Jordalsveien 17 Drift AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 321 000 | 2 723 000 | 2 542 000 | 2 212 000 | 2 141 000 | 1 823 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 197 000 | 232 000 | 211 000 | 140 000 | 141 000 | 123 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 518 000 | 2 954 000 | 2 753 000 | 2 352 000 | 2 282 000 | 1 946 000 |
|
|
| Varekostnad | 296 000 | 286 000 | 191 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 71 000 | 227 000 | 165 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 298 000 | 377 000 | 426 000 | 339 000 | 362 000 | 355 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 515 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 348 000 | 330 000 | 1 341 000 | 1 243 000 | 2 280 000 | 2 712 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 457 000 | 993 000 | 1 958 000 | 1 653 000 | 2 869 000 | 3 232 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 061 000 | 1 961 000 | 795 000 | 699 000 | -587 000 | -1 286 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 40 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 2 000 | 1 000 | 0 | 40 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 383 000 | 513 000 | 374 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 965 000 | 900 000 | 622 000 | 489 000 | 513 000 | 374 000 |
|
|
| Netto finans | -963 000 | -899 000 | -622 000 | -449 000 | -513 000 | -374 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 99 000 | 1 062 000 | 173 000 | 251 000 | -1 100 000 | -1 660 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 22 000 | 234 000 | 38 000 | 55 000 | -242 000 | -362 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 77 000 | 828 000 | 135 000 | 196 000 | -858 000 | -1 297 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 77 000 | 828 000 | 135 000 | 196 000 | -858 000 | -1 297 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -405 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 77 000 | 828 000 | 135 000 | 196 000 | -858 000 | -893 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 175 000 | 1 196 000 | 1 430 000 | 1 468 000 | 1 523 000 | 1 282 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 175 000 | 1 196 000 | 1 430 000 | 1 468 000 | 1 523 000 | 1 282 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 707 000 | 10 520 000 | 10 322 000 | 9 281 000 | 9 520 000 | 5 803 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 41 000 | 75 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 9 707 000 | 10 520 000 | 10 322 000 | 9 281 000 | 9 561 000 | 5 878 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 979 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 979 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 10 882 000 | 11 716 000 | 11 752 000 | 10 749 000 | 15 063 000 | 7 160 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 4 000 | 1 000 |
|
|
| Andre fordringer | 5 000 | 4 000 | 3 000 | 0 | 24 000 | 562 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 000 | 9 000 | 3 000 | 0 | 28 000 | 563 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 138 000 | 117 000 | 61 000 | 364 000 | 58 000 | 100 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 143 000 | 126 000 | 64 000 | 364 000 | 86 000 | 663 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 11 025 000 | 11 842 000 | 11 816 000 | 11 113 000 | 15 148 000 | 7 823 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -3 972 000 | -4 049 000 | -4 877 000 | -5 012 000 | -5 207 000 | -4 349 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -3 972 000 | -4 049 000 | -4 877 000 | -5 012 000 | -5 207 000 | -4 349 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -3 942 000 | -4 019 000 | -4 847 000 | -4 982 000 | -5 177 000 | -4 319 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 14 896 000 | 15 268 000 | 16 624 000 | 15 965 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 14 896 000 | 15 268 000 | 16 624 000 | 15 965 000 | 20 000 000 | 11 547 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 14 896 000 | 15 268 000 | 16 624 000 | 15 965 000 | 20 000 000 | 11 547 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 000 000 | 10 000 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 18 000 | 566 000 | 19 000 | 32 000 | 236 000 | 472 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 85 000 | 40 000 | 13 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 53 000 | 26 000 | 20 000 | 12 000 | 50 000 | 110 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 71 000 | 592 000 | 39 000 | 129 000 | 326 000 | 595 000 |
|
|
| Sum gjeld | 14 967 000 | 15 860 000 | 16 663 000 | 16 094 000 | 20 326 000 | 12 142 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 11 025 000 | 11 842 000 | 11 816 000 | 11 113 000 | 15 148 000 | 7 823 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,3% | 16,6% | 6,9% | 5,6% | -5,1% | |||
| Resultat av driften i % | 42,1% | 66,4% | 28,9% | 29,7% | -25,7% | -66,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 87,2% | 89,5% | 92,5% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 42,2% | 66,4% | 28,9% | 31,4% | -25,7% | -66,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -2,5% | -24,0% | -3,5% | -4,9% | 23,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -1,9% | -18,7% | -2,7% | -3,9% | 18,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 33,1 | 10,1 | 11,8 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 0,2 | 1,6 | 2,8 | 0,3 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 0,2 | 1,6 | 2,8 | 0,3 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,9 | 0,2 | 1,6 | 2,8 | 0,2 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -35,8% | -33,9% | -41,0% | -44,8% | -34,2% | -55,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -156,6% | -136,1% | -176,1% | -211,8% | -226,9% | -221,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -3,8 | -3,9 | -3,4 | -3,2 | -3,9 | -2,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,6% | 5,0% | 0,3% | 1,2% | 2,2% | 7,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 135,1% | 128,9% | 140,7% | 143,7% | 132,0% | 147,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 31 000 | 31 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
