Isnes Montasje NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 218 000 | 5 983 000 | 5 717 000 | 2 386 000 | 2 036 000 | 2 212 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 219 000 | 5 984 000 | 5 718 000 | 2 386 000 | 2 036 000 | 2 213 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 465 000 | 4 337 000 | 4 213 000 | 1 508 000 | 1 237 000 | 1 428 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 379 000 | 423 000 | 401 000 | 379 000 | 364 000 | 430 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 60 000 | 54 000 | 54 000 | 54 000 | 8 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 755 000 | 728 000 | 584 000 | 380 000 | 369 000 | 351 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 659 000 | 5 542 000 | 5 252 000 | 2 321 000 | 1 978 000 | 2 210 000 |
|
|
| Driftsresultat | 560 000 | 442 000 | 466 000 | 65 000 | 58 000 | 3 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 10 000 | 13 000 | 11 000 | 12 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 10 000 | 14 000 | 11 000 | 12 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -10 000 | -14 000 | -11 000 | -12 000 | -5 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 550 000 | 428 000 | 455 000 | 53 000 | 53 000 | 3 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 122 000 | 94 000 | 100 000 | 12 000 | 6 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 428 000 | 334 000 | 355 000 | 41 000 | 47 000 | 3 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 428 000 | 334 000 | 355 000 | 41 000 | 47 000 | 3 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 200 000 | 400 000 | 200 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 228 000 | -66 000 | 155 000 | 41 000 | 47 000 | 3 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 148 000 | 99 000 | 153 000 | 207 000 | 261 000 | 19 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 148 000 | 99 000 | 153 000 | 207 000 | 261 000 | 19 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 22 000 | 22 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 22 000 | 22 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 169 000 | 120 000 | 153 000 | 207 000 | 261 000 | 19 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 63 000 | 178 000 | 162 000 | 134 000 | 63 000 | 8 000 |
|
|
| Sum varelager | 63 000 | 178 000 | 162 000 | 134 000 | 63 000 | 8 000 |
|
|
| Kundefordringer | 92 000 | 185 000 | 127 000 | 52 000 | 26 000 | 28 000 |
|
|
| Andre fordringer | 195 000 | 210 000 | 222 000 | 168 000 | 163 000 | 137 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 287 000 | 394 000 | 350 000 | 220 000 | 189 000 | 165 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 431 000 | 540 000 | 650 000 | 194 000 | 170 000 | 263 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 781 000 | 1 112 000 | 1 162 000 | 548 000 | 422 000 | 437 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 950 000 | 1 233 000 | 1 314 000 | 754 000 | 682 000 | 455 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 602 000 | 374 000 | 440 000 | 286 000 | 245 000 | 198 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 602 000 | 374 000 | 440 000 | 286 000 | 245 000 | 198 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 602 000 | 374 000 | 440 000 | 286 000 | 245 000 | 198 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 2 000 | 7 000 | 11 000 | 6 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 2 000 | 7 000 | 11 000 | 6 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 70 000 | 114 000 | 146 000 | 182 000 | 230 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 70 000 | 116 000 | 153 000 | 193 000 | 236 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 70 000 | 114 000 | 146 000 | 182 000 | 230 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 000 | 230 000 | 376 000 | 202 000 | 39 000 | 119 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 124 000 | 100 000 | 104 000 | 7 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 124 000 | 170 000 | 210 000 | 38 000 | 115 000 | 106 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 200 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 28 000 | 42 000 | 30 000 | 28 000 | 48 000 | 33 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 278 000 | 742 000 | 720 000 | 275 000 | 202 000 | 258 000 |
|
|
| Sum gjeld | 348 000 | 858 000 | 873 000 | 468 000 | 438 000 | 258 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 950 000 | 1 233 000 | 1 314 000 | 754 000 | 682 000 | 455 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 51,3% | 34,7% | 45,1% | 9,1% | 10,2% | |||
| Resultat av driften i % | 9,0% | 7,4% | 8,1% | 2,7% | 2,8% | 0,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 5,7 | 4,7 | 5,5 | 3,3 | 3,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 28,2% | 27,5% | 26,3% | 36,8% | 39,2% | 35,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,0% | 7,4% | 8,1% | 2,7% | 2,8% | 0,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 112,7% | 105,2% | 125,3% | 20,0% | 23,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 87,7% | 82,1% | 97,8% | 15,4% | 21,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 16,4 | 14,1 | 14,3 | 6,3 | 5,6 | 5,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,8 | 1,5 | 1,6 | 2,0 | 2,1 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,6 | 1,3 | 1,4 | 1,5 | 1,8 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,6 | 0,7 | 0,9 | 0,7 | 0,8 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 70,9 | 24,4 | 26,0 | 11,3 | 19,6 | 178,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 9,7 | 14,1 | 12,6 | 23,5 | 10,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 63,4% | 30,3% | 33,5% | 37,9% | 35,9% | 43,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,7% | 6,3% | 7,7% | 12,0% | 12,0% | 8,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 5,0% | 7,4% | 5,7% | 2,4% | 1,9% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,2% | 0,3% | 0,4% | 0,5% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 798,4% | 207,9% | 271,6% | 203,0% | 349,2% | 2237,5% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 2,3 | 2,0 | 1,6 | 1,8 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 29,3% | 60,2% | 54,8% | 36,5% | 29,6% | 56,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 7,4% | 9,4% | 11,6% | 25,6% | 34,6% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 182 000 | 0 | 150 000 | 150 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
