Inference Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 441 546 000 | 462 043 000 | 302 659 000 | 249 240 000 | 201 547 000 | 199 731 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 880 000 | 11 096 000 | 63 795 000 | 65 492 000 | 55 239 000 | 56 453 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 443 425 000 | 473 138 000 | 366 454 000 | 314 731 000 | 256 786 000 | 256 183 000 |
|
|
| Varekostnad | 231 433 000 | 250 415 000 | 211 886 000 | 189 546 000 | 147 437 000 | 130 306 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 121 009 000 | 116 978 000 | 92 945 000 | 68 415 000 | 63 088 000 | 71 152 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 12 368 000 | 10 426 000 | 8 721 000 | 5 714 000 | 6 136 000 | 5 626 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 74 934 000 | 73 871 000 | 42 865 000 | 30 971 000 | 28 939 000 | 22 976 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 439 744 000 | 451 690 000 | 356 417 000 | 294 646 000 | 245 600 000 | 230 060 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 681 000 | 21 448 000 | 10 037 000 | 20 085 000 | 11 186 000 | 26 123 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 300 000 | 756 000 | 221 000 | 101 000 | 306 000 | 178 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 649 000 | 751 000 | 241 000 | 2 703 000 | 1 654 000 | 455 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 949 000 | 1 507 000 | 462 000 | 2 804 000 | 1 960 000 | 633 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 457 000 | 1 302 000 | 788 000 | 362 000 | 0 | 42 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 791 000 | 1 758 000 | 1 753 000 | 754 000 | 698 000 | 253 000 |
|
|
| Netto finans | 1 158 000 | -251 000 | -1 291 000 | 2 050 000 | 1 262 000 | 380 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 839 000 | 21 196 000 | 8 747 000 | 22 135 000 | 12 448 000 | 26 503 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 613 000 | 6 108 000 | 2 238 000 | 5 184 000 | 2 198 000 | 3 954 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 225 000 | 15 088 000 | 6 509 000 | 16 952 000 | 10 251 000 | 22 550 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 022 000 | 10 149 000 | 6 044 000 | 16 952 000 | 10 251 000 | 22 550 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 1 611 000 | 1 565 000 | 190 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 2 679 000 | 3 926 000 | 3 703 000 | 991 000 | 1 207 000 | 1 316 000 |
|
|
| Goodwill | 12 911 000 | 17 110 000 | 23 459 000 | 9 505 000 | 8 895 000 | 8 446 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 17 201 000 | 22 601 000 | 27 352 000 | 10 496 000 | 10 102 000 | 9 762 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 58 743 000 | 11 856 000 | 11 856 000 | 23 241 000 | 5 386 000 | 7 686 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 19 566 000 | 20 366 000 | 8 702 000 | 2 689 000 | 2 038 000 | 1 999 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 78 309 000 | 32 221 000 | 20 557 000 | 25 930 000 | 7 424 000 | 9 685 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 199 000 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 7 199 000 | 7 199 000 | 7 199 000 | 7 199 000 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 267 000 | 1 086 000 | 21 569 000 | 21 413 000 | 19 105 000 | 9 675 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 3 439 000 | 3 955 000 | 4 520 000 | 5 083 000 | 5 098 000 | 5 987 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 706 000 | 12 240 000 | 33 287 000 | 33 695 000 | 31 401 000 | 22 861 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 100 216 000 | 67 062 000 | 81 196 000 | 70 121 000 | 48 927 000 | 42 308 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 28 261 000 | 29 804 000 | 29 827 000 | 16 719 000 | 15 537 000 | 13 848 000 |
|
|
| Sum varelager | 28 261 000 | 29 804 000 | 29 827 000 | 16 719 000 | 15 537 000 | 13 848 000 |
|
|
| Kundefordringer | 65 810 000 | 69 294 000 | 63 716 000 | 50 144 000 | 43 008 000 | 32 402 000 |
|
|
| Andre fordringer | 11 913 000 | 6 258 000 | 7 339 000 | 6 946 000 | 4 748 000 | 6 695 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 77 724 000 | 75 553 000 | 71 055 000 | 57 091 000 | 47 756 000 | 39 097 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 21 010 000 | 22 718 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 21 010 000 | 22 718 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 55 509 000 | 59 542 000 | 51 786 000 | 45 240 000 | 60 244 000 | 56 716 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 182 503 000 | 187 616 000 | 152 668 000 | 119 049 000 | 123 536 000 | 109 661 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 282 719 000 | 254 678 000 | 233 864 000 | 189 171 000 | 172 464 000 | 151 969 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 366 000 | 1 366 000 | 1 366 000 | 1 366 000 | 1 366 000 | 1 366 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 466 000 | 1 466 000 | 1 466 000 | 1 466 000 | 1 466 000 | 1 466 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 141 331 000 | 131 187 000 | 128 050 000 | 117 835 000 | 110 506 000 | 110 158 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 22 449 000 | 24 213 000 | 19 788 000 | 5 007 000 | 4 803 000 | 2 179 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 141 331 000 | 131 187 000 | 128 050 000 | 117 835 000 | 110 506 000 | 110 158 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 22 449 000 | 24 213 000 | 19 788 000 | 5 007 000 | 4 803 000 | 2 179 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 165 245 000 | 156 866 000 | 149 304 000 | 124 308 000 | 116 776 000 | 113 803 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 3 068 000 | 3 798 000 | 3 913 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 068 000 | 3 798 000 | 3 913 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 14 220 000 | 69 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 33 565 000 | 26 969 000 | 16 200 000 | 9 895 000 | 8 880 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 36 633 000 | 30 767 000 | 20 113 000 | 9 895 000 | 8 880 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 23 109 000 | 31 064 000 | 6 209 000 | 2 500 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 25 317 000 | 12 657 000 | 22 803 000 | 16 881 000 | 15 730 000 | 12 337 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 964 000 | 6 274 000 | 3 432 000 | 4 874 000 | 2 284 000 | 3 458 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 18 897 000 | 17 106 000 | 18 109 000 | 16 075 000 | 15 197 000 | 13 606 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 35 663 000 | 16 788 000 | 20 034 000 | 17 138 000 | 13 597 000 | 8 765 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 80 841 000 | 67 045 000 | 64 447 000 | 54 968 000 | 46 808 000 | 38 166 000 |
|
|
| Sum gjeld | 117 474 000 | 97 812 000 | 84 560 000 | 64 863 000 | 55 688 000 | 38 166 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 282 719 000 | 254 678 000 | 233 864 000 | 189 171 000 | 172 464 000 | 151 969 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,5% | 9,4% | 5,0% | 12,7% | 8,1% | |||
| Resultat av driften i % | 0,8% | 4,5% | 2,7% | 6,4% | 4,4% | 10,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 1,9 | 1,7 | 1,7 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 47,6% | 45,8% | 30,0% | 24,0% | 26,8% | 34,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,5% | 4,9% | 2,9% | 7,3% | 5,1% | 10,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,0% | 13,8% | 6,4% | 18,4% | 10,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,5% | 6,6% | 4,4% | 14,1% | 8,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,7 | 4,0 | 3,9 | 4,6 | 4,1 | 3,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,3 | 2,8 | 2,4 | 2,2 | 2,6 | 2,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 2,4 | 1,9 | 1,9 | 2,3 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 1,3 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 8,2 | 8,4 | 7,1 | 11,3 | 9,5 | 9,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 45,2 | 42,9 | 39,5 | 30,6 | 35,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 58,4% | 61,6% | 63,8% | 65,7% | 67,7% | 74,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 37,3% | 33,2% | 40,7% | 39,5% | 45,5% | 44,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,2% | 3,2% | 4,2% | 6,6% | 6,3% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,4% | 0,5% | 0,5% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 359,7% | 404,5% | 295,8% | 383,3% | 493,8% | 516,3% | ||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,6 | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 28,6% | 26,3% | 27,6% | 29,1% | 27,1% | 25,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 13,0% | 12,1% | 8,6% | 5,2% | 5,1% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
