Isrand Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 111 362 000 | 117 809 000 | 196 299 000 | 148 804 000 | 135 847 000 | 170 544 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 295 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 111 362 000 | 117 809 000 | 196 299 000 | 148 804 000 | 135 847 000 | 170 839 000 |
|
|
| Varekostnad | 103 489 000 | 104 655 000 | 180 961 000 | 136 006 000 | 127 039 000 | 160 267 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 4 207 000 | 4 558 000 | 4 930 000 | 4 434 000 | 4 047 000 | 4 365 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 62 000 | 46 000 | 340 000 | 417 000 | 414 000 | 421 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 132 000 | 3 218 000 | 2 823 000 | 3 047 000 | 3 600 000 | 3 511 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 110 890 000 | 112 477 000 | 189 054 000 | 143 904 000 | 135 100 000 | 168 564 000 |
|
|
| Driftsresultat | 472 000 | 5 332 000 | 7 245 000 | 4 900 000 | 747 000 | 2 275 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 307 000 | 82 000 | 41 000 | 66 000 | 23 000 | 122 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 307 000 | 82 000 | 41 000 | 66 000 | 23 000 | 122 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 894 000 | 584 000 | 675 000 | 400 000 | 429 000 | 463 000 |
|
|
| Netto finans | -587 000 | -502 000 | -634 000 | -334 000 | -406 000 | -341 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -115 000 | 4 830 000 | 6 611 000 | 4 566 000 | 341 000 | 1 935 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -69 000 | 933 000 | 1 453 000 | 1 011 000 | 79 000 | 468 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -46 000 | 3 897 000 | 5 158 000 | 3 555 000 | 261 000 | 1 466 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 76 000 | 1 951 000 | 5 158 000 | 3 555 000 | 261 000 | 720 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 198 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 195 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 195 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 169 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 156 000 | 1 143 000 | 1 560 000 | 1 660 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 229 000 | 60 000 | 216 000 | 1 203 000 | 1 620 000 | 1 660 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 8 000 | 36 000 | 298 000 | 288 000 | 276 000 | 264 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 000 | 36 000 | 298 000 | 288 000 | 276 000 | 264 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 432 000 | 96 000 | 513 000 | 1 491 000 | 1 896 000 | 1 924 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 31 205 000 | 20 033 000 | 13 632 000 | 18 815 000 | 23 019 000 | 19 794 000 |
|
|
| Sum varelager | 31 205 000 | 20 033 000 | 13 632 000 | 18 815 000 | 23 019 000 | 19 794 000 |
|
|
| Kundefordringer | 5 533 000 | 4 325 000 | 2 095 000 | 5 996 000 | 5 028 000 | 5 201 000 |
|
|
| Andre fordringer | 5 974 000 | 19 096 000 | 13 942 000 | 10 677 000 | 11 952 000 | 12 082 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 11 507 000 | 23 421 000 | 16 037 000 | 16 673 000 | 16 980 000 | 17 283 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 8 555 000 | 7 145 000 | 21 882 000 | 5 242 000 | 4 118 000 | 2 395 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 51 267 000 | 50 598 000 | 51 551 000 | 40 729 000 | 44 118 000 | 39 472 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 52 698 000 | 50 695 000 | 52 064 000 | 42 220 000 | 46 014 000 | 41 396 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 103 000 | 103 000 | 103 000 | 103 000 | 103 000 | 103 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 106 000 | 19 481 000 | 106 000 | 106 000 | 106 000 | 106 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 19 451 000 | 0 | 16 866 000 | 14 275 000 | 12 513 000 | 12 898 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 11 304 000 | 11 426 000 | 9 396 000 | 10 322 000 | 8 538 000 | 8 092 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 19 451 000 | 0 | 16 866 000 | 14 275 000 | 12 513 000 | 12 898 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 11 304 000 | 11 426 000 | 9 396 000 | 10 322 000 | 8 538 000 | 8 092 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 30 861 000 | 30 907 000 | 26 368 000 | 24 703 000 | 21 157 000 | 21 095 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 31 000 | 49 000 | 79 000 | 131 000 | 134 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 31 000 | 49 000 | 79 000 | 131 000 | 134 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 10 835 000 | 3 744 000 | 0 | 4 010 000 | 0 | 9 876 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 717 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 31 000 | 49 000 | 79 000 | 17 848 000 | 134 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 835 000 | 3 744 000 | 0 | 4 010 000 | 17 717 000 | 9 876 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 7 959 000 | 10 677 000 | 12 086 000 | 9 485 000 | 4 131 000 | 4 919 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 157 000 | 902 000 | 1 483 000 | 1 063 000 | 110 000 | 500 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 287 000 | 1 993 000 | 8 653 000 | 1 321 000 | 1 431 000 | 859 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 1 996 000 | 750 000 | 200 000 | 3 488 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 599 000 | 2 440 000 | 1 429 000 | 809 000 | 1 136 000 | 524 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 21 837 000 | 19 756 000 | 25 647 000 | 17 438 000 | 7 008 000 | 20 166 000 |
|
|
| Sum gjeld | 21 837 000 | 19 787 000 | 25 696 000 | 17 517 000 | 24 856 000 | 20 300 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 52 698 000 | 50 695 000 | 52 064 000 | 42 220 000 | 46 014 000 | 41 396 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,5% | 15,5% | 11,3% | 1,8% | ||||
| Resultat av driften i % | 0,4% | 4,5% | 3,7% | 3,3% | 0,5% | 1,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 4,2 | 3,4 | 3,1 | ||||
| Bruttofortjeneste i % | 7,1% | 11,2% | 7,8% | 8,6% | 6,5% | 6,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,7% | 4,6% | 3,7% | 3,3% | 0,6% | 1,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,4% | 25,9% | 19,9% | 1,6% | ||||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,2% | 20,2% | 15,5% | 1,2% | ||||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 26,5 | 25,8 | 39,8 | 33,6 | 33,6 | 39,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,3 | 2,6 | 2,0 | 2,3 | 6,3 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 1,5 | 1,5 | 1,3 | 3,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,4 | 0,9 | 0,3 | 0,6 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,3 | 5,2 | 13,3 | 7,2 | 5,5 | 8,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 89,1 | 32,3 | 55,4 | 60,7 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 58,6% | 61,0% | 50,6% | 58,5% | 46,0% | 51,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 27,7% | 26,2% | 13,4% | 16,6% | 15,6% | 12,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 638,3% | 524,4% | 221,7% | 1,4% | 151,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,0% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 94,3% | 154,0% | 190,0% | 123,8% | 161,2% | 97,5% | ||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,6 | 1,0 | 0,7 | 1,2 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 41,4% | 39,0% | 49,3% | 41,3% | 15,2% | 48,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 38,8% | 0,3% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 1 363 000 | 1 157 000 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
