Imenco Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 988 971 000 | 902 829 000 | 590 945 000 | 457 952 000 | 488 646 000 | 341 828 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 988 971 000 | 902 829 000 | 590 945 000 | 457 952 000 | 488 646 000 | 341 828 000 |
|
|
| Varekostnad | 353 713 000 | 323 407 000 | 189 299 000 | 128 291 000 | 176 708 000 | 121 749 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 364 785 000 | 301 679 000 | 228 796 000 | 201 450 000 | 203 379 000 | 111 308 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 40 250 000 | 36 775 000 | 35 386 000 | 27 323 000 | 27 052 000 | 14 050 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 167 719 000 | 137 880 000 | 100 200 000 | 80 763 000 | 62 436 000 | 38 997 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 926 467 000 | 799 741 000 | 553 681 000 | 437 827 000 | 469 575 000 | 286 104 000 |
|
|
| Driftsresultat | 62 504 000 | 103 088 000 | 37 264 000 | 20 125 000 | 19 071 000 | 55 724 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 3 063 000 | 0 | 96 000 | 149 000 | -158 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 27 787 000 | 19 030 000 | 31 596 000 | 5 791 000 | 10 325 000 | 4 653 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 27 787 000 | 22 093 000 | 31 596 000 | 5 887 000 | 10 474 000 | 4 495 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 54 909 000 | 33 858 000 | 17 539 000 | 11 372 000 | 26 724 000 | 8 673 000 |
|
|
| Netto finans | -27 122 000 | -11 765 000 | 14 057 000 | -5 485 000 | -16 250 000 | -4 178 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 35 382 000 | 91 324 000 | 51 321 000 | 14 640 000 | 2 820 000 | 51 546 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 6 783 000 | 19 863 000 | 5 076 000 | 2 342 000 | 2 718 000 | 8 635 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 28 599 000 | 71 461 000 | 46 245 000 | 12 298 000 | 102 000 | 42 911 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 28 394 000 | 70 482 000 | 45 997 000 | 12 266 000 | 102 000 | 42 911 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 28 599 000 | 71 461 000 | 46 245 000 | 12 298 000 | 102 000 | 42 911 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 7 232 000 | 9 910 000 | 12 882 000 | 12 568 000 | 17 109 000 | 19 836 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 12 208 000 | 21 381 000 | 10 845 000 | 16 076 000 | 19 958 000 | 24 948 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 19 440 000 | 31 291 000 | 23 727 000 | 28 645 000 | 37 067 000 | 44 784 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 84 360 000 | 54 362 000 | 53 958 000 | 61 121 000 | 57 937 000 | 60 232 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 63 563 000 | 53 030 000 | 42 054 000 | 33 130 000 | 38 722 000 | 42 498 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 8 572 000 | 7 521 000 | 7 675 000 | 5 902 000 | 7 284 000 | 11 690 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 156 494 000 | 114 913 000 | 103 686 000 | 100 153 000 | 103 943 000 | 114 420 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 18 714 000 | 15 867 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 2 500 000 | 0 | 3 775 000 | 3 622 000 | 4 936 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 17 124 000 | 10 460 000 | 7 201 000 | 7 158 000 | 7 871 000 | 7 866 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 203 000 | 125 000 | 2 000 | 1 000 | 132 000 | 6 679 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 17 327 000 | 31 800 000 | 23 070 000 | 10 933 000 | 11 625 000 | 19 481 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 193 261 000 | 178 004 000 | 150 484 000 | 139 731 000 | 152 635 000 | 178 685 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 252 580 000 | 219 997 000 | 195 170 000 | 157 041 000 | 135 551 000 | 126 586 000 |
|
|
| Sum varelager | 252 580 000 | 219 997 000 | 195 170 000 | 157 041 000 | 135 551 000 | 126 586 000 |
|
|
| Kundefordringer | 221 971 000 | 152 543 000 | 122 278 000 | 103 289 000 | 89 775 000 | 131 288 000 |
|
|
| Andre fordringer | 34 290 000 | 51 915 000 | 22 932 000 | 17 437 000 | 13 013 000 | 16 542 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 256 261 000 | 204 458 000 | 145 210 000 | 120 725 000 | 102 788 000 | 147 830 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 13 006 000 | 11 026 000 | 6 160 000 | 11 602 000 | 7 867 000 | 6 238 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 521 847 000 | 435 481 000 | 346 540 000 | 289 368 000 | 246 206 000 | 280 655 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 715 108 000 | 613 485 000 | 497 024 000 | 429 099 000 | 398 841 000 | 459 340 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 464 000 | 464 000 | 464 000 | 464 000 | 464 000 | 464 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 478 000 | 478 000 | 478 000 | 478 000 | 478 000 | 478 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 314 650 000 | 273 716 000 | 202 052 000 | 155 437 000 | 140 505 000 | 142 506 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 3 442 000 | 2 309 000 | 1 204 000 | 1 214 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 314 650 000 | 273 716 000 | 202 052 000 | 155 437 000 | 140 505 000 | 142 506 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 3 442 000 | 2 309 000 | 1 204 000 | 1 214 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 318 570 000 | 276 502 000 | 203 734 000 | 157 129 000 | 140 983 000 | 142 984 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 13 925 000 | 4 982 000 | 1 448 000 | 1 014 000 | 4 820 000 | 1 135 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 977 000 | 1 357 000 | 1 736 000 | 642 000 | 803 000 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 14 902 000 | 6 339 000 | 3 184 000 | 1 656 000 | 5 623 000 | 1 135 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 66 808 000 | 2 770 000 | 54 149 000 | 39 771 000 | 43 388 000 | 54 452 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 153 904 000 | 124 919 000 | 128 126 000 | 126 008 000 | 132 601 000 | 143 150 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 168 806 000 | 131 258 000 | 131 310 000 | 127 664 000 | 138 224 000 | 144 285 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 220 712 000 | 127 689 000 | 180 698 000 | 162 575 000 | 169 664 000 | 187 917 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 81 187 000 | 68 251 000 | 57 724 000 | 44 757 000 | 30 613 000 | 48 211 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 422 000 | 6 511 000 | -699 000 | 3 398 000 | 310 000 | 12 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 29 713 000 | 21 967 000 | 17 198 000 | 14 227 000 | 10 398 000 | 18 165 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 49 601 000 | 106 226 000 | 33 608 000 | 42 151 000 | 34 924 000 | 51 231 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 227 731 000 | 205 725 000 | 161 980 000 | 144 304 000 | 119 633 000 | 172 071 000 |
|
|
| Sum gjeld | 396 537 000 | 336 983 000 | 293 290 000 | 271 968 000 | 257 857 000 | 316 356 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 715 108 000 | 613 485 000 | 497 024 000 | 429 099 000 | 398 841 000 | 459 340 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,6% | 22,5% | 14,9% | 6,3% | 6,9% | |||
| Resultat av driften i % | 6,3% | 11,4% | 6,3% | 4,4% | 3,9% | 16,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,6 | 1,3 | 1,1 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 64,2% | 64,2% | 68,0% | 72,0% | 63,8% | 64,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,1% | 13,9% | 11,7% | 5,7% | 6,0% | 17,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,9% | 38,0% | 28,4% | 9,8% | 2,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,5% | 29,4% | 25,5% | 8,2% | 0,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 3,0 | 2,6 | 2,3 | 2,4 | 3,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,3 | 2,1 | 2,1 | 2,0 | 2,1 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,4 | 1,5 | 1,0 | 0,8 | 1,3 | 1,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 240,5 | 231,1 | 334,9 | 410,5 | 267,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 44,5% | 45,1% | 41,0% | 36,6% | 35,3% | 31,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 32,2% | 30,6% | 34,5% | 34,3% | 28,9% | 41,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,4% | 2,6% | 2,2% | 2,1% | 1,9% | 2,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,5% | 0,5% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 116,4% | 104,4% | 94,6% | 92,4% | 93,4% | 85,8% | ||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,2 | 1,4 | 1,7 | 1,8 | 2,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 31,8% | 33,5% | 32,6% | 33,6% | 30,0% | 37,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 23,6% | 21,4% | 26,4% | 29,8% | 34,7% | 31,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 2 131 000 | 0 | 1 148 000 | 1 354 000 | 1 288 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
