Jernkroken Næringsbygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 3 243 000 | 2 632 000 | 2 529 000 | 2 352 000 | 2 272 000 | 2 235 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 243 000 | 2 632 000 | 2 529 000 | 2 352 000 | 2 272 000 | 2 235 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 387 000 | 336 000 | 336 000 | 332 000 | 328 000 | 328 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 730 000 | 750 000 | 667 000 | 633 000 | 512 000 | 590 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 117 000 | 1 086 000 | 1 003 000 | 965 000 | 840 000 | 918 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 126 000 | 1 546 000 | 1 526 000 | 1 387 000 | 1 432 000 | 1 317 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 151 000 | 271 000 | 188 000 | 63 000 | 9 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 151 000 | 271 000 | 188 000 | 63 000 | 9 000 | 13 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 44 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 107 000 | 271 000 | 188 000 | 63 000 | 9 000 | 13 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 232 000 | 1 817 000 | 1 714 000 | 1 450 000 | 1 442 000 | 1 330 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 491 000 | 400 000 | 377 000 | 319 000 | 317 000 | 293 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 741 000 | 1 417 000 | 1 337 000 | 1 131 000 | 1 124 000 | 1 038 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 741 000 | 1 417 000 | 1 337 000 | 1 131 000 | 1 124 000 | 1 038 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 5 600 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 1 796 000 | 1 461 000 | 1 368 000 | 0 | 1 135 000 | 1 034 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -5 655 000 | -44 000 | -31 000 | 1 131 000 | -10 000 | 4 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 427 000 | 7 783 000 | 8 144 000 | 8 472 000 | 8 617 000 | 8 944 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 9 427 000 | 7 783 000 | 8 144 000 | 8 472 000 | 8 617 000 | 8 944 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 723 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 723 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 10 150 000 | 7 783 000 | 8 144 000 | 8 472 000 | 8 617 000 | 8 944 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 1 000 | 7 000 | -2 000 | 5 000 |
|
|
| Andre fordringer | 150 000 | 95 000 | 5 397 000 | 3 663 000 | 3 401 000 | 3 015 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 5 774 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 150 000 | 5 869 000 | 5 399 000 | 3 670 000 | 3 399 000 | 3 020 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 117 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 267 000 | 5 869 000 | 5 399 000 | 3 670 000 | 3 399 000 | 3 020 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 417 000 | 13 651 000 | 13 543 000 | 12 142 000 | 12 016 000 | 11 964 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 106 000 | 106 000 | 106 000 | 106 000 | 106 000 | 106 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 3 377 000 | 3 377 000 | 3 377 000 | 3 377 000 | 3 377 000 | 3 377 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 3 483 000 | 3 483 000 | 3 483 000 | 3 483 000 | 3 483 000 | 3 483 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 692 000 | 7 347 000 | 7 391 000 | 7 422 000 | 6 291 000 | 6 301 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 692 000 | 7 347 000 | 7 391 000 | 7 422 000 | 6 291 000 | 6 301 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 175 000 | 10 830 000 | 10 874 000 | 10 905 000 | 9 774 000 | 9 784 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 696 000 | 712 000 | 724 000 | 733 000 | 737 000 | 740 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 696 000 | 712 000 | 724 000 | 733 000 | 737 000 | 740 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 2 194 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 194 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 890 000 | 712 000 | 724 000 | 733 000 | 737 000 | 740 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 6 000 | 236 000 | 185 000 | 181 000 | 8 000 | 69 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 323 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 2 303 000 | 1 873 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 42 000 | 0 | 1 760 000 | 0 | 1 497 000 | 1 370 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 351 000 | 2 109 000 | 1 945 000 | 504 000 | 1 505 000 | 1 440 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 241 000 | 2 821 000 | 2 669 000 | 1 237 000 | 2 242 000 | 2 180 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 417 000 | 13 651 000 | 13 543 000 | 12 142 000 | 12 016 000 | 11 964 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 18,9% | 13,4% | 13,3% | 12,0% | 12,0% | |||
| Resultat av driften i % | 65,6% | 58,7% | 60,3% | 59,0% | 63,0% | 58,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 70,2% | 69,0% | 67,8% | 61,6% | 63,4% | 59,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 27,9% | 16,7% | 15,7% | 14,0% | 14,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,8% | 13,1% | 12,3% | 10,9% | 11,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 2,8 | 2,8 | 7,3 | 2,3 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 2,8 | 2,8 | 7,3 | 2,3 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 49,7% | 79,3% | 80,3% | 89,8% | 81,3% | 81,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 159,6% | 411,5% | 430,0% | 463,6% | 430,2% | 437,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,8% | 4,0% | 3,7% | 1,7% | 3,0% | 3,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,3% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 22,6% | 15,4% | 14,4% | 4,2% | 12,5% | 12,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 27,7% | 5,2% | 5,3% | 6,0% | 6,1% | 6,2% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
