Jarlsberg Hovedgård Carl Nicolaus Wedel Jarlsberg
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 14 120 000 | 11 457 000 | 13 964 000 | 9 098 000 | 10 804 000 | 10 286 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 453 000 | 4 386 000 | 3 560 000 | 5 778 000 | 4 842 000 | 5 379 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 18 573 000 | 15 843 000 | 17 524 000 | 14 876 000 | 15 645 000 | 15 665 000 |
|
|
| Varekostnad | 5 406 000 | 3 918 000 | 3 347 000 | 3 998 000 | 3 216 000 | 4 533 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 8 476 000 | 7 159 000 | 5 701 000 | 6 547 000 | 6 616 000 | 6 427 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 527 000 | 2 116 000 | 2 139 000 | 2 074 000 | 2 098 000 | 2 222 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 7 856 000 | 7 894 000 | 8 384 000 | 5 442 000 | 7 179 000 | 5 665 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 24 265 000 | 21 087 000 | 19 571 000 | 18 061 000 | 19 109 000 | 18 847 000 |
|
|
| Driftsresultat | -5 692 000 | -5 244 000 | -2 047 000 | -3 185 000 | -3 464 000 | -3 182 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 23 209 000 | 20 375 000 | 14 312 000 | 14 583 000 | 11 665 000 | 12 978 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 23 209 000 | 20 514 000 | 14 312 000 | 14 583 000 | 11 665 000 | 12 978 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 850 000 | 615 000 | 390 000 | 336 000 | 511 000 | 469 000 |
|
|
| Netto finans | 22 359 000 | 19 899 000 | 13 922 000 | 14 247 000 | 11 154 000 | 12 509 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 16 668 000 | 14 655 000 | 11 875 000 | 11 062 000 | 7 690 000 | 9 327 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 16 668 000 | 14 655 000 | 11 875 000 | 11 062 000 | 7 690 000 | 9 327 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 16 668 000 | 14 655 000 | 11 875 000 | 11 062 000 | 7 690 000 | 9 327 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 16 668 000 | 14 655 000 | 11 875 000 | 11 062 000 | 7 690 000 | 9 327 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 22 273 000 | 19 364 000 | 17 632 000 | 17 443 000 | 17 362 000 | 18 232 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 7 157 000 | 4 454 000 | 3 570 000 | 4 018 000 | 3 960 000 | 4 637 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 930 000 | 2 250 000 | 2 704 000 | 3 075 000 | 1 105 000 | 1 200 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 31 360 000 | 26 067 000 | 23 906 000 | 24 536 000 | 22 426 000 | 24 069 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 24 800 000 | 24 906 000 | 24 894 000 | 24 894 000 | 24 894 000 | 24 894 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 5 737 000 | 1 975 000 | 2 043 000 | 1 498 000 | 4 332 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 24 800 000 | 30 642 000 | 26 869 000 | 26 937 000 | 26 392 000 | 29 226 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 56 160 000 | 56 709 000 | 50 775 000 | 51 473 000 | 48 818 000 | 53 295 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 10 787 000 | 7 283 000 | 13 155 000 | 7 079 000 | 5 661 000 | 4 959 000 |
|
|
| Sum varelager | 10 787 000 | 7 283 000 | 13 155 000 | 7 079 000 | 5 661 000 | 4 959 000 |
|
|
| Kundefordringer | 75 000 | 760 000 | 526 000 | 465 000 | 179 000 | 184 000 |
|
|
| Andre fordringer | 7 146 000 | 6 521 000 | 1 648 000 | 728 000 | 117 000 | 538 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 221 000 | 7 281 000 | 2 174 000 | 1 193 000 | 296 000 | 721 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 749 000 | 974 000 | 432 000 | 4 088 000 | 6 191 000 | 221 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 19 757 000 | 15 537 000 | 15 761 000 | 12 360 000 | 12 147 000 | 5 901 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 75 918 000 | 72 247 000 | 66 536 000 | 63 833 000 | 60 965 000 | 59 196 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 59 105 000 | 51 030 000 | 45 510 000 | 40 940 000 | 36 180 000 | 33 920 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 59 105 000 | 51 030 000 | 45 510 000 | 40 940 000 | 36 180 000 | 33 920 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 59 105 000 | 51 030 000 | 45 510 000 | 40 940 000 | 36 180 000 | 33 920 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 3 113 000 | 3 113 000 | 4 000 000 | 5 500 000 | 5 500 000 | 5 500 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 113 000 | 3 113 000 | 4 000 000 | 5 500 000 | 5 500 000 | 5 500 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 117 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 11 359 000 | 12 108 000 | 12 857 000 | 13 606 000 | 14 355 000 | 15 000 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 14 472 000 | 15 221 000 | 16 857 000 | 19 106 000 | 19 855 000 | 20 500 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 859 000 | 4 108 000 | 4 357 000 | 4 606 000 | 4 855 000 | 5 117 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 745 000 | 2 182 000 | 2 159 000 | 1 093 000 | 1 142 000 | 742 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 104 000 | 2 230 000 | 339 000 | 815 000 | 1 422 000 | 1 196 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 492 000 | 1 583 000 | 1 672 000 | 1 879 000 | 2 367 000 | 2 722 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 341 000 | 5 995 000 | 4 170 000 | 3 787 000 | 4 931 000 | 4 777 000 |
|
|
| Sum gjeld | 16 813 000 | 21 216 000 | 21 027 000 | 22 893 000 | 24 786 000 | 25 277 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 75 918 000 | 72 247 000 | 66 536 000 | 63 833 000 | 60 965 000 | 59 196 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 23,6% | 22,0% | 18,8% | 18,3% | 13,7% | |||
| Resultat av driften i % | -30,6% | -33,1% | -11,7% | -21,4% | -22,1% | -20,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 61,7% | 65,8% | 76,0% | 56,1% | 70,2% | 55,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 94,3% | 96,4% | 70,0% | 76,6% | 52,4% | 62,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 30,3% | 30,4% | 27,5% | 28,7% | 21,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 30,3% | 30,4% | 27,5% | 28,7% | 21,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,2 | 2,2 | 3,1 | 2,3 | 2,4 | 2,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 8,4 | 2,6 | 3,8 | 3,3 | 2,5 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,8 | 1,4 | 0,6 | 1,4 | 1,3 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,2 | 0,1 | 1,1 | 1,3 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,6 | 0,6 | 0,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 601,7 | 939,0 | 1088,2 | 573,6 | 594,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 77,9% | 70,6% | 68,4% | 64,1% | 59,3% | 57,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 318,2% | 322,1% | 259,7% | 275,2% | 231,3% | 216,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,4% | 1,3% | 1,2% | 1,3% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 161,5% | 131,0% | 88,1% | 121,1% | 127,5% | 22,7% | ||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 0,7 | 0,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,1% | 8,3% | 6,3% | 5,9% | 8,1% | 8,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 19,1% | 21,1% | 25,3% | 29,9% | 32,6% | 34,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
