Jr Capella Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 914 000 | 2 453 000 | 4 172 000 | 4 664 000 | 581 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 914 000 | 2 453 000 | 4 172 000 | 4 664 000 | 581 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 22 000 | 18 000 | 11 000 | 21 000 | 8 000 | 11 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 22 000 | 18 000 | 11 000 | 21 000 | 8 000 | 11 000 |
|
|
| Driftsresultat | 892 000 | 2 435 000 | 4 161 000 | 4 643 000 | 573 000 | -11 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 299 000 | 149 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 24 000 | 564 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 323 000 | 713 000 | 8 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 54 000 | 0 | 167 000 | 66 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 269 000 | 713 000 | -159 000 | -66 000 | -2 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 162 000 | 3 148 000 | 4 001 000 | 4 576 000 | 571 000 | -11 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 61 000 | 159 000 | 0 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 100 000 | 2 989 000 | 4 001 000 | 4 571 000 | 571 000 | -11 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 100 000 | 2 989 000 | 4 001 000 | 4 571 000 | 571 000 | -11 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 100 000 | 2 989 000 | 4 001 000 | 4 571 000 | 572 000 | -11 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 566 000 | 3 416 000 | 3 062 000 | 3 516 000 | 2 625 000 | 1 853 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 566 000 | 3 416 000 | 3 062 000 | 3 516 000 | 2 625 000 | 1 853 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 3 566 000 | 3 416 000 | 3 062 000 | 3 516 000 | 2 625 000 | 1 853 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 6 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 6 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 8 473 000 | 9 618 000 | 8 860 000 | 4 411 000 | 645 000 | 207 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 8 479 000 | 9 623 000 | 8 860 000 | 4 411 000 | 645 000 | 207 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 12 045 000 | 13 039 000 | 11 921 000 | 7 926 000 | 3 270 000 | 2 060 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 169 000 | 8 068 000 | 5 079 000 | 5 108 000 | 538 000 | -34 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 9 169 000 | 8 068 000 | 5 079 000 | 5 108 000 | 538 000 | -34 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 9 199 000 | 8 098 000 | 5 109 000 | 5 138 000 | 568 000 | -4 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 782 000 | 2 782 000 | 2 782 000 | 2 782 000 | 2 702 000 | 2 057 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 782 000 | 2 782 000 | 2 782 000 | 2 782 000 | 2 702 000 | 2 057 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 61 000 | 159 000 | 0 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 3 500 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 2 000 000 | 530 000 | 0 | 0 | 7 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 64 000 | 2 159 000 | 4 030 000 | 6 000 | 0 | 7 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 846 000 | 4 941 000 | 6 812 000 | 2 788 000 | 2 702 000 | 2 064 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 12 045 000 | 13 039 000 | 11 921 000 | 7 926 000 | 3 270 000 | 2 060 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,7% | 25,2% | 42,0% | 82,9% | 21,5% | |||
| Resultat av driften i % | 97,6% | 99,3% | 99,7% | 99,5% | 98,6% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,2 | 0,4 | 0,8 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 132,9% | 128,3% | 99,9% | 99,5% | 98,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,4% | 47,7% | 78,1% | 160,4% | 202,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,7% | 45,3% | 78,1% | 160,2% | 202,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 132,5 | 4,5 | 2,2 | 735,2 | 29,6 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 132,5 | 4,5 | 2,2 | 735,2 | 29,6 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 132,4 | 4,5 | 2,2 | 735,2 | 29,6 | |||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 76,4% | 62,1% | 42,9% | 64,8% | 17,4% | -0,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1006,5% | 330,1% | 122,5% | 110,2% | 97,8% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,8% | 2,5% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,4% | 0,4% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,6 | 1,3 | 0,5 | 4,8 | -516,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,5% | 16,6% | 33,8% | 0,1% | 0,0% | 0,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 23,1% | 21,3% | 23,3% | 35,1% | 82,6% | 99,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
