Instituttet for Sammenlignende Kulturforskning Sti
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 69 000 | 63 000 | 104 000 | 103 000 | 96 000 | 109 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 14 000 | 17 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 69 000 | 63 000 | 104 000 | 110 000 | 110 000 | 126 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 588 000 | 1 440 000 | 1 255 000 | 1 160 000 | 1 313 000 | 1 274 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 622 000 | 1 474 000 | 1 289 000 | 1 194 000 | 1 347 000 | 1 308 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 553 000 | -1 411 000 | -1 185 000 | -1 084 000 | -1 237 000 | -1 182 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 44 000 | 53 000 | 25 000 | 28 000 | 16 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 079 000 | 2 980 000 | 2 148 000 | 3 627 000 | 1 149 000 | 2 474 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 11 775 000 | 7 009 000 | 2 173 000 | 13 128 000 | 2 892 000 | 5 081 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 4 938 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 11 775 000 | 7 009 000 | -2 765 000 | 13 128 000 | 2 891 000 | 5 080 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 10 222 000 | 5 598 000 | -3 950 000 | 12 044 000 | 1 654 000 | 3 896 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 10 222 000 | 5 598 000 | -3 950 000 | 12 044 000 | 1 654 000 | 3 896 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 10 222 000 | 5 598 000 | -3 950 000 | 12 044 000 | 1 654 000 | 3 896 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 10 222 000 | 5 598 000 | 0 | 1 204 000 | 165 000 | 390 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 73 000 | 98 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 73 000 | 98 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 37 148 000 | 41 651 000 | 29 457 000 | 27 594 000 |
|
|
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 53 075 000 | 43 032 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 53 075 000 | 43 032 000 | 37 148 000 | 41 651 000 | 29 457 000 | 27 594 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 320 000 | 128 000 | 412 000 | 36 000 | 15 000 | 64 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 53 395 000 | 43 160 000 | 37 559 000 | 41 692 000 | 29 545 000 | 27 757 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 53 395 000 | 43 160 000 | 37 559 000 | 41 692 000 | 29 545 000 | 27 757 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 12 237 000 | 10 867 000 | 10 867 000 | 10 477 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 1 370 000 | 165 000 | 390 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 7 114 000 | 7 114 000 | 12 237 000 | 12 237 000 | 11 032 000 | 10 867 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 29 043 000 | 16 714 000 | 16 714 000 | 13 208 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 46 035 000 | 35 813 000 | -3 950 000 | 12 329 000 | 1 489 000 | 3 506 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 46 035 000 | 35 813 000 | 25 093 000 | 29 043 000 | 18 203 000 | 16 714 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 53 149 000 | 42 927 000 | 37 329 000 | 41 279 000 | 29 235 000 | 27 581 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 246 000 | 233 000 | 230 000 | 413 000 | 310 000 | 176 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 246 000 | 233 000 | 230 000 | 413 000 | 310 000 | 176 000 |
|
|
| Sum gjeld | 246 000 | 233 000 | 230 000 | 413 000 | 310 000 | 176 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 53 395 000 | 43 160 000 | 37 559 000 | 41 692 000 | 29 545 000 | 27 757 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 21,2% | 13,9% | 2,5% | 33,8% | 5,8% | |||
| Resultat av driften i % | -2250,7% | -2239,7% | -1139,4% | -985,5% | -1124,5% | -938,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 14814,5% | 8885,7% | 950,0% | 10949,1% | 1504,5% | 3094,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 21,3% | 14,0% | -10,0% | 34,2% | 5,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,3% | 14,0% | -10,0% | 34,2% | 5,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,0 | 1,9 | 3,1 | 3,2 | 3,2 | 3,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 217,1 | 185,2 | 163,3 | 100,9 | 95,3 | 157,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 217,1 | 185,2 | 163,3 | 100,9 | 95,3 | 157,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 0,5 | 1,8 | 0,1 | 0,0 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 99,5% | 99,5% | 99,4% | 99,0% | 99,0% | 99,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 77027,5% | 68138,1% | 35893,3% | 37526,4% | 26577,3% | 21889,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 1,0% | 1,0% | 0,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
