Karenslyst alle 53 Business Centre AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 16 334 000 | 14 799 000 | 10 242 000 | 12 378 000 | 13 083 000 | 13 224 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 16 334 000 | 14 799 000 | 10 242 000 | 12 378 000 | 13 083 000 | 13 224 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 696 000 | 682 000 | 653 000 | 641 000 | 621 000 | 325 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 11 294 000 | 11 891 000 | 11 569 000 | 11 415 000 | 10 700 000 | 12 731 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 11 990 000 | 12 573 000 | 12 222 000 | 12 056 000 | 11 321 000 | 13 056 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 344 000 | 2 226 000 | -1 980 000 | 322 000 | 1 762 000 | 168 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 10 000 | 0 | -1 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 10 000 | 0 | -1 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 155 000 | 364 000 | 169 000 | 55 000 | 1 000 | 21 000 |
|
|
| Netto finans | -145 000 | -364 000 | -170 000 | -55 000 | 0 | -21 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 199 000 | 1 862 000 | -2 150 000 | 268 000 | 1 761 000 | 147 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 912 000 | 0 | -49 000 | 49 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 286 000 | 1 862 000 | -2 101 000 | 219 000 | 1 761 000 | 147 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 286 000 | 1 862 000 | -2 101 000 | 219 000 | 1 761 000 | 147 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 2 280 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 007 000 | 1 862 000 | -2 101 000 | 219 000 | 1 761 000 | 147 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 343 000 | 4 040 000 | 4 430 000 | 4 945 000 | 5 383 000 | 1 896 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 343 000 | 4 040 000 | 4 430 000 | 4 945 000 | 5 383 000 | 1 896 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 343 000 | 4 040 000 | 4 430 000 | 4 945 000 | 5 383 000 | 1 896 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 3 218 000 | 1 108 000 | 904 000 | 662 000 | 1 959 000 | 588 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 277 000 | 462 000 | 440 000 | 250 000 | 121 000 | 1 535 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 960 000 | 843 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 6 455 000 | 2 413 000 | 1 344 000 | 913 000 | 2 080 000 | 2 123 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 6 455 000 | 2 413 000 | 1 344 000 | 913 000 | 2 080 000 | 2 123 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 798 000 | 6 453 000 | 5 774 000 | 5 857 000 | 7 463 000 | 4 020 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 397 000 | 2 397 000 | 2 397 000 | 2 397 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 433 000 | 2 433 000 | 2 433 000 | 2 433 000 | 2 433 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 942 000 | -65 000 | -1 927 000 | 174 000 | -45 000 | -1 806 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 942 000 | -65 000 | -1 927 000 | 174 000 | -45 000 | -1 806 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 375 000 | 2 368 000 | 506 000 | 2 607 000 | 2 388 000 | -1 776 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 269 000 | 0 | 0 | 49 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 269 000 | 0 | 0 | 49 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 903 000 | 2 870 000 | 4 155 000 | 2 114 000 | 3 894 000 | 3 356 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 172 000 | 2 870 000 | 4 155 000 | 2 163 000 | 3 894 000 | 3 356 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 830 000 | 476 000 | 539 000 | 19 000 | 0 | 50 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 159 000 | 65 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 421 000 | 739 000 | 574 000 | 1 068 000 | 1 022 000 | 2 324 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 251 000 | 1 215 000 | 1 113 000 | 1 087 000 | 1 181 000 | 2 439 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 423 000 | 4 085 000 | 5 268 000 | 3 250 000 | 5 075 000 | 5 795 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 798 000 | 6 453 000 | 5 774 000 | 5 857 000 | 7 463 000 | 4 020 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 53,6% | 36,4% | -34,1% | 4,8% | 30,7% | |||
| Resultat av driften i % | 26,6% | 15,0% | -19,3% | 2,6% | 13,5% | 1,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 2,4 | 1,8 | 1,9 | 2,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 26,7% | 15,0% | -19,3% | 2,6% | 13,5% | 1,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 146,2% | 129,6% | -138,1% | 10,7% | 575,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 114,4% | 129,6% | -135,0% | 8,8% | 575,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 2,0 | 1,2 | 0,8 | 1,8 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 2,0 | 1,2 | 0,8 | 1,8 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 34,4% | 36,7% | 8,8% | 44,5% | 32,0% | -44,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 20,7% | 16,0% | 4,9% | 21,1% | 18,3% | -13,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 5,5% | 1,4% | 1,3% | 1,5% | 1,3% | 1,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,8% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 1,7 | 10,4 | 1,2 | 2,1 | -3,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 53,6% | 18,8% | 19,3% | 18,6% | 15,8% | 60,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 12,0% | 44,5% | 72,0% | 36,9% | 52,2% | 83,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
