Kanonveien Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 734 000 | 1 654 000 | 1 493 000 | 1 473 000 | 1 440 000 | 1 351 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 734 000 | 1 654 000 | 1 493 000 | 1 473 000 | 1 440 000 | 1 351 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 103 000 | 93 000 | 31 000 | 83 000 | 100 000 | 87 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 190 000 | 1 185 000 | 1 295 000 | 1 427 000 | 1 176 000 | 1 055 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 293 000 | 1 278 000 | 1 326 000 | 1 510 000 | 1 276 000 | 1 142 000 |
|
|
| Driftsresultat | 441 000 | 376 000 | 167 000 | -37 000 | 164 000 | 209 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 2 000 | 5 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 13 000 | 11 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 14 000 | 11 000 | 10 000 | 12 000 | 15 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 105 000 | 95 000 | 59 000 | 43 000 | 54 000 | 66 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 105 000 | 95 000 | 59 000 | 43 000 | 54 000 | 66 000 |
|
|
| Netto finans | -91 000 | -84 000 | -49 000 | -31 000 | -39 000 | -56 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 350 000 | 291 000 | 118 000 | -68 000 | 124 000 | 152 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 350 000 | 291 000 | 118 000 | -68 000 | 124 000 | 152 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 350 000 | 291 000 | 118 000 | -68 000 | 124 000 | 152 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 350 000 | 291 000 | 118 000 | -68 000 | 124 000 | 152 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 826 000 | 2 826 000 | 2 826 000 | 2 826 000 | 2 826 000 | 2 774 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 2 826 000 | 2 826 000 | 2 826 000 | 2 826 000 | 2 826 000 | 2 774 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 826 000 | 2 826 000 | 2 826 000 | 2 826 000 | 2 826 000 | 2 774 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 4 000 | 0 | 7 000 | 4 000 | 14 000 | 8 000 |
|
|
| Andre fordringer | 504 000 | 427 000 | 317 000 | 282 000 | 243 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 507 000 | 427 000 | 324 000 | 286 000 | 257 000 | 8 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 135 000 | 944 000 | 739 000 | 783 000 | 1 162 000 | 1 325 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 642 000 | 1 371 000 | 1 063 000 | 1 069 000 | 1 419 000 | 1 333 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 469 000 | 4 197 000 | 3 889 000 | 3 895 000 | 4 246 000 | 4 107 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 016 000 | 1 665 000 | 1 374 000 | 1 256 000 | 1 325 000 | 1 200 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 016 000 | 1 665 000 | 1 374 000 | 1 256 000 | 1 325 000 | 1 200 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 019 000 | 1 669 000 | 1 377 000 | 1 260 000 | 1 328 000 | 1 204 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 092 000 | 2 242 000 | 2 389 000 | 2 545 000 | 2 710 000 | 2 872 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 092 000 | 2 242 000 | 2 389 000 | 2 545 000 | 2 710 000 | 2 872 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 594 000 | 1 744 000 | 1 891 000 | 2 047 000 | 2 212 000 | 2 374 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 347 000 | 275 000 | 104 000 | 85 000 | 199 000 | 26 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 2 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 10 000 | 11 000 | 18 000 | 4 000 | 6 000 | 3 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 357 000 | 286 000 | 122 000 | 89 000 | 208 000 | 31 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 449 000 | 2 528 000 | 2 511 000 | 2 634 000 | 2 918 000 | 2 903 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 469 000 | 4 197 000 | 3 889 000 | 3 895 000 | 4 246 000 | 4 107 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,5% | 9,5% | 4,5% | -0,6% | 4,3% | |||
| Resultat av driften i % | 25,4% | 22,7% | 11,2% | -2,5% | 11,4% | 15,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 26,2% | 23,4% | 11,9% | -1,7% | 12,4% | 16,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 19,0% | 19,1% | 8,9% | -5,3% | 9,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 19,0% | 19,1% | 8,9% | -5,3% | 9,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 16,8 | 17,8 | 48,2 | 17,7 | 14,4 | 15,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,6 | 4,8 | 8,7 | 12,0 | 6,8 | 43,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,6 | 4,8 | 8,7 | 12,0 | 6,8 | 43,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,2 | 3,3 | 6,1 | 8,8 | 5,6 | 42,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 45,2% | 39,8% | 35,4% | 32,3% | 31,3% | 29,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 116,4% | 100,9% | 92,2% | 85,5% | 92,2% | 89,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,5 | 1,8 | 2,1 | 2,2 | 2,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,0% | 6,8% | 3,1% | 2,3% | 4,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 46,8% | 53,4% | 61,4% | 65,3% | 63,8% | 69,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 18 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
