Jakob Hatteland Bygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 30 916 000 | 29 760 000 | 30 820 000 | 26 608 000 | 28 614 000 | 25 178 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 3 530 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 30 916 000 | 29 760 000 | 34 350 000 | 26 608 000 | 28 614 000 | 25 178 000 |
|
|
| Varekostnad | 290 000 | 87 000 | 235 000 | 44 000 | 2 704 000 | 112 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 825 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 6 830 000 | 7 509 000 | 8 476 000 | 8 161 000 | 8 052 000 | 7 581 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 11 066 000 | 2 515 000 | 4 794 000 | 3 523 000 | 2 083 000 | 39 134 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 18 186 000 | 10 111 000 | 13 505 000 | 11 728 000 | 12 839 000 | 47 652 000 |
|
|
| Driftsresultat | 12 730 000 | 19 649 000 | 20 845 000 | 14 880 000 | 15 775 000 | -22 474 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 15 117 000 | 14 460 000 | 9 790 000 | 4 151 000 | 2 097 000 | 4 386 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 2 580 000 | 2 147 000 | 667 000 | 2 882 000 | 4 438 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 8 164 000 | 15 727 000 | 4 102 000 | 17 739 000 | 19 952 000 | 5 008 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 25 861 000 | 32 334 000 | 14 559 000 | 24 772 000 | 26 487 000 | 9 394 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 5 000 | 5 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 5 500 000 | 23 940 000 | 704 000 | 6 832 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 20 985 000 | 28 566 000 | 8 792 000 | 13 625 000 | 8 140 000 | 9 481 000 |
|
|
| Netto finans | 4 876 000 | 3 768 000 | 5 767 000 | 11 147 000 | 18 347 000 | -87 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 17 606 000 | 23 417 000 | 26 612 000 | 26 027 000 | 34 122 000 | -22 561 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 48 000 | 10 822 000 | 5 848 000 | 3 445 000 | 4 187 000 | -4 964 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 17 558 000 | 12 596 000 | 20 765 000 | 22 582 000 | 29 936 000 | -17 596 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 17 558 000 | 12 596 000 | 20 765 000 | 22 582 000 | 29 936 000 | -17 596 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 27 018 000 | 31 700 000 | 17 625 000 | 1 984 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 17 558 000 | -14 422 000 | -10 935 000 | 4 957 000 | 27 951 000 | -17 596 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 900 000 | 948 000 | 4 150 000 | 4 710 000 | 3 184 000 | 6 908 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 900 000 | 948 000 | 4 150 000 | 4 710 000 | 3 184 000 | 6 908 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 122 389 000 | 119 387 000 | 120 034 000 | 108 593 000 | 108 270 000 | 75 029 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 40 780 000 | 46 241 000 | 47 379 000 | 63 601 000 | 68 139 000 | 56 365 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 5 793 000 | 6 966 000 | 8 395 000 | 10 109 000 | 11 569 000 | 11 446 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 168 962 000 | 172 594 000 | 175 808 000 | 182 303 000 | 187 978 000 | 142 840 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 84 769 000 | 64 478 000 | 64 528 000 | 64 440 000 | 64 440 000 | 18 798 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 406 107 000 | 403 103 000 | 381 177 000 | 264 661 000 | 89 412 000 | 101 836 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 177 187 000 | 167 882 000 | 180 341 000 | 180 394 000 | 17 986 000 | 42 174 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 189 000 | 189 000 | 189 000 | 840 000 | 13 230 000 | 14 595 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 63 177 000 | 58 877 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 668 252 000 | 635 652 000 | 626 234 000 | 510 335 000 | 248 245 000 | 236 281 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 838 114 000 | 809 194 000 | 806 192 000 | 697 348 000 | 439 406 000 | 386 029 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 2 726 000 | 1 473 000 | 2 000 | 2 000 | 2 685 000 | 86 000 |
|
|
| Andre fordringer | 887 000 | 8 534 000 | 10 128 000 | 41 843 000 | 38 065 000 | 25 455 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 612 000 | 10 007 000 | 10 131 000 | 41 845 000 | 40 749 000 | 25 541 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 68 677 000 | 50 556 000 | 39 885 000 | 81 385 000 | 37 676 000 | 24 414 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 72 289 000 | 60 563 000 | 50 016 000 | 123 230 000 | 78 425 000 | 49 955 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 910 403 000 | 869 757 000 | 856 208 000 | 820 578 000 | 517 832 000 | 435 984 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 880 000 | 2 880 000 | 2 880 000 | 2 550 000 | 2 550 000 | 2 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 534 926 000 | 534 625 000 | 534 625 000 | 97 656 000 | 97 656 000 | 97 650 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 537 806 000 | 537 505 000 | 537 505 000 | 550 878 000 | 100 206 000 | 100 150 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 69 715 000 | 52 429 000 | 66 852 000 | 77 787 000 | 72 830 000 | 44 879 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 69 715 000 | 52 429 000 | 66 852 000 | 77 787 000 | 72 830 000 | 44 879 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 607 520 000 | 589 934 000 | 604 356 000 | 628 665 000 | 173 036 000 | 145 029 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 298 886 000 | 213 244 000 | 183 328 000 | 165 573 000 | 165 434 000 | 165 177 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 298 886 000 | 213 244 000 | 183 328 000 | 165 573 000 | 165 434 000 | 165 177 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 144 000 | 1 008 000 | 1 466 000 | 263 000 | 5 080 000 | 1 141 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 729 000 | 1 299 000 | 1 061 000 | 937 000 | 1 760 000 | 87 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 2 100 000 | 63 887 000 | 65 996 000 | 25 140 000 | 171 859 000 | 124 500 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 24 000 | 385 000 | 1 000 | -1 000 | 662 000 | 50 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 997 000 | 66 579 000 | 68 524 000 | 26 339 000 | 179 361 000 | 125 778 000 |
|
|
| Sum gjeld | 302 883 000 | 279 823 000 | 251 852 000 | 191 912 000 | 344 795 000 | 290 955 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 910 403 000 | 869 757 000 | 856 208 000 | 820 578 000 | 517 832 000 | 435 984 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,3% | 6,0% | 4,2% | 5,9% | 8,9% | |||
| Resultat av driften i % | 41,2% | 66,0% | 60,7% | 55,9% | 55,1% | -89,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,1% | 99,7% | 99,2% | 99,8% | 90,6% | 99,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 124,8% | 174,7% | 103,1% | 149,0% | 147,7% | -52,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,9% | 3,9% | 4,3% | 6,5% | 21,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,9% | 2,1% | 3,4% | 5,6% | 18,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 30,5 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 18,1 | 0,9 | 0,7 | 4,7 | 0,4 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 18,1 | 0,9 | 0,7 | 4,7 | 0,4 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 17,2 | 0,8 | 0,6 | 3,1 | 0,2 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 66,7% | 67,8% | 70,6% | 76,6% | 33,4% | 33,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1965,1% | 1982,3% | 1759,4% | 2362,7% | 604,7% | 576,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,3% | 1,4% | 1,2% | 2,1% | 1,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 1,3% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 2,0 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,4% | 7,7% | 8,0% | 3,2% | 34,6% | 28,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 32,8% | 24,5% | 21,4% | 20,2% | 31,9% | 37,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
