Rørleggervakta Innlandet - Radon-VVS AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 8 954 000 | 4 678 000 | 2 047 000 | 2 502 000 | 2 224 000 | 2 551 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 955 000 | 4 678 000 | 2 047 000 | 2 502 000 | 2 224 000 | 2 551 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 425 000 | 1 013 000 | 479 000 | 561 000 | 676 000 | 737 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 215 000 | 1 297 000 | 900 000 | 1 262 000 | 1 112 000 | 1 217 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 281 000 | 67 000 | 0 | 112 000 | 107 000 | 9 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 028 000 | 1 050 000 | 677 000 | 463 000 | 412 000 | 362 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 949 000 | 3 427 000 | 2 056 000 | 2 398 000 | 2 307 000 | 2 325 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 000 | 1 251 000 | -9 000 | 104 000 | -83 000 | 226 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 6 000 | 3 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 6 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 11 000 | 8 000 | 5 000 | 6 000 | 6 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 76 000 | 25 000 | 21 000 | 14 000 | 21 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 76 000 | 25 000 | 21 000 | 14 000 | 21 000 | 3 000 |
|
|
| Netto finans | -65 000 | -17 000 | -16 000 | -8 000 | -15 000 | -3 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -58 000 | 1 233 000 | -25 000 | 96 000 | -98 000 | 224 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 12 000 | 212 000 | 27 000 | -44 000 | 0 | 49 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -69 000 | 1 021 000 | -52 000 | 140 000 | -98 000 | 174 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -69 000 | 1 021 000 | -52 000 | 140 000 | -98 000 | 174 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -69 000 | 1 021 000 | -52 000 | 140 000 | -98 000 | 174 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 294 000 | 256 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 777 000 | 248 000 | 0 | 341 000 | 419 000 | 526 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 777 000 | 542 000 | 256 000 | 341 000 | 419 000 | 526 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 90 000 | 90 000 | 40 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 90 000 | 90 000 | 40 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 777 000 | 542 000 | 256 000 | 431 000 | 509 000 | 566 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 158 000 | 137 000 | 15 000 | 79 000 | 79 000 | 10 000 |
|
|
| Sum varelager | 158 000 | 137 000 | 15 000 | 79 000 | 79 000 | 10 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 113 000 | 1 063 000 | 377 000 | 241 000 | 138 000 | 110 000 |
|
|
| Andre fordringer | 20 000 | 55 000 | 11 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 133 000 | 1 118 000 | 388 000 | 241 000 | 138 000 | 110 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 691 000 | 795 000 | 153 000 | 266 000 | 121 000 | 296 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 981 000 | 2 049 000 | 556 000 | 586 000 | 337 000 | 416 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 758 000 | 2 591 000 | 811 000 | 1 017 000 | 846 000 | 982 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 23 000 | 23 000 | 23 000 | 23 000 | 23 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 082 000 | 1 185 000 | 164 000 | 216 000 | 76 000 | 174 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 082 000 | 1 185 000 | 164 000 | 216 000 | 76 000 | 174 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 105 000 | 1 208 000 | 187 000 | 239 000 | 99 000 | 199 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 377 000 | 228 000 | 306 000 | 379 000 | 466 000 | 648 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 378 000 | 228 000 | 306 000 | 379 000 | 466 000 | 648 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 377 000 | 228 000 | 306 000 | 379 000 | 466 000 | 648 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 473 000 | 344 000 | 115 000 | 89 000 | 66 000 | 39 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 44 000 | 212 000 | 0 | 2 000 | 26 000 | 49 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 463 000 | 405 000 | 128 000 | 179 000 | 57 000 | -80 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 295 000 | 194 000 | 76 000 | 129 000 | 132 000 | 126 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 275 000 | 1 155 000 | 319 000 | 399 000 | 281 000 | 134 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 653 000 | 1 383 000 | 625 000 | 778 000 | 747 000 | 782 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 758 000 | 2 591 000 | 811 000 | 1 017 000 | 846 000 | 982 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,6% | 74,0% | -0,4% | 11,8% | -8,4% | |||
| Resultat av driften i % | 0,1% | 26,7% | -0,4% | 4,2% | -3,7% | 8,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,8 | 2,8 | 2,2 | 2,7 | 2,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 72,9% | 78,3% | 76,6% | 77,6% | 69,6% | 71,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,2% | 26,9% | -0,2% | 4,4% | -3,5% | 8,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -5,0% | 176,8% | -11,7% | 56,8% | -65,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,0% | 146,4% | -24,4% | 82,8% | -65,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,8 | 3,6 | 2,3 | 2,0 | 2,0 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,8 | 1,7 | 1,5 | 1,2 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,7 | 1,7 | 1,3 | 0,9 | 3,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,7 | 0,5 | 0,7 | 0,4 | 2,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 15,3 | 7,4 | 31,9 | 7,1 | 8,6 | 73,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 21,9 | 27,0 | 35,3 | 50,7 | 23,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 29,4% | 46,6% | 23,1% | 23,5% | 11,7% | 20,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 12,3% | 25,8% | 9,1% | 9,6% | 4,5% | 7,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,9% | 6,1% | 2,0% | 2,1% | 1,6% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,4% | 0,5% | 0,7% | 0,9% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 446,8% | 652,6% | 1580,0% | 236,7% | 70,9% | 2810,0% | ||
| Gjeldsgrad | 2,4 | 1,1 | 3,3 | 3,3 | 7,5 | 3,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 33,9% | 44,6% | 39,3% | 39,2% | 33,2% | 13,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 36,7% | 8,8% | 37,7% | 37,3% | 55,1% | 66,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
