Juhler Group Norge AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 228 026 000 | 235 987 000 | 293 480 000 | 279 979 000 | 208 125 000 | 259 406 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 664 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 228 026 000 | 235 987 000 | 293 480 000 | 279 979 000 | 208 789 000 | 259 406 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 5 173 000 | 4 129 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 184 165 000 | 195 352 000 | 237 106 000 | 227 695 000 | 178 476 000 | 218 455 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 454 000 | 392 000 | 256 000 | 302 000 | 276 000 | 197 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 41 932 000 | 35 787 000 | 38 341 000 | 31 851 000 | 26 262 000 | 29 211 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 226 551 000 | 231 531 000 | 280 876 000 | 263 977 000 | 205 014 000 | 247 863 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 475 000 | 4 456 000 | 12 604 000 | 16 002 000 | 3 775 000 | 11 543 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 907 000 | 868 000 | 752 000 | 725 000 | 527 000 | 705 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 658 000 | 782 000 | 250 000 | 42 000 | 90 000 | 198 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 6 684 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 565 000 | 1 650 000 | 1 003 000 | 767 000 | 617 000 | 7 587 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 199 000 | 131 000 | 11 000 | 0 | 8 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 199 000 | 131 000 | 190 000 | 114 000 | 323 000 | 167 000 |
|
|
| Netto finans | 1 366 000 | 1 519 000 | 813 000 | 653 000 | 294 000 | 7 420 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 842 000 | 5 976 000 | 13 416 000 | 16 656 000 | 4 068 000 | 18 963 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 630 000 | 1 316 000 | 2 957 000 | 3 665 000 | 924 000 | 2 756 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 212 000 | 4 660 000 | 10 460 000 | 12 990 000 | 3 144 000 | 16 207 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 212 000 | 4 660 000 | 10 460 000 | 12 990 000 | 3 144 000 | 16 207 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 12 500 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 212 000 | 4 660 000 | -2 040 000 | 12 990 000 | 3 144 000 | 16 207 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 77 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 386 000 | 350 000 | 342 000 | 283 000 | 277 000 | 270 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 462 000 | 350 000 | 342 000 | 283 000 | 277 000 | 270 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 442 000 | 5 442 000 | 5 442 000 | 5 442 000 | 5 442 000 | 5 442 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 891 000 | 1 165 000 | 1 266 000 | 575 000 | 688 000 | 488 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 333 000 | 6 608 000 | 6 709 000 | 6 017 000 | 6 131 000 | 5 930 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 995 000 | 26 368 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 995 000 | 26 368 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 6 796 000 | 6 957 000 | 7 051 000 | 6 301 000 | 10 403 000 | 32 568 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 16 498 000 | 13 986 000 | 20 248 000 | 18 742 000 | 13 841 000 | 21 688 000 |
|
|
| Andre fordringer | 12 466 000 | 9 108 000 | 10 842 000 | 11 952 000 | 7 971 000 | 8 301 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 16 840 000 | 15 341 000 | 14 472 000 | 19 720 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 45 804 000 | 38 435 000 | 45 562 000 | 50 414 000 | 21 813 000 | 29 989 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 25 441 000 | 25 383 000 | 42 996 000 | 47 889 000 | 42 320 000 | 33 711 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 71 245 000 | 63 818 000 | 88 558 000 | 98 304 000 | 64 132 000 | 63 700 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 78 041 000 | 70 775 000 | 95 609 000 | 104 604 000 | 74 536 000 | 96 268 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 850 000 | 1 850 000 | 1 850 000 | 1 850 000 | 1 850 000 | 1 850 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 033 000 | 2 558 000 | 2 757 000 | 2 418 000 | 2 418 000 | 1 850 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 22 626 000 | 22 076 000 | 17 416 000 | 30 796 000 | 25 806 000 | 23 229 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 22 626 000 | 22 076 000 | 17 416 000 | 30 796 000 | 25 806 000 | 23 229 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 24 659 000 | 24 634 000 | 20 173 000 | 33 214 000 | 28 224 000 | 25 079 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 597 000 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 597 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 597 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 3 050 000 | 818 000 | 4 542 000 | 1 225 000 | 319 000 | 839 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 666 000 | 1 523 000 | 3 016 000 | 3 671 000 | 931 000 | 2 694 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 18 267 000 | 16 733 000 | 23 079 000 | 25 514 000 | 18 862 000 | 22 753 000 |
|
|
| Utbytte | 2 200 000 | 0 | 12 500 000 | 8 000 000 | 0 | 14 600 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 1 874 000 | 1 919 000 | 0 | 0 | 0 | 2 031 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 27 325 000 | 25 149 000 | 32 298 000 | 32 980 000 | 24 603 000 | 28 272 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 53 382 000 | 46 142 000 | 75 435 000 | 71 390 000 | 44 715 000 | 71 189 000 |
|
|
| Sum gjeld | 53 382 000 | 46 142 000 | 75 435 000 | 71 390 000 | 46 312 000 | 71 189 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 78 041 000 | 70 775 000 | 95 609 000 | 104 604 000 | 74 536 000 | 96 268 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,1% | 7,3% | 13,6% | 18,7% | 5,1% | |||
| Resultat av driften i % | 0,6% | 1,9% | 4,3% | 5,7% | 1,8% | 4,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,1 | 2,8 | 2,9 | 3,1 | 2,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 98,2% | 98,5% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,3% | 2,6% | 4,6% | 6,0% | 2,1% | 7,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,5% | 26,7% | 50,3% | 54,2% | 15,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,0% | 20,8% | 39,2% | 42,3% | 11,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,4 | 1,2 | 1,4 | 1,4 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,4 | 1,2 | 1,4 | 1,4 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,7 | 0,9 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 31,6% | 34,8% | 21,1% | 31,8% | 37,9% | 26,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 10,8% | 10,4% | 6,9% | 11,9% | 13,5% | 9,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 29,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,2% | 0,3% | 1,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,2 | 1,9 | 3,7 | 2,1 | 1,6 | 2,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 68,4% | 65,2% | 78,9% | 68,2% | 60,0% | 73,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 2,1% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 365 000 | 0 | 0 | 1 352 000 | 1 500 000 | 1 488 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
