Likvidert 06.09.2025 (avviklet uten konkurs)
Inclinique AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 154 000 | 1 626 000 | 2 160 000 | 2 068 000 | 2 401 000 | 2 572 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 24 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 154 000 | 1 626 000 | 2 160 000 | 2 068 000 | 2 426 000 | 2 572 000 |
|
|
| Varekostnad | 492 000 | 536 000 | 852 000 | 773 000 | 952 000 | 850 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 422 000 | 637 000 | 1 139 000 | 486 000 | 466 000 | 1 334 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 000 | 42 000 | 43 000 | 43 000 | 43 000 | 59 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 76 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 489 000 | 512 000 | 468 000 | 534 000 | 462 000 | 466 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 406 000 | 1 727 000 | 2 502 000 | 1 836 000 | 1 923 000 | 2 785 000 |
|
|
| Driftsresultat | -252 000 | -101 000 | -342 000 | 232 000 | 503 000 | -213 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 3 000 | -1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 0 | 3 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 000 | 7 000 | 3 000 | 5 000 | 0 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Netto finans | 5 000 | 6 000 | 3 000 | 5 000 | -2 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -248 000 | -95 000 | -338 000 | 237 000 | 501 000 | -212 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 50 000 | 74 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -248 000 | -95 000 | -338 000 | 186 000 | 427 000 | -212 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -248 000 | -95 000 | -338 000 | 186 000 | 427 000 | -212 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -247 000 | -95 000 | -338 000 | 186 000 | 427 000 | -212 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 3 000 | 45 000 | 88 000 | 130 000 | 173 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 3 000 | 45 000 | 88 000 | 130 000 | 173 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 3 000 | 45 000 | 88 000 | 130 000 | 173 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 102 000 | 42 000 | 191 000 | 302 000 | 257 000 | 256 000 |
|
|
| Sum varelager | 102 000 | 42 000 | 191 000 | 302 000 | 257 000 | 256 000 |
|
|
| Kundefordringer | 10 000 | 23 000 | 64 000 | 5 000 | 11 000 | 47 000 |
|
|
| Andre fordringer | 34 000 | 366 000 | 47 000 | 79 000 | 7 000 | 91 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 48 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 44 000 | 389 000 | 111 000 | 132 000 | 18 000 | 138 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 101 000 | 148 000 | 443 000 | 674 000 | 517 000 | 273 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 247 000 | 579 000 | 745 000 | 1 108 000 | 792 000 | 666 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 247 000 | 582 000 | 790 000 | 1 196 000 | 923 000 | 839 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -16 000 | 231 000 | 327 000 | 665 000 | 479 000 | 52 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -16 000 | 231 000 | 327 000 | 665 000 | 479 000 | 52 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 14 000 | 261 000 | 357 000 | 695 000 | 509 000 | 82 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 28 000 | 44 000 | 179 000 | 310 000 | 57 000 | 193 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 50 000 | 74 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 53 000 | 88 000 | 97 000 | 22 000 | 60 000 | 76 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 169 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 153 000 | 188 000 | 157 000 | 119 000 | 223 000 | 320 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 234 000 | 320 000 | 433 000 | 501 000 | 414 000 | 758 000 |
|
|
| Sum gjeld | 234 000 | 320 000 | 433 000 | 501 000 | 414 000 | 758 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 247 000 | 582 000 | 790 000 | 1 196 000 | 923 000 | 839 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -59,8% | -13,7% | -34,0% | 22,4% | 57,1% | |||
| Resultat av driften i % | -21,8% | -6,2% | -15,8% | 11,2% | 20,7% | -8,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,8 | 2,4 | 2,2 | 2,0 | 2,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 57,4% | 67,0% | 60,6% | 62,6% | 60,3% | 67,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -21,4% | -5,8% | -15,7% | 11,5% | 20,7% | -8,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -180,4% | -30,7% | -64,3% | 39,4% | 169,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -180,4% | -30,7% | -64,3% | 30,9% | 144,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 2,6 | 1,9 | 4,3 | 5,2 | 1,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,8 | 1,7 | 2,2 | 1,9 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 1,7 | 1,3 | 1,6 | 1,3 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,5 | 1,0 | 1,3 | 1,2 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,8 | 12,8 | 4,5 | 2,6 | 3,7 | 3,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 52,7 | 78,2 | 104,2 | 130,2 | 97,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 5,7% | 44,8% | 45,2% | 58,1% | 55,1% | 9,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1,2% | 16,1% | 16,5% | 33,6% | 21,0% | 3,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,3% | 2,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 13,7% | 614,3% | 163,4% | 201,0% | 147,5% | -35,5% | ||
| Gjeldsgrad | 16,7 | 1,2 | 1,2 | 0,7 | 0,8 | 9,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 94,7% | 55,0% | 54,8% | 41,9% | 44,9% | 90,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 289 000 | 354 000 | 874 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
