Jernbaneverkstedets Borettslag Skogliveien
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 3 276 000 | 2 780 000 | 2 599 000 | 2 213 000 | 2 213 000 | 4 426 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 276 000 | 2 780 000 | 2 599 000 | 2 213 000 | 2 213 000 | 4 426 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 138 000 | 126 000 | -209 000 | 120 000 | 114 000 | 233 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 641 000 | 1 777 000 | 17 702 000 | 1 503 000 | 1 428 000 | 3 051 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 779 000 | 1 903 000 | 17 493 000 | 1 623 000 | 1 542 000 | 3 284 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 497 000 | 877 000 | -14 894 000 | 590 000 | 671 000 | 1 142 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 3 000 | 1 000 | 3 000 | 4 000 | 19 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 4 000 | 3 000 | 1 000 | 3 000 | 4 000 | 19 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 264 000 | 1 059 000 | 357 000 | 105 000 | 133 000 | 745 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 264 000 | 1 059 000 | 357 000 | 105 000 | 133 000 | 745 000 |
|
|
| Netto finans | -1 260 000 | -1 056 000 | -356 000 | -102 000 | -129 000 | -726 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 237 000 | -180 000 | -15 250 000 | 488 000 | 543 000 | 416 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 237 000 | -180 000 | -15 250 000 | 488 000 | 543 000 | 416 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 237 000 | -180 000 | -15 250 000 | 488 000 | 543 000 | 416 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 237 000 | -180 000 | -15 250 000 | 488 000 | 543 000 | 416 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 8 768 000 | 8 768 000 | 8 768 000 | 8 768 000 | 8 768 000 | 8 768 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 8 768 000 | 8 768 000 | 8 768 000 | 8 768 000 | 8 768 000 | 8 768 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 8 768 000 | 8 768 000 | 8 768 000 | 8 768 000 | 8 768 000 | 8 768 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 55 000 | 13 000 | 13 000 | 16 000 | 12 000 | 110 000 |
|
|
| Andre fordringer | 167 000 | 150 000 | 147 000 | 55 000 | 8 000 | 39 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 222 000 | 163 000 | 161 000 | 71 000 | 20 000 | 149 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 124 000 | 1 184 000 | 972 000 | 995 000 | 1 052 000 | 602 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 346 000 | 1 347 000 | 1 133 000 | 1 065 000 | 1 072 000 | 751 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 114 000 | 10 115 000 | 9 901 000 | 9 833 000 | 9 840 000 | 9 519 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -10 940 000 | -11 177 000 | -10 997 000 | 4 254 000 | 3 766 000 | 3 222 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -10 940 000 | -11 177 000 | -10 997 000 | 4 254 000 | 3 766 000 | 3 222 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -10 936 000 | -11 173 000 | -10 993 000 | 4 258 000 | 3 770 000 | 3 226 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 20 718 000 | 20 983 000 | 19 109 000 | 5 382 000 | 5 825 000 | 6 263 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 20 718 000 | 20 983 000 | 19 109 000 | 5 382 000 | 5 825 000 | 6 263 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 20 554 000 | 20 819 000 | 18 945 000 | 5 218 000 | 5 661 000 | 5 935 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 313 000 | 274 000 | 1 733 000 | 146 000 | 223 000 | 12 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 6 000 | 5 000 | 9 000 | 7 000 | 5 000 | 10 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 13 000 | 25 000 | 42 000 | 40 000 | 17 000 | 8 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 332 000 | 304 000 | 1 784 000 | 193 000 | 245 000 | 30 000 |
|
|
| Sum gjeld | 21 050 000 | 21 287 000 | 20 893 000 | 5 575 000 | 6 070 000 | 6 293 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 114 000 | 10 115 000 | 9 901 000 | 9 833 000 | 9 840 000 | 9 519 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,8% | 8,8% | -150,9% | 6,0% | 7,0% | |||
| Resultat av driften i % | 45,7% | 31,5% | -573,1% | 26,7% | 30,3% | 25,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 45,8% | 31,7% | -573,0% | 26,8% | 30,5% | 26,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -2,1% | 1,6% | 452,9% | 12,2% | 15,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -2,1% | 1,6% | 452,9% | 12,2% | 15,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 23,7 | 22,1 | -12,4 | 18,4 | 19,4 | 19,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,1 | 4,4 | 0,6 | 5,5 | 4,4 | 25,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,1 | 4,4 | 0,6 | 5,5 | 4,4 | 25,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,4 | 3,9 | 0,5 | 5,2 | 4,3 | 20,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -108,1% | -110,5% | -111,0% | 43,3% | 38,3% | 33,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -333,8% | -401,9% | -423,0% | 192,4% | 170,4% | 72,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 1,1% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,9 | -1,9 | -1,9 | 1,3 | 1,6 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,3% | 3,0% | 18,0% | 2,0% | 2,5% | 0,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 204,8% | 207,4% | 193,0% | 54,7% | 59,2% | 65,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
