Jewel Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 3 071 000 | 1 817 000 | 1 293 000 | 721 000 | 894 000 | 4 506 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 071 000 | 1 817 000 | 1 293 000 | 721 000 | 894 000 | 4 506 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 727 000 | 218 000 | 433 000 | 356 000 | 405 000 | 333 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 727 000 | 218 000 | 433 000 | 356 000 | 405 000 | 333 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 344 000 | 1 599 000 | 860 000 | 365 000 | 489 000 | 4 173 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 542 000 | 563 000 | 445 000 | 329 000 | 325 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 542 000 | 563 000 | 445 000 | 329 000 | 325 000 | 309 000 |
|
|
| Netto finans | -542 000 | -563 000 | -445 000 | -329 000 | -324 000 | -308 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 802 000 | 1 036 000 | 415 000 | 36 000 | 165 000 | 3 864 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 398 000 | 228 000 | 91 000 | 8 000 | -39 000 | 850 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 405 000 | 808 000 | 324 000 | 28 000 | 204 000 | 3 014 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 405 000 | 808 000 | 324 000 | 28 000 | 204 000 | 3 014 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 293 000 | 0 | 312 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 112 000 | 808 000 | 12 000 | 28 000 | 204 000 | 3 014 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 13 313 000 | 16 404 000 | 16 404 000 | 16 404 000 | 16 026 000 | 12 283 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 13 313 000 | 16 404 000 | 16 404 000 | 16 404 000 | 16 026 000 | 12 283 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 102 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 102 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 13 313 000 | 16 404 000 | 16 404 000 | 16 404 000 | 16 026 000 | 13 386 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 637 000 | 637 000 | 1 507 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 737 000 | 1 007 000 | 8 000 | 0 | 0 | 29 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 737 000 | 1 007 000 | 645 000 | 637 000 | 1 507 000 | 29 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 380 000 | 347 000 | 752 000 | 679 000 | 439 000 | 3 012 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 117 000 | 1 354 000 | 1 397 000 | 1 317 000 | 1 946 000 | 3 040 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 18 430 000 | 17 758 000 | 17 801 000 | 17 721 000 | 17 972 000 | 16 426 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 5 650 000 | 5 650 000 | 5 650 000 | 5 650 000 | 5 650 000 | 5 650 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 288 000 | 4 176 000 | 3 368 000 | 3 356 000 | 3 328 000 | 2 855 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 288 000 | 4 176 000 | 3 368 000 | 3 356 000 | 3 328 000 | 2 855 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 10 938 000 | 9 826 000 | 9 018 000 | 9 006 000 | 8 978 000 | 8 505 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 315 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 315 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 312 000 | 7 667 000 | 8 327 000 | 8 713 000 | 8 915 000 | 6 801 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 627 000 | 7 667 000 | 8 327 000 | 8 713 000 | 8 915 000 | 6 801 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 312 000 | 7 667 000 | 8 327 000 | 8 713 000 | 8 915 000 | 6 801 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 8 000 | 26 000 | 1 000 | 31 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 228 000 | 3 000 | 8 000 | 37 000 | 774 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 376 000 | 0 | 400 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 489 000 | 29 000 | 27 000 | -8 000 | 11 000 | 346 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 865 000 | 265 000 | 456 000 | 1 000 | 79 000 | 1 120 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 492 000 | 7 932 000 | 8 783 000 | 8 714 000 | 8 994 000 | 7 921 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 18 430 000 | 17 758 000 | 17 801 000 | 17 721 000 | 17 972 000 | 16 426 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,0% | 9,0% | 4,8% | 2,0% | 2,8% | |||
| Resultat av driften i % | 76,3% | 88,0% | 66,5% | 50,6% | 54,7% | 92,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 76,3% | 88,0% | 66,5% | 50,6% | 54,8% | 92,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,4% | 11,0% | 4,6% | 0,4% | 1,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,5% | 8,6% | 3,6% | 0,3% | 2,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,9 | 5,1 | 3,1 | 1317,0 | 24,6 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,9 | 5,1 | 3,1 | 1317,0 | 24,6 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,1 | 1,3 | 1,6 | 679,0 | 5,6 | 2,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 59,3% | 55,3% | 50,7% | 50,8% | 50,0% | 51,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 356,2% | 540,8% | 697,4% | 1249,1% | 1004,3% | 188,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,8 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,7% | 1,5% | 2,6% | 0,0% | 0,4% | 6,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 36,0% | 43,2% | 46,8% | 49,2% | 49,6% | 41,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
