Innherred Håndverktjenester Iht AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 007 000 | 2 085 000 | 1 639 000 | 3 152 000 | 1 211 000 | 1 770 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 42 000 | -40 000 | 166 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 050 000 | 2 045 000 | 1 805 000 | 3 152 000 | 1 211 000 | 1 770 000 |
|
|
| Varekostnad | 574 000 | 698 000 | 861 000 | 1 570 000 | 316 000 | 323 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 176 000 | 944 000 | 1 132 000 | 1 316 000 | 708 000 | 1 226 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 13 000 | 17 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 193 000 | 162 000 | 245 000 | 252 000 | 150 000 | 268 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 956 000 | 1 821 000 | 2 241 000 | 3 138 000 | 1 174 000 | 1 817 000 |
|
|
| Driftsresultat | 94 000 | 224 000 | -436 000 | 14 000 | 37 000 | -47 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | -6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 94 000 | 224 000 | -436 000 | 8 000 | 37 000 | -47 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 18 000 | -44 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 76 000 | 268 000 | -436 000 | 8 000 | 37 000 | -47 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 76 000 | 268 000 | -436 000 | 8 000 | 37 000 | -47 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 76 000 | 268 000 | 0 | 0 | 37 000 | -47 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 26 000 | 44 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 26 000 | 44 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 42 000 | 55 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 72 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 42 000 | 55 000 | 72 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 165 000 | 165 000 | 176 000 | 71 000 | 155 000 | 155 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 165 000 | 165 000 | 176 000 | 71 000 | 155 000 | 155 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 232 000 | 264 000 | 248 000 | 71 000 | 155 000 | 155 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 11 000 |
|
|
| Sum varelager | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 11 000 |
|
|
| Kundefordringer | -154 000 | 59 000 | 0 | 2 000 | 137 000 | 99 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 95 000 | 186 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | -154 000 | 59 000 | 95 000 | 188 000 | 137 000 | 99 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 267 000 | 253 000 | 109 000 | 260 000 | 11 000 | 70 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 124 000 | 323 000 | 215 000 | 459 000 | 160 000 | 181 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 357 000 | 587 000 | 464 000 | 530 000 | 315 000 | 336 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | -442 000 | -6 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -128 000 | -204 000 | 0 | 0 | -44 000 | -81 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -128 000 | -204 000 | 0 | 0 | -44 000 | -81 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -98 000 | -174 000 | -442 000 | -6 000 | -14 000 | -51 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 239 000 | 115 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 280 000 | 294 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 280 000 | 294 000 | 187 000 | 117 000 | 149 000 | 149 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 280 000 | 294 000 | 187 000 | 117 000 | 149 000 | 149 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 239 000 | 115 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 18 000 | 93 000 | 0 | 0 | -13 000 | -11 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 283 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 77 000 | 222 000 | 81 000 | 0 | 107 000 | 165 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 96 000 | 75 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | -17 000 | 76 000 | 399 000 | 22 000 | 86 000 | 84 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 174 000 | 466 000 | 719 000 | 420 000 | 180 000 | 238 000 |
|
|
| Sum gjeld | 454 000 | 760 000 | 906 000 | 537 000 | 329 000 | 387 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 357 000 | 587 000 | 464 000 | 530 000 | 315 000 | 336 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 19,9% | 42,6% | -87,7% | 3,3% | 11,4% | |||
| Resultat av driften i % | 4,6% | 11,0% | -24,2% | 0,4% | 3,1% | -2,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,3 | 3,9 | 3,6 | 7,5 | 3,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 71,4% | 66,5% | 47,5% | 50,2% | 73,9% | 81,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,6% | 11,0% | -24,2% | 0,4% | 3,1% | -2,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -69,1% | -72,7% | 194,6% | -80,0% | -113,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -55,9% | -87,0% | 194,6% | -80,0% | -113,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,7 | 2,2 | 1,6 | 2,4 | 1,7 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 | 0,7 | 0,3 | 1,1 | 0,9 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,7 | 0,3 | 1,1 | 0,8 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,5 | 0,5 | 0,2 | 0,6 | 0,1 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 52,2 | 63,5 | 78,3 | 142,7 | 28,7 | 29,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 6,9 | 5,7 | 4,6 | 2,5 | 12,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -27,5% | -29,6% | -95,3% | -1,1% | -4,4% | -15,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -4,8% | -8,5% | -24,5% | -0,2% | -1,2% | -2,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,6% | 2,6% | 4,8% | 4,6% | 2,2% | 2,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,3% | 2,2% | -1,0% | 0,6% | 1,1% | 1,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -454,5% | -1309,1% | -4572,7% | 363,6% | -181,8% | -518,2% | ||
| Gjeldsgrad | -4,6 | -4,4 | -2,0 | -89,5 | -23,5 | -7,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 48,7% | 79,4% | 155,0% | 79,2% | 57,1% | 70,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 78,4% | 50,1% | 40,3% | 22,1% | 47,3% | 44,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
