Jarlsberg Travbane Eiendom AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 168 000 | 117 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 14 273 000 | 12 301 000 | 9 753 000 | 9 192 000 | 9 000 000 | 8 975 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 14 442 000 | 12 417 000 | 9 753 000 | 9 192 000 | 9 000 000 | 8 975 000 |
|
|
| Varekostnad | 144 000 | 150 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 34 000 | 46 000 | 22 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 988 000 | 4 254 000 | 3 516 000 | 3 544 000 | 3 512 000 | 3 489 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 588 000 | 2 163 000 | 1 798 000 | 1 387 000 | 1 729 000 | 1 586 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 720 000 | 6 567 000 | 5 314 000 | 4 965 000 | 5 287 000 | 5 097 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 722 000 | 5 850 000 | 4 439 000 | 4 227 000 | 3 713 000 | 3 878 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 137 000 | 364 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 204 000 | 217 000 | 337 000 | 207 000 | 215 000 | 247 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 341 000 | 581 000 | 337 000 | 207 000 | 215 000 | 247 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 143 000 | 4 066 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 143 000 | 4 066 000 | 3 170 000 | 2 379 000 | 2 661 000 | 2 815 000 |
|
|
| Netto finans | -5 802 000 | -3 485 000 | -2 833 000 | -2 172 000 | -2 446 000 | -2 568 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 920 000 | 2 365 000 | 1 606 000 | 2 056 000 | 1 267 000 | 1 311 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 202 000 | 519 000 | 353 000 | 452 000 | 279 000 | 289 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 719 000 | 1 846 000 | 1 253 000 | 1 603 000 | 988 000 | 1 022 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 719 000 | 1 846 000 | 1 253 000 | 1 603 000 | 988 000 | 1 022 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 1 928 000 | 916 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 209 000 | 929 000 | 1 253 000 | 1 603 000 | 988 000 | 1 022 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 825 000 | 457 000 | 718 000 | 433 000 | 178 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 825 000 | 457 000 | 718 000 | 433 000 | 178 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 102 177 000 | 106 716 000 | 85 909 000 | 67 272 000 | 69 520 000 | 72 679 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 439 000 | 422 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 646 000 | 836 000 | 1 025 000 | 1 051 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 102 616 000 | 107 138 000 | 86 555 000 | 68 107 000 | 70 545 000 | 73 730 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 7 195 000 | 1 900 000 | 1 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 6 364 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 179 000 | 229 000 | 6 232 000 | 6 000 000 | 6 000 000 | 3 000 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 374 000 | 8 493 000 | 7 532 000 | 6 300 000 | 6 300 000 | 3 300 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 110 815 000 | 116 088 000 | 94 805 000 | 74 841 000 | 77 023 000 | 77 030 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 200 000 | 541 000 | 137 000 | 340 000 | 19 000 | 185 000 |
|
|
| Andre fordringer | 172 000 | 584 000 | 3 429 000 | 222 000 | 86 000 | 75 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 2 176 000 | 1 675 000 | 350 000 | 352 000 | 146 000 | 46 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 547 000 | 2 800 000 | 3 917 000 | 915 000 | 250 000 | 307 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 7 798 000 | 5 676 000 | 11 104 000 | 10 630 000 | 11 580 000 | 11 779 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 10 345 000 | 8 476 000 | 15 020 000 | 11 545 000 | 11 830 000 | 12 086 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 121 160 000 | 124 564 000 | 109 825 000 | 86 385 000 | 88 853 000 | 89 116 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 756 000 | 1 756 000 | 1 756 000 | 1 756 000 | 1 756 000 | 1 756 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 400 000 | 1 400 000 | 1 400 000 | 1 400 000 | 1 400 000 | 1 400 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 3 156 000 | 3 156 000 | 3 156 000 | 3 156 000 | 3 156 000 | 3 156 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 629 000 | 4 838 000 | 3 909 000 | 4 216 000 | 2 889 000 | 2 076 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 629 000 | 4 838 000 | 3 909 000 | 4 216 000 | 2 889 000 | 2 076 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 6 785 000 | 7 994 000 | 7 065 000 | 7 372 000 | 6 045 000 | 5 232 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 32 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 32 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 108 940 000 | 113 660 000 | 99 297 000 | 76 875 000 | 80 975 000 | 82 000 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 108 940 000 | 113 660 000 | 99 297 000 | 76 875 000 | 80 975 000 | 82 032 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 108 940 000 | 113 660 000 | 99 297 000 | 76 875 000 | 80 975 000 | 82 000 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 662 000 | 752 000 | 342 000 | 587 000 | 353 000 | 348 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 25 000 | 0 | 198 000 | 630 000 | 439 000 | 344 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 155 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 3 647 000 | 1 175 000 | 2 000 000 | 354 000 | 231 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 946 000 | 983 000 | 923 000 | 567 000 | 810 000 | 1 144 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 435 000 | 2 910 000 | 3 463 000 | 2 138 000 | 1 833 000 | 1 852 000 |
|
|
| Sum gjeld | 114 375 000 | 116 570 000 | 102 760 000 | 79 013 000 | 82 808 000 | 83 884 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 121 160 000 | 124 564 000 | 109 825 000 | 86 385 000 | 88 853 000 | 89 116 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,7% | 5,5% | 4,9% | 5,1% | 4,4% | |||
| Resultat av driften i % | 46,5% | 47,1% | 45,5% | 46,0% | 41,3% | 43,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 14,3% | -28,2% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | 48,9% | 51,8% | 49,0% | 48,2% | 43,6% | 46,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,5% | 31,4% | 22,2% | 30,6% | 22,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,7% | 24,5% | 17,4% | 23,9% | 17,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 270,4 | 195,7 | 408,0 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 2,9 | 4,3 | 5,4 | 6,5 | 6,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 2,9 | 4,3 | 5,4 | 6,5 | 6,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 2,0 | 3,2 | 5,0 | 6,3 | 6,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 5,6% | 6,4% | 6,4% | 8,5% | 6,8% | 5,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 47,0% | 64,4% | 72,4% | 80,2% | 67,2% | 58,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 16,9 | 14,6 | 14,5 | 10,7 | 13,7 | 16,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,5% | 2,3% | 3,2% | 2,5% | 2,1% | 2,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 89,9% | 91,2% | 90,4% | 89,0% | 91,1% | 92,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
