Kanalveien 54 Eiendom AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 19 823 000 | 14 389 000 | 9 884 000 | 5 374 000 | 5 715 000 | 8 722 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 000 | 0 | 200 000 | 0 | 3 000 | 1 239 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 19 826 000 | 14 389 000 | 10 084 000 | 5 374 000 | 5 718 000 | 9 961 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 1 427 000 | 159 000 | 512 000 | 0 | 76 000 | 991 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 552 000 | 1 551 000 | 1 578 000 | 1 267 000 | 1 201 000 | 984 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 251 000 | 4 915 000 | 4 377 000 | 3 326 000 | 2 884 000 | 3 228 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 230 000 | 6 625 000 | 6 467 000 | 4 593 000 | 4 161 000 | 5 203 000 |
|
|
| Driftsresultat | 11 596 000 | 7 764 000 | 3 617 000 | 781 000 | 1 557 000 | 4 758 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 1 660 000 | 2 054 000 | 3 850 000 | 3 721 000 | 3 612 000 | 3 515 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 12 000 | 3 000 | 5 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 672 000 | 2 057 000 | 3 855 000 | 3 721 000 | 3 613 000 | 3 517 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 306 000 | 6 676 000 | 3 243 000 | 2 166 000 | 2 722 000 | 2 470 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 306 000 | 6 676 000 | 5 849 000 | 4 681 000 | 5 149 000 | 4 831 000 |
|
|
| Netto finans | -5 634 000 | -4 619 000 | -1 994 000 | -960 000 | -1 536 000 | -1 314 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 962 000 | 3 145 000 | 1 624 000 | -180 000 | 21 000 | 3 445 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 311 000 | 692 000 | 357 000 | -40 000 | 5 000 | 758 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 651 000 | 2 453 000 | 1 266 000 | -140 000 | 16 000 | 2 687 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 651 000 | 2 453 000 | 1 266 000 | -140 000 | 16 000 | 2 687 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 1 200 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 3 230 000 | 2 229 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 420 000 | 224 000 | 66 000 | -140 000 | 16 000 | 2 687 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 99 462 000 | 101 280 000 | 96 878 000 | 88 731 000 | 75 054 000 | 72 166 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 99 462 000 | 101 280 000 | 96 878 000 | 88 731 000 | 75 054 000 | 72 174 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 31 034 000 | 36 982 000 | 37 861 000 | 39 735 000 | 40 054 000 | 38 660 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 31 034 000 | 36 982 000 | 37 861 000 | 39 735 000 | 40 054 000 | 38 660 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 130 496 000 | 138 262 000 | 134 739 000 | 128 466 000 | 115 108 000 | 110 834 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 998 000 | 233 000 | 495 000 | 706 000 | 40 000 | 1 991 000 |
|
|
| Andre fordringer | 92 000 | 342 000 | 1 185 000 | 1 950 000 | 319 000 | 239 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 090 000 | 575 000 | 1 680 000 | 2 656 000 | 359 000 | 2 231 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 906 000 | 434 000 | 1 350 000 | 4 369 000 | 1 773 000 | 4 541 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 6 996 000 | 1 009 000 | 3 030 000 | 7 025 000 | 2 133 000 | 6 771 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 137 492 000 | 139 270 000 | 137 769 000 | 135 491 000 | 117 241 000 | 117 606 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 |
|
|
| Egne aksjer | 5 698 000 | 5 698 000 | 5 698 000 | 5 698 000 | 5 235 000 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 12 792 000 | 12 792 000 | 12 792 000 | 12 792 000 | 12 792 000 | 12 792 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 18 661 000 | 18 661 000 | 18 661 000 | 18 661 000 | 18 198 000 | 18 198 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 566 000 | 4 145 000 | 3 921 000 | 3 855 000 | 3 995 000 | 3 979 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 566 000 | 4 145 000 | 3 921 000 | 3 855 000 | 3 995 000 | 3 979 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 24 226 000 | 22 806 000 | 22 582 000 | 22 516 000 | 22 193 000 | 22 177 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 6 431 000 | 6 242 000 | 6 179 000 | 5 897 000 | 5 806 000 | 5 813 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 6 431 000 | 6 242 000 | 6 179 000 | 5 897 000 | 5 806 000 | 5 813 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 102 826 000 | 106 115 000 | 107 115 000 | 102 237 000 | 85 965 000 | 86 715 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 109 257 000 | 112 357 000 | 113 294 000 | 108 134 000 | 91 771 000 | 92 528 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 102 826 000 | 106 115 000 | 107 115 000 | 102 237 000 | 85 965 000 | 61 715 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 002 000 | 2 152 000 | 1 101 000 | 4 080 000 | 2 534 000 | 1 212 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 211 000 | 0 | 75 000 | 0 | 12 000 | 867 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 175 000 | 0 | 0 | 0 | 30 000 | 50 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 620 000 | 1 955 000 | 717 000 | 762 000 | 701 000 | 772 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 008 000 | 4 107 000 | 1 893 000 | 4 842 000 | 3 277 000 | 2 901 000 |
|
|
| Sum gjeld | 113 265 000 | 116 464 000 | 115 187 000 | 112 976 000 | 95 048 000 | 95 429 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 137 492 000 | 139 270 000 | 137 769 000 | 135 491 000 | 117 241 000 | 117 606 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,6% | 7,1% | 5,5% | 3,6% | 4,4% | |||
| Resultat av driften i % | 58,5% | 54,0% | 35,9% | 14,5% | 27,2% | 47,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 66,9% | 68,3% | 74,1% | 83,8% | 90,4% | 83,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 25,4% | 13,9% | 7,2% | -0,8% | 0,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 19,8% | 10,8% | 5,6% | -0,6% | 0,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 0,2 | 1,6 | 1,5 | 0,7 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 0,2 | 1,6 | 1,5 | 0,7 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 0,1 | 0,7 | 0,9 | 0,5 | 1,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 17,6% | 16,4% | 16,4% | 16,6% | 18,9% | 18,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 122,2% | 158,5% | 223,9% | 419,0% | 388,1% | 222,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 4,7 | 5,1 | 5,1 | 5,0 | 4,3 | 4,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,9% | 2,9% | 1,4% | 3,6% | 2,8% | 2,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 79,5% | 80,7% | 82,2% | 79,8% | 78,3% | 78,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
