Jonny Larsen Rørleggerbedrift AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 234 000 | 2 418 000 | 2 273 000 | 2 314 000 | 4 423 000 | 4 222 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 196 000 | 31 000 | 10 000 | -270 000 | -88 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 234 000 | 2 614 000 | 2 304 000 | 2 323 000 | 4 153 000 | 4 134 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 206 000 | 1 569 000 | 1 416 000 | 1 123 000 | 2 458 000 | 2 287 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 102 000 | 629 000 | 690 000 | 648 000 | 1 097 000 | 1 135 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 674 000 | 666 000 | 456 000 | 613 000 | 508 000 | 533 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 982 000 | 2 864 000 | 2 562 000 | 2 394 000 | 4 073 000 | 3 965 000 |
|
|
| Driftsresultat | 252 000 | -250 000 | -258 000 | -71 000 | 80 000 | 169 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 0 | 0 | 2 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 000 | 0 | 0 | 2 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Netto finans | -3 000 | 1 000 | 1 000 | -2 000 | -2 000 | -2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 249 000 | -249 000 | -257 000 | -73 000 | 78 000 | 166 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -77 000 | 0 | 0 | 0 | 19 000 | 6 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 326 000 | -249 000 | -257 000 | -73 000 | 58 000 | 160 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 326 000 | -249 000 | -257 000 | -73 000 | 58 000 | 160 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 326 000 | -249 000 | -257 000 | -73 000 | 58 000 | 160 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 77 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 77 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 21 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 21 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 39 000 | 50 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 39 000 | 50 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 116 000 | 50 000 | 0 | 0 | 10 000 | 21 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 155 000 | 158 000 | 159 000 | 157 000 | 101 000 | 86 000 |
|
|
| Sum varelager | 155 000 | 158 000 | 159 000 | 157 000 | 101 000 | 86 000 |
|
|
| Kundefordringer | 422 000 | 153 000 | 269 000 | 224 000 | 489 000 | 499 000 |
|
|
| Andre fordringer | 216 000 | 209 000 | 104 000 | 128 000 | 14 000 | 246 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 639 000 | 362 000 | 373 000 | 352 000 | 503 000 | 745 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 490 000 | 222 000 | 165 000 | 739 000 | 976 000 | 743 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 283 000 | 742 000 | 697 000 | 1 247 000 | 1 580 000 | 1 574 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 400 000 | 791 000 | 697 000 | 1 247 000 | 1 590 000 | 1 595 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 783 000 | 783 000 | 783 000 | 783 000 | 783 000 | 783 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 903 000 | 903 000 | 903 000 | 903 000 | 903 000 | 903 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -304 000 | -630 000 | -381 000 | -124 000 | -51 000 | -110 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -304 000 | -630 000 | -381 000 | -124 000 | -51 000 | -110 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 599 000 | 273 000 | 522 000 | 779 000 | 852 000 | 793 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 516 000 | 368 000 | 58 000 | 286 000 | 531 000 | 453 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 000 | 6 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 140 000 | 47 000 | 49 000 | 64 000 | 304 000 | 235 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 145 000 | 103 000 | 68 000 | 118 000 | -115 000 | 108 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 801 000 | 518 000 | 175 000 | 468 000 | 739 000 | 802 000 |
|
|
| Sum gjeld | 801 000 | 518 000 | 175 000 | 468 000 | 739 000 | 802 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 400 000 | 791 000 | 697 000 | 1 247 000 | 1 590 000 | 1 595 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 23,1% | -33,5% | -26,4% | -5,0% | 5,1% | |||
| Resultat av driften i % | 4,0% | -9,6% | -11,2% | -3,1% | 1,9% | 4,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 5,7 | 3,5 | 2,4 | 1,6 | 2,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 32,5% | 35,1% | 37,7% | 51,5% | 44,4% | 45,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,1% | -9,5% | -11,2% | -3,1% | 2,0% | 4,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 57,1% | -62,6% | -39,5% | -9,0% | 9,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 74,8% | -62,6% | -39,5% | -9,0% | 7,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,7 | 4,2 | 3,3 | 3,6 | 3,8 | 3,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,4 | 4,0 | 2,7 | 2,1 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,1 | 3,1 | 2,3 | 2,0 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,4 | 0,9 | 1,6 | 1,3 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 27,1 | 9,9 | 8,9 | 7,2 | 24,3 | 26,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 13,4 | 36,4 | 40,2 | 41,4 | 13,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 42,8% | 34,5% | 74,9% | 62,5% | 53,6% | 49,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,6% | 10,4% | 22,7% | 33,5% | 20,5% | 19,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 311,6% | 141,1% | 328,3% | 496,2% | 833,7% | 897,7% | ||
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,9 | 0,3 | 0,6 | 0,9 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 57,2% | 65,5% | 25,1% | 37,5% | 46,5% | 50,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 689 000 | 693 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
