 7,0% | 21,0% | 49,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 166,5 | 80,7 | 31,5 | 136,6 | 49,6 | 44,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,8% | 0,2% | 0,1% | 0,1% | 0,4% | 0,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 98,6% | 98,6% | 96,8% | 99,2% | 97,7% | 97,7% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
