International Tanker Chartering Oslo AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 14 215 000 | 15 476 000 | 13 441 000 | 12 687 000 | 19 064 000 | 14 783 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 14 215 000 | 15 476 000 | 13 441 000 | 12 687 000 | 19 064 000 | 14 783 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 9 408 000 | 10 035 000 | 9 305 000 | 8 239 000 | 11 180 000 | 8 752 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 196 000 | 1 709 000 | 594 000 | 362 000 | 500 000 | 947 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 604 000 | 11 744 000 | 9 899 000 | 8 601 000 | 11 680 000 | 9 699 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 611 000 | 3 732 000 | 3 542 000 | 4 086 000 | 7 384 000 | 5 084 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 354 000 | 261 000 | 404 000 | 879 000 | 379 000 | 97 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 354 000 | 261 000 | 404 000 | 879 000 | 379 000 | 97 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 161 000 | 250 000 | 271 000 | 938 000 | 587 000 | 161 000 |
|
|
| Netto finans | 193 000 | 11 000 | 133 000 | -59 000 | -208 000 | -64 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 804 000 | 3 743 000 | 3 675 000 | 4 026 000 | 7 176 000 | 5 020 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 931 000 | 913 000 | 834 000 | 903 000 | 1 588 000 | 1 149 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 873 000 | 2 830 000 | 2 841 000 | 3 123 000 | 5 588 000 | 3 871 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 873 000 | 2 830 000 | 2 841 000 | 3 123 000 | 5 588 000 | 3 871 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 2 873 000 | 2 830 000 | 2 841 000 | 3 123 000 | 5 588 000 | 3 871 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 5 401 000 | 4 842 000 | 3 559 000 | 3 848 000 | 5 149 000 | 4 530 000 |
|
|
| Andre fordringer | 13 000 | 5 000 | 23 000 | 81 000 | 79 000 | 178 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 414 000 | 4 847 000 | 3 583 000 | 3 929 000 | 5 228 000 | 4 708 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 570 000 | 3 082 000 | 3 458 000 | 3 847 000 | 4 891 000 | 3 345 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 6 984 000 | 7 929 000 | 7 040 000 | 7 776 000 | 10 119 000 | 8 053 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 984 000 | 7 929 000 | 7 040 000 | 7 776 000 | 10 119 000 | 8 053 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 17 000 | 11 000 | 805 000 | 179 000 | 182 000 | 42 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 931 000 | 913 000 | 834 000 | 903 000 | 1 587 000 | 1 149 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 155 000 | 1 335 000 | 928 000 | 1 217 000 | 1 551 000 | 1 026 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 781 000 | 5 569 000 | 4 372 000 | 5 375 000 | 6 698 000 | 5 735 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 884 000 | 7 828 000 | 6 939 000 | 7 674 000 | 10 018 000 | 7 952 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 884 000 | 7 828 000 | 6 939 000 | 7 675 000 | 10 019 000 | 7 952 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 984 000 | 7 929 000 | 7 040 000 | 7 776 000 | 10 119 000 | 8 053 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 53,2% | 53,4% | 53,3% | 55,5% | 85,4% | |||
| Resultat av driften i % | 25,4% | 24,1% | 26,4% | 32,2% | 38,7% | 34,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 2,1 | 1,8 | 1,4 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 27,9% | 25,8% | 29,4% | 39,1% | 40,7% | 35,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3766,3% | 3705,9% | 3638,6% | 3986,1% | 7105,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2844,6% | 2802,0% | 2812,9% | 3092,1% | 5532,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,5 | 1,4 | 1,5 | 1,7 | 1,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 1,4% | 1,3% | 1,4% | 1,3% | 1,0% | 1,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 0,7% | 0,7% | 0,8% | 0,8% | 0,5% | 0,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1000,0% | 1000,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 68,2 | 77,5 | 68,7 | 76,0 | 99,2 | 78,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 98,6% | 98,7% | 98,6% | 98,7% | 99,0% | 98,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 2 115 000 | 1 832 000 | 4 779 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
