Jarlsbergs Meny AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 103 951 000 | 100 820 000 | 106 201 000 | 103 779 000 | 89 874 000 | 87 586 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 392 000 | 366 000 | 422 000 | 388 000 | 264 000 | 290 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 104 344 000 | 101 186 000 | 106 623 000 | 104 167 000 | 90 138 000 | 87 876 000 |
|
|
| Varekostnad | 73 215 000 | 69 456 000 | 74 944 000 | 72 615 000 | 63 095 000 | 61 324 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 12 834 000 | 13 122 000 | 13 049 000 | 12 740 000 | 12 183 000 | 11 863 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 200 000 | 1 122 000 | 1 293 000 | 1 348 000 | 1 467 000 | 1 456 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 858 000 | 7 816 000 | 6 581 000 | 5 346 000 | 5 501 000 | 5 425 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 94 107 000 | 91 516 000 | 95 867 000 | 92 049 000 | 82 246 000 | 80 068 000 |
|
|
| Driftsresultat | 10 237 000 | 9 670 000 | 10 756 000 | 12 118 000 | 7 892 000 | 7 808 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 169 000 | 41 000 | 0 | 9 000 | 16 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 695 000 | 690 000 | 5 824 000 | 1 617 000 | 44 000 | 7 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 864 000 | 731 000 | 7 421 000 | 5 346 000 | 68 000 | 998 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 597 000 | 268 000 | 197 000 | 264 000 | 327 000 | 328 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 940 000 | 6 413 000 | 4 848 000 | 681 000 | 439 000 | 1 487 000 |
|
|
| Netto finans | -76 000 | -5 682 000 | 2 573 000 | 4 665 000 | -371 000 | -489 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 10 162 000 | 3 988 000 | 13 329 000 | 16 782 000 | 7 521 000 | 7 320 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 057 000 | 1 960 000 | 2 339 000 | 2 550 000 | 1 698 000 | 1 722 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 8 105 000 | 2 028 000 | 10 991 000 | 14 232 000 | 5 823 000 | 5 598 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 8 105 000 | 2 028 000 | 10 991 000 | 14 232 000 | 5 823 000 | 5 598 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 8 105 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 21 000 | 19 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 21 000 | 19 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 20 891 000 | 19 950 000 | 20 554 000 | 21 158 000 | 21 762 000 | 22 366 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 2 235 000 | 2 303 000 | 1 277 000 | 1 602 000 | 2 161 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 385 000 | 0 | 0 | 6 000 | 19 000 | 31 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 23 276 000 | 22 186 000 | 22 858 000 | 22 442 000 | 23 383 000 | 24 558 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 404 000 | 404 000 | 404 000 | 404 000 | 404 000 | 404 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 404 000 | 404 000 | 404 000 | 404 000 | 404 000 | 404 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 23 680 000 | 22 610 000 | 23 280 000 | 22 847 000 | 23 787 000 | 24 962 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 4 053 000 | 4 008 000 | 3 934 000 | 3 787 000 | 3 672 000 | 3 637 000 |
|
|
| Sum varelager | 4 053 000 | 4 008 000 | 3 934 000 | 3 787 000 | 3 672 000 | 3 637 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 128 000 | 1 106 000 | 1 040 000 | 586 000 | 979 000 | 998 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 776 000 | 2 625 000 | 4 600 000 | 4 291 000 | 3 112 000 | 3 044 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 904 000 | 3 730 000 | 5 640 000 | 4 877 000 | 4 091 000 | 4 042 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 2 272 000 | 3 124 000 | 8 877 000 | 8 249 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 2 272 000 | 3 124 000 | 8 877 000 | 8 249 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 7 926 000 | 8 064 000 | 2 840 000 | 5 671 000 | 4 459 000 | 3 554 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 18 154 000 | 18 926 000 | 21 292 000 | 22 584 000 | 12 222 000 | 11 236 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 41 835 000 | 41 536 000 | 44 572 000 | 45 430 000 | 36 009 000 | 36 198 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 880 000 | 12 775 000 | 10 748 000 | 10 757 000 | 10 525 000 | 10 702 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 9 880 000 | 12 775 000 | 10 748 000 | 10 757 000 | 10 525 000 | 10 702 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 10 080 000 | 12 975 000 | 10 948 000 | 10 957 000 | 10 725 000 | 10 902 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 32 000 | 53 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 32 000 | 53 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 10 807 000 | 9 051 000 | 9 784 000 | 11 021 000 | 11 789 000 | 12 826 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 10 811 000 | 9 051 000 | 9 784 000 | 11 021 000 | 11 821 000 | 12 879 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 807 000 | 9 051 000 | 9 784 000 | 11 021 000 | 11 789 000 | 12 826 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 4 995 000 | 3 655 000 | 3 440 000 | 2 996 000 | 2 678 000 | 2 596 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 032 000 | 1 962 000 | 2 357 000 | 2 582 000 | 1 719 000 | 1 732 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 450 000 | 1 412 000 | 1 256 000 | 1 674 000 | 1 408 000 | 1 451 000 |
|
|
| Utbytte | 11 000 000 | 0 | 11 000 000 | 14 000 000 | 6 000 000 | 5 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 466 000 | 12 481 000 | 5 787 000 | 2 200 000 | 1 658 000 | 1 638 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 20 943 000 | 19 510 000 | 23 840 000 | 23 452 000 | 13 463 000 | 12 417 000 |
|
|
| Sum gjeld | 31 754 000 | 28 561 000 | 33 624 000 | 34 473 000 | 25 284 000 | 25 296 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 41 835 000 | 41 536 000 | 44 572 000 | 45 430 000 | 36 009 000 | 36 198 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 29,0% | 24,2% | 40,4% | 42,9% | 22,0% | |||
| Resultat av driften i % | 9,8% | 9,6% | 10,1% | 11,6% | 8,8% | 8,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 2,4 | 2,4 | 2,6 | 2,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 29,6% | 31,1% | 29,4% | 30,0% | 29,8% | 30,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 11,6% | 10,3% | 17,0% | 16,8% | 8,8% | 10,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 88,2% | 33,3% | 121,7% | 154,8% | 69,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 70,3% | 17,0% | 100,4% | 131,3% | 53,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 8,1 | 7,7 | 8,2 | 8,2 | 7,4 | 7,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 1,0 | 0,9 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,8 | 0,7 | 0,8 | 0,6 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,4 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 18,1 | 17,3 | 19,1 | 19,2 | 17,2 | 16,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 19,8 | 20,6 | 18,5 | 18,5 | 20,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 24,1% | 31,2% | 24,6% | 24,1% | 29,8% | 30,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,7% | 12,8% | 10,3% | 10,5% | 11,9% | 12,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,9% | 3,2% | 3,4% | 3,1% | 2,1% | 2,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -68,8% | -14,6% | -64,8% | -22,9% | -33,8% | -32,5% | ||
| Gjeldsgrad | 3,2 | 2,2 | 3,1 | 3,1 | 2,4 | 2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 50,1% | 47,0% | 53,5% | 51,6% | 37,4% | 34,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 25,8% | 21,8% | 22,0% | 24,3% | 32,8% | 35,6% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 886 000 | 856 000 | 825 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
