Kåreviksmarka Fus Barnehage AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 15 158 000 | 12 936 000 | 12 603 000 | 12 254 000 | 11 739 000 | 11 455 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 000 | 4 000 | 22 000 | 1 000 | 56 000 | 6 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 15 160 000 | 12 940 000 | 12 625 000 | 12 255 000 | 11 795 000 | 11 461 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 12 086 000 | 12 137 000 | 10 764 000 | 10 107 000 | 9 331 000 | 9 600 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 475 000 | 3 727 000 | 2 457 000 | 2 937 000 | 2 729 000 | 2 340 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 15 561 000 | 15 864 000 | 13 221 000 | 13 044 000 | 12 060 000 | 11 940 000 |
|
|
| Driftsresultat | -401 000 | -2 924 000 | -596 000 | -789 000 | -265 000 | -479 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 98 000 | 89 000 | 67 000 | 10 000 | 16 000 | 45 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 98 000 | 89 000 | 67 000 | 10 000 | 16 000 | 45 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 4 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 5 000 |
|
|
| Netto finans | 98 000 | 89 000 | 67 000 | 8 000 | 16 000 | 40 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -302 000 | -2 835 000 | -529 000 | -781 000 | -250 000 | -439 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -67 000 | -624 000 | -116 000 | -172 000 | -55 000 | -96 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -236 000 | -2 211 000 | -412 000 | -609 000 | -195 000 | -342 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -236 000 | -2 211 000 | -412 000 | -609 000 | -195 000 | -342 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -236 000 | -2 211 000 | -412 000 | -610 000 | -195 000 | -342 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 118 000 | 1 052 000 | 428 000 | 312 000 | 140 000 | 85 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 118 000 | 1 052 000 | 428 000 | 312 000 | 140 000 | 85 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 118 000 | 1 052 000 | 428 000 | 312 000 | 140 000 | 85 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 22 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 662 000 | 644 000 | 311 000 | 221 000 | 6 658 000 | 7 391 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 447 000 | 588 000 | 1 171 000 | 1 727 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 109 000 | 1 232 000 | 1 504 000 | 1 948 000 | 6 658 000 | 7 391 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 418 000 | 298 000 | 379 000 | 396 000 | 365 000 | 392 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 527 000 | 1 530 000 | 1 883 000 | 2 345 000 | 7 023 000 | 7 783 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 645 000 | 2 582 000 | 2 311 000 | 2 656 000 | 7 163 000 | 7 868 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 746 000 | 4 956 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 4 946 000 | 5 483 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 882 000 | -2 646 000 | -435 000 | -23 000 | 0 | -342 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 882 000 | -2 646 000 | -435 000 | -23 000 | 0 | -342 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -2 682 000 | -2 446 000 | -235 000 | 177 000 | 4 946 000 | 5 141 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 2 876 000 | 1 917 000 | 433 000 | 395 000 | 357 000 | 325 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 876 000 | 1 917 000 | 433 000 | 395 000 | 357 000 | 325 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 2 876 000 | 1 917 000 | 433 000 | 395 000 | 357 000 | 325 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 291 000 | 1 223 000 | 357 000 | 317 000 | 273 000 | 284 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 781 000 | 610 000 | 718 000 | 790 000 | 742 000 | 771 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 372 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 379 000 | 1 278 000 | 1 038 000 | 977 000 | 845 000 | 976 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 451 000 | 3 111 000 | 2 113 000 | 2 084 000 | 1 860 000 | 2 403 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 327 000 | 5 028 000 | 2 546 000 | 2 479 000 | 2 217 000 | 2 728 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 645 000 | 2 582 000 | 2 311 000 | 2 656 000 | 7 163 000 | 7 868 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -11,6% | -115,9% | -21,3% | -15,9% | -3,3% | |||
| Resultat av driften i % | -2,6% | -22,6% | -4,7% | -6,4% | -2,2% | -4,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 5,8 | 5,3 | 5,1 | 2,5 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,0% | -21,9% | -4,2% | -6,4% | -2,1% | -3,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,8% | 211,5% | 1824,1% | -30,5% | -5,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,2% | 164,9% | 1420,7% | -23,8% | -3,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,3 | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,5 | 0,9 | 1,1 | 3,8 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,5 | 0,9 | 1,1 | 3,8 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -101,4% | -94,7% | -10,2% | 6,7% | 69,0% | 65,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -17,7% | -18,9% | -1,9% | 1,4% | 41,9% | 44,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,9% | 2,6% | 5,9% | 6,3% | 6,2% | 8,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 5,8% | -2,0% | 2,2% | 0,5% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,0 | -2,1 | -10,8 | 14,0 | 0,4 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 92,7% | 120,5% | 91,4% | 78,5% | 26,0% | 30,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 108,7% | 74,2% | 18,7% | 14,9% | 5,0% | 4,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 606 000 | 219 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
