Isakveien 18/20 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 204 000 | 2 073 000 | 1 949 000 | 1 895 000 | 1 908 000 | 1 833 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 204 000 | 2 073 000 | 1 949 000 | 1 895 000 | 1 908 000 | 1 833 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 187 000 | 187 000 | 187 000 | 542 000 | 620 000 | 620 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 164 000 | 139 000 | 126 000 | 102 000 | 100 000 | 130 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 351 000 | 326 000 | 313 000 | 644 000 | 720 000 | 750 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 853 000 | 1 747 000 | 1 636 000 | 1 251 000 | 1 188 000 | 1 083 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 205 000 | 218 000 | 142 000 | 110 000 | 175 000 | 300 000 |
|
|
| Netto finans | -205 000 | -217 000 | -142 000 | -110 000 | -175 000 | -298 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 647 000 | 1 529 000 | 1 495 000 | 1 140 000 | 1 014 000 | 785 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 362 000 | 336 000 | 329 000 | 251 000 | 223 000 | 173 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 285 000 | 1 193 000 | 1 166 000 | 889 000 | 791 000 | 613 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 285 000 | 1 193 000 | 1 166 000 | 889 000 | 791 000 | 613 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 1 209 000 | 1 104 000 | 1 064 000 | 858 000 | 997 000 | 802 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 76 000 | 89 000 | 102 000 | 31 000 | -206 000 | -189 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 201 000 | 222 000 | 247 000 | 276 000 | 230 000 | 172 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 201 000 | 222 000 | 247 000 | 276 000 | 230 000 | 172 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 951 000 | 10 137 000 | 10 324 000 | 10 510 000 | 11 052 000 | 11 672 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 9 951 000 | 10 137 000 | 10 324 000 | 10 510 000 | 11 052 000 | 11 672 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 10 152 000 | 10 359 000 | 10 571 000 | 10 786 000 | 11 282 000 | 11 843 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 7 000 | 27 000 | 29 000 | 13 000 | 48 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 4 000 | 3 000 | 1 000 | 15 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 11 000 | 30 000 | 29 000 | 29 000 | 49 000 | 1 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 406 000 | 3 165 000 | 1 239 000 | 562 000 | 1 373 000 | 2 237 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 416 000 | 3 194 000 | 1 268 000 | 590 000 | 1 422 000 | 2 238 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 11 568 000 | 13 554 000 | 11 839 000 | 11 376 000 | 12 704 000 | 14 082 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 4 600 000 | 4 600 000 | 4 600 000 | 4 600 000 | 4 600 000 | 4 600 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 6 380 000 | 6 380 000 | 6 380 000 | 6 380 000 | 6 380 000 | 6 380 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 384 000 | 308 000 | 219 000 | 118 000 | 86 000 | 292 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 384 000 | 308 000 | 219 000 | 118 000 | 86 000 | 292 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 6 764 000 | 6 688 000 | 6 599 000 | 6 498 000 | 6 466 000 | 6 672 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 251 000 | 5 446 000 | 3 863 000 | 3 722 000 | 4 928 000 | 6 381 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 251 000 | 5 446 000 | 3 863 000 | 3 722 000 | 4 928 000 | 6 381 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 54 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 554 000 | 1 420 000 | 1 375 000 | 1 103 000 | 1 310 000 | 1 027 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 554 000 | 1 420 000 | 1 377 000 | 1 157 000 | 1 310 000 | 1 028 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 805 000 | 6 866 000 | 5 240 000 | 4 879 000 | 6 238 000 | 7 409 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 11 568 000 | 13 554 000 | 11 839 000 | 11 376 000 | 12 704 000 | 14 082 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,7% | 13,8% | 14,1% | 10,4% | 8,9% | |||
| Resultat av driften i % | 84,1% | 84,3% | 83,9% | 66,0% | 62,3% | 59,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 84,1% | 84,3% | 83,9% | 66,0% | 62,3% | 59,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 24,5% | 23,0% | 22,8% | 17,6% | 15,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 19,1% | 18,0% | 17,8% | 13,7% | 12,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 2,2 | 0,9 | 0,5 | 1,1 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 2,2 | 0,9 | 0,5 | 1,1 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 2,2 | 0,9 | 0,5 | 1,0 | 2,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 58,5% | 49,3% | 55,7% | 57,1% | 50,9% | 47,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 306,9% | 322,6% | 338,6% | 342,9% | 338,9% | 364,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 1,3% | 1,4% | 1,3% | 1,3% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 1,0 | 0,8 | 0,8 | 1,0 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 13,4% | 10,5% | 11,6% | 10,2% | 10,3% | 7,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 28,1% | 40,2% | 32,6% | 32,7% | 38,8% | 45,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
