Inventura Advokat AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 12 092 000 | 12 637 000 | 14 629 000 | 12 935 000 | 8 539 000 | 7 756 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 12 092 000 | 12 637 000 | 14 629 000 | 12 935 000 | 8 539 000 | 7 756 000 |
|
|
| Varekostnad | 743 000 | 793 000 | 688 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 5 930 000 | 8 659 000 | 9 607 000 | 9 316 000 | 6 614 000 | 5 306 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 3 000 | 13 000 | 13 000 | 10 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 342 000 | 2 401 000 | 2 782 000 | 3 235 000 | 1 969 000 | 1 322 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 9 015 000 | 11 856 000 | 13 090 000 | 12 564 000 | 8 593 000 | 6 628 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 077 000 | 781 000 | 1 539 000 | 371 000 | -54 000 | 1 128 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 20 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 20 000 | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 3 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 000 | 3 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 16 000 | -3 000 | -2 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 092 000 | 778 000 | 1 537 000 | 375 000 | -55 000 | 1 128 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 681 000 | 173 000 | 339 000 | 84 000 | -4 000 | 162 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 412 000 | 604 000 | 1 198 000 | 292 000 | -50 000 | 966 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 412 000 | 604 000 | 1 198 000 | 292 000 | -50 000 | 966 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 605 000 | 326 000 | 0 | 0 | 0 | 60 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 807 000 | 279 000 | 1 198 000 | 238 000 | -50 000 | 906 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 123 000 | 83 000 | 72 000 | 98 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 123 000 | 83 000 | 72 000 | 98 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 3 000 | 16 000 | 29 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 3 000 | 16 000 | 29 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 123 000 | 83 000 | 75 000 | 114 000 | 33 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 605 000 | 1 555 000 | 3 090 000 | 2 017 000 | 1 329 000 | 916 000 |
|
|
| Andre fordringer | 49 000 | 202 000 | 182 000 | 184 000 | 76 000 | 31 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 653 000 | 1 757 000 | 3 272 000 | 2 202 000 | 1 406 000 | 947 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 036 000 | 4 108 000 | 3 099 000 | 1 237 000 | 1 281 000 | 1 253 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 689 000 | 5 864 000 | 6 371 000 | 3 438 000 | 2 686 000 | 2 200 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 812 000 | 5 947 000 | 6 445 000 | 3 552 000 | 2 719 000 | 2 200 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | -7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 93 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 451 000 | 2 169 000 | 1 890 000 | 692 000 | 454 000 | 504 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 451 000 | 2 169 000 | 1 890 000 | 692 000 | 454 000 | 504 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 551 000 | 2 262 000 | 1 990 000 | 792 000 | 554 000 | 604 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 184 000 | 220 000 | 406 000 | 345 000 | 244 000 | 199 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 721 000 | 184 000 | 312 000 | 177 000 | 0 | 162 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 610 000 | 973 000 | 1 422 000 | 1 062 000 | 1 083 000 | 510 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 60 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 747 000 | 2 308 000 | 2 315 000 | 1 176 000 | 838 000 | 665 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 262 000 | 3 685 000 | 4 455 000 | 2 760 000 | 2 165 000 | 1 596 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 262 000 | 3 685 000 | 4 455 000 | 2 760 000 | 2 165 000 | 1 596 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 812 000 | 5 947 000 | 6 445 000 | 3 552 000 | 2 719 000 | 2 200 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 57,6% | 12,6% | 30,8% | 12,0% | -2,2% | |||
| Resultat av driften i % | 25,4% | 6,2% | 10,5% | 2,9% | -0,6% | 14,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 2,0 | 2,9 | 4,1 | 3,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 93,9% | 93,7% | 95,3% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 25,6% | 6,2% | 10,5% | 2,9% | -0,6% | 14,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 128,5% | 36,6% | 110,5% | 55,7% | -9,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 100,2% | 28,4% | 86,1% | 43,4% | -8,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,0 | 1,5 | 1,5 | 1,4 | 1,3 | 1,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 1,6 | 1,4 | 1,2 | 1,2 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,1 | 1,6 | 1,4 | 1,2 | 1,2 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 1,1 | 0,7 | 0,4 | 0,6 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 53,0% | 38,0% | 30,9% | 22,3% | 20,4% | 27,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 21,1% | 17,9% | 13,6% | 6,1% | 6,5% | 7,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,6 | 2,2 | 3,5 | 3,9 | 2,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 47,0% | 62,0% | 69,1% | 77,7% | 79,6% | 72,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
