Jellestadveien 37 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 5 672 000 | 5 412 000 | 5 067 000 | 4 896 000 | 4 829 000 | 4 751 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 672 000 | 5 412 000 | 5 067 000 | 4 896 000 | 4 829 000 | 4 751 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 445 000 | 1 445 000 | 1 445 000 | 1 445 000 | 2 466 000 | 1 414 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 271 000 | 270 000 | 124 000 | 117 000 | 45 000 | 140 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 716 000 | 1 715 000 | 1 569 000 | 1 562 000 | 2 511 000 | 1 554 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 956 000 | 3 697 000 | 3 498 000 | 3 334 000 | 2 318 000 | 3 197 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 29 000 | 4 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 29 000 | 4 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 255 000 | 566 000 | 498 000 | 415 000 | 261 000 | 143 000 |
|
|
| Netto finans | -226 000 | -562 000 | -497 000 | -414 000 | -258 000 | -140 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 730 000 | 3 134 000 | 3 001 000 | 2 920 000 | 2 060 000 | 3 057 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 856 000 | 690 000 | 660 000 | 642 000 | 454 000 | 673 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 873 000 | 2 445 000 | 2 341 000 | 2 278 000 | 1 605 000 | 2 384 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 873 000 | 2 445 000 | 2 341 000 | 2 278 000 | 1 605 000 | 2 384 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | -3 259 000 | 2 751 000 | 2 601 000 | 2 488 000 | 2 564 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -386 000 | -307 000 | -260 000 | -211 000 | -959 000 | 2 384 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 1 233 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 1 418 000 | 1 319 000 | 0 | 1 159 000 | 1 100 000 | 831 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 418 000 | 1 319 000 | 1 233 000 | 1 159 000 | 1 100 000 | 831 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 21 949 000 | 23 394 000 | 24 839 000 | 26 284 000 | 27 729 000 | 30 194 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 21 949 000 | 23 394 000 | 24 839 000 | 26 284 000 | 27 729 000 | 30 194 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 23 367 000 | 24 713 000 | 26 071 000 | 27 443 000 | 28 828 000 | 31 025 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 591 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 048 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 591 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 048 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 591 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 048 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 23 958 000 | 24 713 000 | 26 071 000 | 27 443 000 | 28 828 000 | 32 073 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 778 000 | 2 778 000 | 2 778 000 | 2 778 000 | 2 778 000 | 2 778 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 432 000 | 818 000 | 1 124 000 | 1 385 000 | 1 595 000 | 2 554 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 432 000 | 818 000 | 1 124 000 | 1 385 000 | 1 595 000 | 2 554 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 210 000 | 3 595 000 | 3 902 000 | 4 162 000 | 4 373 000 | 5 332 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 58 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 694 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 236 000 | 226 000 | 211 000 | 198 000 | 201 000 | 195 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 20 512 000 | 20 892 000 | 21 958 000 | 23 083 000 | 24 254 000 | 25 794 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 20 748 000 | 21 118 000 | 22 169 000 | 23 281 000 | 24 455 000 | 26 741 000 |
|
|
| Sum gjeld | 20 748 000 | 21 118 000 | 22 169 000 | 23 281 000 | 24 455 000 | 26 741 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 23 958 000 | 24 713 000 | 26 071 000 | 27 443 000 | 28 828 000 | 32 073 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,4% | 14,6% | 13,1% | 11,9% | 7,6% | |||
| Resultat av driften i % | 69,7% | 68,3% | 69,0% | 68,1% | 48,0% | 67,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 70,3% | 68,4% | 69,1% | 68,1% | 48,1% | 67,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 109,6% | 83,6% | 74,4% | 68,4% | 42,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 84,4% | 65,2% | 58,1% | 53,4% | 33,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 13,4% | 14,5% | 15,0% | 15,2% | 15,2% | 16,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 56,6% | 66,4% | 77,0% | 85,0% | 90,6% | 112,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 7,3% | 6,9% | 6,7% | 6,6% | 6,6% | 5,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 6,5 | 5,9 | 5,7 | 5,6 | 5,6 | 5,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 86,6% | 85,5% | 85,0% | 84,8% | 84,8% | 83,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
