Istrail Gruppen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 332 127 000 | 305 547 000 | 294 078 000 | 274 486 000 | 227 202 000 | 302 165 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 332 127 000 | 305 547 000 | 294 078 000 | 274 486 000 | 227 202 000 | 302 165 000 |
|
|
| Varekostnad | 156 785 000 | 200 392 000 | 194 147 000 | 171 459 000 | 131 845 000 | 190 622 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 27 968 000 | -27 787 000 | -9 969 000 | -9 845 000 | 5 279 000 | -10 133 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 92 402 000 | 80 547 000 | 71 222 000 | 66 570 000 | 55 895 000 | 65 689 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 439 000 | 6 404 000 | 5 902 000 | 4 767 000 | 5 457 000 | 4 612 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 43 638 000 | 44 077 000 | 36 023 000 | 31 549 000 | 26 041 000 | 29 417 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 328 232 000 | 303 633 000 | 297 325 000 | 264 500 000 | 224 517 000 | 280 207 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 895 000 | 1 914 000 | -3 247 000 | 9 986 000 | 2 685 000 | 21 958 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 369 000 | 77 000 | 26 000 | 28 000 | 89 000 | 71 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 215 000 | 0 | 176 000 | 148 000 | 0 | 432 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 584 000 | 77 000 | 202 000 | 176 000 | 89 000 | 503 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 774 000 | 7 827 000 | 6 314 000 | 3 209 000 | 3 203 000 | 3 854 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 10 904 000 | 13 244 000 | 7 906 000 | 4 141 000 | 3 252 000 | 4 907 000 |
|
|
| Netto finans | -9 320 000 | -13 167 000 | -7 704 000 | -3 965 000 | -3 163 000 | -4 404 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -5 425 000 | -11 252 000 | -10 951 000 | 6 022 000 | -477 000 | 17 554 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 039 000 | 4 036 000 | -1 763 000 | 2 132 000 | 471 000 | 3 547 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -7 463 000 | -15 289 000 | -9 188 000 | 3 890 000 | -947 000 | 14 007 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -7 463 000 | -15 289 000 | -9 188 000 | 3 890 000 | -947 000 | 14 007 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -7 463 000 | -15 289 000 | -9 188 000 | 3 889 000 | -2 947 000 | 14 007 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 7 094 000 | 7 170 000 | 4 188 000 | 4 910 000 | 2 220 000 | 2 728 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 3 785 000 | 5 775 000 | 6 460 000 | 3 187 000 | 3 109 000 | 2 996 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 10 879 000 | 12 945 000 | 10 648 000 | 8 097 000 | 5 330 000 | 5 724 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 80 121 000 | 73 298 000 | 61 751 000 | 61 867 000 | 66 404 000 | 67 879 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 17 894 000 | 14 103 000 | 13 648 000 | 15 795 000 | 19 241 000 | 14 279 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 98 016 000 | 87 401 000 | 75 399 000 | 77 662 000 | 85 645 000 | 82 158 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 108 954 000 | 100 406 000 | 86 107 000 | 85 819 000 | 91 034 000 | 87 942 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 85 243 000 | 120 591 000 | 90 424 000 | 84 158 000 | 63 269 000 | 66 437 000 |
|
|
| Sum varelager | 85 243 000 | 120 591 000 | 90 424 000 | 84 158 000 | 63 269 000 | 66 437 000 |
|
|
| Kundefordringer | 37 186 000 | 39 721 000 | 17 848 000 | 29 833 000 | 18 718 000 | 17 360 000 |
|
|
| Andre fordringer | 12 176 000 | 11 055 000 | 11 980 000 | 11 521 000 | 8 163 000 | 9 221 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 49 362 000 | 50 776 000 | 29 827 000 | 41 354 000 | 26 881 000 | 26 580 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 18 515 000 | 12 825 000 | 14 103 000 | 16 236 000 | 19 990 000 | 16 873 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 153 120 000 | 184 192 000 | 134 354 000 | 141 748 000 | 110 140 000 | 109 890 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 262 075 000 | 284 598 000 | 220 461 000 | 227 566 000 | 201 175 000 | 197 832 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 156 000 | 132 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Egne aksjer | -20 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 54 374 000 | 44 398 000 | 14 470 000 | 14 470 000 | 14 470 000 | 14 470 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 54 510 000 | 44 530 000 | 14 530 000 | 14 530 000 | 14 530 000 | 14 530 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 46 331 000 | 46 876 000 | 47 498 000 | 56 277 000 | 53 390 000 | 54 389 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 46 331 000 | 46 876 000 | 47 498 000 | 56 277 000 | 53 390 000 | 54 389 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 100 841 000 | 91 406 000 | 62 028 000 | 70 807 000 | 67 920 000 | 68 919 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 5 909 000 | 5 149 000 | 4 167 000 | 4 441 000 | 4 713 000 | 4 749 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 5 909 000 | 5 149 000 | 4 167 000 | 4 441 000 | 4 713 000 | 4 749 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 84 646 000 | 78 365 000 | 67 696 000 | 66 341 000 | 56 977 000 | 55 143 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 8 542 000 | 15 353 000 | 9 809 000 | 15 557 000 | 24 502 000 | 26 340 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 14 451 000 | 20 502 000 | 13 976 000 | 19 998 000 | 29 215 000 | 31 089 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 91 979 000 | 80 644 000 | 69 441 000 | 71 591 000 | 71 447 000 | 72 510 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 23 564 000 | 27 505 000 | 32 334 000 | 35 701 000 | 19 355 000 | 16 782 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 1 785 000 | 662 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 12 225 000 | 29 927 000 | 15 446 000 | 15 687 000 | 14 722 000 | 16 203 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 26 347 000 | 34 893 000 | 25 195 000 | 16 370 000 | 10 986 000 | 9 696 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 146 782 000 | 172 690 000 | 144 456 000 | 136 761 000 | 104 040 000 | 97 824 000 |
|
|
| Sum gjeld | 161 233 000 | 193 192 000 | 158 432 000 | 156 759 000 | 133 255 000 | 128 913 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 262 075 000 | 284 598 000 | 220 461 000 | 227 566 000 | 201 175 000 | 197 832 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,0% | 0,8% | -1,4% | 4,7% | 1,4% | |||
| Resultat av driften i % | 1,2% | 0,6% | -1,1% | 3,6% | 1,2% | 7,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 52,8% | 34,4% | 34,0% | 37,5% | 42,0% | 36,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,6% | 0,7% | -1,0% | 3,7% | 1,2% | 7,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -5,6% | -14,7% | -16,5% | 8,7% | -0,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -7,8% | -19,9% | -13,8% | 5,6% | -1,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,6 | 3,8 | 4,1 | 4,1 | 4,1 | 4,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,1 | 0,9 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,8 | 1,7 | 2,1 | 2,0 | 2,1 | 2,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 236,3 | 189,5 | 161,9 | 154,8 | 177,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 38,5% | 32,1% | 28,1% | 31,1% | 33,8% | 34,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 30,4% | 29,9% | 21,1% | 25,8% | 29,9% | 22,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 11,2% | 9,4% | 11,3% | 7,8% | 4,6% | 4,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 1,1% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 7,4% | 9,5% | -11,2% | 5,9% | 9,6% | 18,2% | ||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 2,1 | 2,6 | 2,2 | 2,0 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 56,0% | 60,7% | 65,5% | 60,1% | 51,7% | 49,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 5,5% | 7,2% | 6,3% | 8,8% | 14,5% | 15,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
