Jørgensens Instrumentverksted AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 373 000 | 457 000 | 686 000 | 542 000 | 460 000 | 975 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 35 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 373 000 | 492 000 | 686 000 | 542 000 | 460 000 | 975 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 000 | 1 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 000 | 10 000 | 42 000 | 53 000 | 66 000 | 83 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 208 000 | 279 000 | 383 000 | 252 000 | 238 000 | 307 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 217 000 | 290 000 | 435 000 | 315 000 | 314 000 | 400 000 |
|
|
| Driftsresultat | 156 000 | 202 000 | 251 000 | 227 000 | 146 000 | 575 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 528 000 | 73 000 | 593 000 | 199 000 | 95 000 | 3 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 531 000 | 74 000 | 594 000 | 199 000 | 96 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 22 000 | 4 000 | 140 000 | 0 | 0 | 34 000 |
|
|
| Netto finans | 509 000 | 70 000 | 454 000 | 199 000 | 96 000 | -31 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 665 000 | 271 000 | 704 000 | 426 000 | 241 000 | 544 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 26 000 | 45 000 | 55 000 | 50 000 | 32 000 | 136 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 639 000 | 227 000 | 649 000 | 376 000 | 209 000 | 408 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 639 000 | 227 000 | 649 000 | 376 000 | 209 000 | 408 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 200 000 | 500 000 | 500 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 27 000 | 149 000 | -124 000 | 9 000 | 208 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 32 000 | 40 000 | 0 | 0 | 0 | 98 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 170 000 | 212 000 | 265 000 | 234 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 32 000 | 40 000 | 170 000 | 212 000 | 265 000 | 332 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 720 000 | 2 275 000 | 0 | 0 | 1 615 000 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 720 000 | 2 275 000 | 0 | 0 | 1 615 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 752 000 | 2 315 000 | 170 000 | 212 000 | 1 881 000 | 332 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 35 000 | 26 000 | 126 000 | 21 000 | 26 000 | 100 000 |
|
|
| Andre fordringer | 43 000 | 13 000 | 24 000 | 182 000 | 27 000 | 15 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 79 000 | 39 000 | 150 000 | 203 000 | 53 000 | 114 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 2 225 000 | 1 815 000 | 0 | 1 560 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 2 225 000 | 1 815 000 | 0 | 1 560 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 78 000 | 179 000 | 105 000 | 123 000 | 348 000 | 346 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 157 000 | 218 000 | 2 480 000 | 2 141 000 | 401 000 | 2 020 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 908 000 | 2 533 000 | 2 649 000 | 2 353 000 | 2 282 000 | 2 352 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 448 000 | 1 809 000 | 1 782 000 | 1 633 000 | 1 757 000 | 1 747 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 448 000 | 1 809 000 | 1 782 000 | 1 633 000 | 1 757 000 | 1 747 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 598 000 | 1 959 000 | 1 932 000 | 1 783 000 | 1 907 000 | 1 897 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 37 000 | 45 000 | 55 000 | 50 000 | 32 000 | 127 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 4 000 | 0 | 28 000 | 20 000 | 27 000 | 16 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 200 000 | 500 000 | 500 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 270 000 | 329 000 | 135 000 | 0 | 116 000 | 111 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 311 000 | 574 000 | 718 000 | 570 000 | 375 000 | 454 000 |
|
|
| Sum gjeld | 311 000 | 574 000 | 718 000 | 570 000 | 375 000 | 454 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 908 000 | 2 533 000 | 2 649 000 | 2 353 000 | 2 282 000 | 2 352 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 25,3% | 10,6% | 33,7% | 18,4% | 10,4% | |||
| Resultat av driften i % | 41,8% | 41,1% | 36,6% | 41,9% | 31,7% | 59,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 184,2% | 56,1% | 123,2% | 78,6% | 52,6% | 59,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 29,2% | 13,9% | 37,9% | 23,1% | 12,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 28,0% | 11,7% | 34,9% | 20,4% | 11,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 373,0 | 492,0 | 68,6 | 54,2 | 46,0 | 97,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,4 | 3,5 | 3,8 | 1,1 | 4,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,4 | 3,5 | 3,8 | 1,1 | 4,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,3 | 0,1 | 0,2 | 0,9 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 89,3% | 77,3% | 72,9% | 75,8% | 83,6% | 80,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 696,5% | 398,2% | 281,6% | 329,0% | 414,6% | 194,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,2% | 0,1% | 0,1% | 1,0% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 10,7% | 22,7% | 27,1% | 24,2% | 16,4% | 19,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
