Jonsvannsveien 137 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | -17 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 308 000 | 1 348 000 | 1 310 000 | 1 211 000 | 1 241 000 | 1 235 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 308 000 | 1 348 000 | 1 293 000 | 1 211 000 | 1 241 000 | 1 235 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 373 000 | 366 000 | 366 000 | 366 000 | 366 000 | 366 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 546 000 | 391 000 | 173 000 | 198 000 | 245 000 | 203 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 919 000 | 757 000 | 539 000 | 564 000 | 611 000 | 569 000 |
|
|
| Driftsresultat | 389 000 | 591 000 | 754 000 | 647 000 | 630 000 | 666 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 45 000 | 49 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 31 000 | 21 000 | 20 000 | 19 000 | 4 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 76 000 | 70 000 | 20 000 | 19 000 | 4 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 44 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 258 000 | 260 000 | 268 000 | 70 000 | 208 000 | 98 000 |
|
|
| Netto finans | -182 000 | -190 000 | -248 000 | -51 000 | -204 000 | -86 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 207 000 | 401 000 | 506 000 | 597 000 | 426 000 | 581 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 46 000 | 88 000 | 111 000 | 131 000 | 94 000 | 128 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 161 000 | 313 000 | 395 000 | 465 000 | 332 000 | 453 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 161 000 | 313 000 | 395 000 | 465 000 | 332 000 | 453 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 252 000 | 386 000 | 461 000 | 515 000 | 364 000 | 465 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -91 000 | -73 000 | -66 000 | -50 000 | -32 000 | -12 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 962 000 | 7 257 000 | 7 513 000 | 7 879 000 | 8 245 000 | 8 611 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 6 962 000 | 7 257 000 | 7 513 000 | 7 879 000 | 8 245 000 | 8 611 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 6 962 000 | 7 257 000 | 7 513 000 | 7 879 000 | 8 245 000 | 8 611 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 60 000 | 65 000 | 79 000 | 57 000 | 101 000 | 89 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 472 000 | 1 588 000 | 1 734 000 | 0 | 773 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 531 000 | 1 652 000 | 1 813 000 | 57 000 | 874 000 | 89 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 652 000 | 878 000 | 567 000 | 1 257 000 | 216 000 | 453 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 183 000 | 2 530 000 | 2 380 000 | 1 314 000 | 1 091 000 | 542 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 145 000 | 9 787 000 | 9 893 000 | 9 193 000 | 9 336 000 | 9 153 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 188 000 | 279 000 | 351 000 | 417 000 | 467 000 | 499 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 188 000 | 279 000 | 351 000 | 417 000 | 467 000 | 499 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 238 000 | 329 000 | 401 000 | 467 000 | 517 000 | 549 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 41 000 | 67 000 | 87 000 | 106 000 | 120 000 | 129 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 41 000 | 67 000 | 87 000 | 106 000 | 120 000 | 129 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 41 000 | 67 000 | 87 000 | 106 000 | 120 000 | 129 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 109 000 | 213 000 | 79 000 | 85 000 | 86 000 | 82 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 28 000 | 32 000 | 34 000 | 26 000 | 25 000 | 27 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 8 729 000 | 9 147 000 | 9 293 000 | 8 508 000 | 8 573 000 | 8 351 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | -1 000 | 1 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 8 866 000 | 9 392 000 | 9 405 000 | 8 620 000 | 8 699 000 | 8 475 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 907 000 | 9 459 000 | 9 492 000 | 8 726 000 | 8 819 000 | 8 604 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 145 000 | 9 787 000 | 9 893 000 | 9 193 000 | 9 336 000 | 9 153 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,9% | 6,7% | 8,1% | 7,2% | 6,9% | |||
| Resultat av driften i % | 29,7% | 43,8% | 58,3% | 53,4% | 50,8% | 53,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 35,6% | 49,0% | 59,9% | 55,0% | 51,1% | 54,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 73,0% | 109,9% | 116,6% | 121,3% | 79,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 56,8% | 85,8% | 91,0% | 94,5% | 62,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 2,6% | 3,4% | 4,1% | 5,1% | 5,5% | 6,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 18,2% | 24,4% | 31,0% | 38,6% | 41,7% | 44,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 217,2% | 141,2% | 109,1% | 82,3% | 73,5% | 66,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 25,0% | 18,3% | 15,4% | 13,8% | 12,9% | 12,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 37,4 | 28,8 | 23,7 | 18,7 | 17,1 | 15,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 96,9% | 96,0% | 95,1% | 93,8% | 93,2% | 92,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,4% | 0,7% | 0,9% | 1,2% | 1,3% | 1,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
